Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan fogom bírni az egyetemet?

Hogyan fogom bírni az egyetemet?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, ha egyetemre szeretnék 2-3 éven belül menni, de albérletben élek, épphogy elég a fizetésem, hogyan fogom bírni az egyetemet? Tudni fogok dolgozni annyit, hogy fenntartsam magam és az iskolában is jól teljesítsek?

2023. szept. 4. 17:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#10-hez kiegészítésképpen: ez a maximális összeg. Ha neked kevesebb is elég havonta, akkor annyit igényelsz és akkor a visszafizetendő hiteled is kevesebb lesz.

A gyerekemnek erre nem volt szüksége, amíg nappalira járt addig meg tudtunk neki adni mindent. A mesterképzés alatt viszont állást talált magának és a cége fizette már a tandíját levelezőn, így lett "diákhitele", ami nem azonos az állami diákhitellel. Neki nem törlesztenie kell hanem ledolgoznia a cégnél a cserébe vállalt időt, de mivel diplomásként már jobban keres, ha munkát szeretne váltani akkor ki tudná fizetni a tartozását pénzben is és akkor mehetne máshová nyugodtan. Még a covid alatt felvette az akkori diákhitel plusz-t, ami 500 ezer volt eszközvásárláshoz, számítógépre, hasonlóra. Azt simán vissza tudta fizetni azóta. Akkor kezdte el a törlesztését amikor dolgozni is kezdett és tényleg alacsony összeget kellett havonta fizetnie.

Megadtam a linket a diákhitelhez, olvasd el! Azért vezették be már 20 éve, hogy pont azokat segítse akiknek szüksége van a normális tanulás lehetőségéhez anyagi támogatásra de nem akarnak utána belegárgyulni a törlesztésbe. Ez nem amerikai diákhitel, hogy életed végéig kelljen utána fizetned és soha nem térül meg. Nagyon sokan élnek ezzel a lehetőséggel minden évben és még most az általános kamatemelkedésnél sem volt vele gond, mert a kormány döntött arról, hogy max. 5% lehet a kamata, nem több. Holott az infláció jóval magasabb volt. Akinek most van diákhitele az tulajdonképpen kevesebbet fog visszafizetni, mint amit felvett épp az infláció miatt, ahogy 8 már leírta.

2023. szept. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

És te amúgy minek akarsz egyetemre menni egyáltalán? 26 vagy, 3év múlva 29en elkezded 32-re talán végzel.. és? akkor mi lesz? Agysebésznek fogsz tanulni, vagy mi az ami annyira jól fog jövedelmezni ezután, hogy arra a kb. 35-38 éves korodra mire a karriered csúcsára érsz megérje ez az egész?

Mer ugye írod hogy még házad sincs meg amúgy semmid, és még egy egyetemet nem tudsz fizetni, így ebből nem lesz asszony meg ház gyerek stb. hanem csak égeted a pénzed és időd...

2023. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%

#12 Ne izgulj, neked nem kell egyetemre menni! Azt megteszi az akinek agya is van. Én is 50 évesen jártam újra egyetemre, új szakmában szereztem diplomát, ahogy a párom már a második diplomáját szerezte meg 30 éves kora óta az első mellé.

Pont ezért van pénzünk, mert nem ültünk a hátsónkon sajnálkozva.

2023. szept. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
#13 Egzisztenciából gyűjtögetheted a WC papírt unalmadban, de a csóka nem áll a helyzet magaslatán anyagilag láthatóan, így nem biztos hogy célszerű adósságot halmoznia ennyi évesen. Kivéve persze ha garantált a megtérülés, csak ugye ahhoz arra a kb. fél marék szakra kéne menjen ahol legalább egy hidegburkoló szintjén fog majd keresni...
2023. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Géza, te ennyire hülye vagy, vagy csak tetteted?
2023. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nem látom, hogy a kérdező férfi.

29 évesen egyetemre menni (bár szerintem is jobb lenne minél hamarabb elkezdeni) nem késő. Nem egy csak maréknyi szak az amit megéri elvégezni. Nyilván ennyi a kiemelten érdemes, ami sokat hoz a konyhára. Ha véletlenül lány az illető, és nem ért, nem tud olyan szakmában elhelyezkedni ami most jól jövedelmez (hegesztő, szakács, gázszerelő, vízvezeték szerelő stb) és mondjuk jelenleg recepciós, bolti eladó, adminisztrátor stb. akkor neki egy diplomás ápoló, egy gyógytornász, védőnő, vegyész, munkavédelmi szakember, pénzügy-számvitel képzések valamelyike is hatalmasat lendít az életén. (informatikus mérnök, gépészmérnök, villamosmérnök... direkt nem keresett maroknyi szakokat írtam). Akár egy konduktor tanító is jól jövedelmező, külföldön halálra keresik ezeket a szakembereket. Azt se felejtsd el, hogy csak a sima xy szakos pedagógus (nem fog ilyen szinten maradni a fizujuk) ha a tervezett béremelés létrejön nem fog rosszul keresni magyar viszonylatban. Minden jobb, mint egy érettségivel minimálbérért dolgozni olyan állásban ahol azt mondhatják, hogy van helyetted 120 másik jelentkező, mert annyira általános szaktudást nem, csak betanítást és rátermettséget igénylő a munkád.

2023. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozta le a 13-as hozzászólót, de az egy aberrált idióta lehet.:)
2023. szept. 6. 11:12
 18/21 anonim ***** válasza:
13%

#16: egy nőnek pláne nem éri meg mert mire befut bőven lefő neki a kávé. Persze ha már van gyerek akkor oké, de akkor meg ugye ki foglalkozik velük?


A külföldet meg ne keverd bele, külföldön mosogatással is jobban keresel mint a büfé szakmában, más kérdés hogy diplomás mosogató-e az életcélod meg akarsz-e ezért éveket egyetemre járni?

2023. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18-as

Senki nem mondta, hogy közben nem lehet szülni, van aki direkt GYED alatt tanul, mert úgy tudja megoldani. Gyerek lehet bölcsiben pl., vagy ha van gyerek akkor gondolom párja is van, meg család, valaki csak segít egy családban, nem a középkorban élünk. Az sem biztos hogy akar gyereket. Mai világban 35-40 között (extrém esetben 40-44 között szülnek)szülnek a legtöbben. Az első gyereket 30 évesen vállalják a statisztikák szerint a nők itthon, ha ezt megtisztítjuk attól az adattorzító ténytől, hogy bizonyos népcsoport akik már 14 évesen vállalnak gyereket, és maradnak az iskolázott középosztálybeli átlagos nők, akkor az jön ki, az első baba születésekor az anya 33 éves. 33 éves korára, rég végzett a kérdező az alapszakkal mindenképpen.


Külföldet miért ne keverjem bele? "külföldön mosogatással is jobban keresel mint a büfé szakmában" Ezt te kevered, én nem azt írtam, hogy andragógia szakos diplomával menjen külföldre árut feltölteni vagy mosogatni!! Hanem vannak olyan diplomás szakok, amit külföldön keresettek, itthon meg nem fizetik jól. Nem ugyanaz kimenni egy érettségivel mosogatni vagy takarítani, mint konduktorként kimenni tanítani, vagy gyógytornászként, vagy ápolóként(diplomával) kórházban dolgozni. El vagy tévedve nagyon ha azt hiszed, hogy a tanulás időszak 23 évesen lezárul, aki eddig nem szerezte meg a végzettségét annak már minek. Ettől rosszabb tanács nem létezik a világon!

2023. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

19: Pontosan. A csóka munka mellett elmegy egyetemre, azt közbe szülni is fog ezek mellett, majd gyereket nevelni, meg el is tartja majd öket mikor saját magára sincs elég pénze(mint írta is). Elméleti síkon hozható, gyakorlati síkon nem ajánlott.


Jah "diplomás" gyógytornász tényleg jól keres a diplomájával Svájcba, más kérdés, hogy rokonoknak nem említi meg, hogy happy ending lehetőséget is kínál...

2023. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!