Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásomat bérbeadom, érdemes...

Lakásomat bérbeadom, érdemes ingatlanos megbízni?

Figyelt kérdés
Miben tud valójában segíteni, hisz online egy csomó felületen hirdethetem a lakást? ha kiadom a lakást, mennyit kell fizetni az ingatlanosnak a közbenjárásért ?

2015. szept. 7. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Abban tud segíteni, hogy neked nem kell intézni semmit. Azaz megcsinálja a fotókat, megírja a hirdetést, segít bérlőt szerezni, megmutatja a lakást. Úgy tudom, általában egyhavi lakbért kérnek.


Szerintem egyébként nem érdemes. Akkora a kereslet a bérbeadó lakásokra, hogy egy nap alatt ki tudod adni, hacsak nem valami nagyon lepukkant, isten háta mögötti kégliről van szó.

2015. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Az ingatlanosok többsége bérbeadásnál 1 havi bérleti díjat kér,DE csak ha már kiadta,ELŐRE NE FIZESS!


2. SOK időt és SOK energiát megspórol EGY JÓ ingatlanos,a mutogatást,papírmunkát,reklámot,lakó válogatást,azaz mindent elintéz. Ha megbízol benne még olyankor is tud mutatni lakást,ha te éppen dolgozol és nem tudsz ott lenni vele.

2015. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segített!
2015. szept. 8. 06:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy havi bérleti díjat szoktak kérni. Szerintem amúgy felesleges, egy nap alatt találtam bérlőt a lakásomra, pedig nem is volt olcsó. Hirdesd meg magad, csinálj szép képeket és ha nem sikerül egy hét alatt akkor is ráérsz ingatlanost megbízni.
2015. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:
csak akkor van szerepe az ingatlanosnak (eladásnál, kiadásnál is), ha nem akarsz/tudsz foglalkozni vele, mert mondjuk más városban laksz. Amúgy csak nehezíti az ügymenetet. Ha jön egy érdeklődő. őt hívja. Aztán ő téged, hogy jöhetnek-e ma este az ügyféllel, aztán visszahívja az ügyfelet. Nem egyszerűbb, ha egyből nálad csörög a telefon, közvetlenül Te egyeztetsz időpontot az érdeklődőkkel.
2015. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!