Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan fogom bírni az egyetemet?

Hogyan fogom bírni az egyetemet?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, ha egyetemre szeretnék 2-3 éven belül menni, de albérletben élek, épphogy elég a fizetésem, hogyan fogom bírni az egyetemet? Tudni fogok dolgozni annyit, hogy fenntartsam magam és az iskolában is jól teljesítsek?

2023. szept. 4. 17:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez rajtad múlik.


Ezeket fontos tudni.

A nappali egyetem majdnem annyit vesz igénybe (időben, energiában még többet is), mint egy teljes állás.

Ergo, ha csak annyi változik, hogy egyetemre mész, akkor jelentősen csökkenni fog a pénzed, kb feleannyit fogsz tudni dolgozni, ha ügyes vagy. Kérdés persze, hogy a jelenlegi munkáltatódnál lehet-e ilyet.


Másrészt rengeteg diák dolgozik és tartja fent magát, tehát lehetséges.


Én perpillanat megtakarításból és ösztöndíjból élek. Korábban kolis voltam, könnyebb volt spórolni.


Nem mindegy milyen szakra mész, nem mindegy milyen alaptudasod van, mennyire tanulsz gyorsan, mennyire vagy motivált (kiégsz-e az egyetem+munka kombótól) stb.


Szerintem a legjárhatóbb út, hogy most spórolsz rá.

2023. szept. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nappali vagy levelező képzésben gondolkozol? Sok nappali szak mellett egyszerűen nem lehet teljes állást fenntartani. A levelező viszont pont ilyen helyzetekre (dolgozó embereknek) lett kitalálva. Ebben az esetben valószínűleg minden a szorgalmadon múlna, hiszen a legtöbb csoporttársad is hasonló szituációban lenne, mint te.
2023. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták ki a diákhitelt.

Vegyél fel diákhitelt és akkor részmunkaidőben tudsz annyit keresni ami elég már ezzel együtt.

Ahogy sok szakon létezik már duális képzés is, amikor az egyetemi tanulmány közben végez munkát is a hallgató a szakmájában. De ez nem elsőéveseknél van általában és nem bölcsész szakon.

Nem te vagy az első akinek nem a szülei fizetik az egyetemi tanulmányai alatt a megélhetését.

2023. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hallottam a diákhitelről, de elvileg elég súlyos összeget kell visszafizetni, nem?


Nappalin szeretném. Elsőnek szeretném a nappali részét kipróbálni. A második szakomon valószínűleg már levelezőn csinálnám.

2023. szept. 4. 17:49
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
Nappalin lehet diákmunkád, nem fizet olyan rosszul. És igen ott a diákhitel, ha másként nem megy. Igazad van, azzal óvatosnak kell lenni, mert hitel. Normális állást összeegyeztetni nappali képzéssel az piszok nagy szerencse. Nekem levelezővel is nehezen ment, hullott a hajam rendesen, hogy oldom meg a konzultációt(hétköznapra eső) és a munkát.
2023. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A te esetedben, hogy igy is alig elsz meg, pedig teljes allasban dolgozol, biztos nem mennek nappalira.


Ha lenne annyi megtakaritasom, hogy legalabb 2 evig kihuzzam reszmunkaidos allassal, akkor esetleg.

2023. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

#4 Olvass utána a diákhitelnek! Azt kell visszafizetnek amit megkaptál, kis kamattal. Ez most 5%, és csak akkor kell elkezdeni fizetned ha végeztél és eltelt 4 hónap. A törlesztő sem lehet magas, csak a jövedelmed 6%-a ha nem akarsz többet fizetni.

[link]

2023. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálam nagyobb hitelellenes kevés van, DE én is utánaolvastam, mérlegeltem a dolognak.


Nagyon nagy mentális teher tud lenni, mikor nem tudsz kijönni a fizudból, elkezdesz túlagyalni, hogy mi lesz a B-terv, ha nem tudod fenntartani magad, aztán összedőlsz, mint egy kártyavár.


Én is felvettem végül a szabadon felhasználható diákhitelt, és belenyomom az albérletembe egy részét. Jelenleg a CSOK mellett ez a legkedvezőbb hitel Magyarországon. Törleszteni ráérsz majd mikor már dolgozni fogsz, a kamatot pedig úgy kell venni, hogy addig inflálódik a pénz úgy is annyit, szóval 2-3 év múlva visszatörleszteni kb. olyan, mintha indexálódott volna a hitelösszeg.


Persze nem akarlak meggyőzni, nekem is ajánlották többen a diákhitelt egyből elutasítottam, aztán mikor az lett volna opció, hogy hazaköltözök az egyetemet meg felmondom, akkor láttam a jövőképem a városkámban, hogy marad a 3 műszakos gyári munka. Ez a pénz befektetés is magamba és a jövőmbe.


Nyilván aki arra veszi fel a diákhitelt, hogy vegyen belőle egy iphone 14-et, az szóra se érdemes, de itt más helyzet van.

2023. szept. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A diákhitel az mennyi? Egyben kapom vagy havonta? Az ösztöndíjra hogyan lehet pályázni? A SZTE-re mennék lehet mérnökinfóra.
2023. szept. 4. 21:43
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Félévente a maximális összeg havonta 150e Ft.


De kerheted egy összegben is.


Úgy egy félévben 750e Ft.

Októberben fizetik, ha szeptemberben megigenyled.

2023. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!