Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásomat eladtam. Mennyi...

Vági Klára kérdése:

Lakásomat eladtam. Mennyi ideig maradhatok úgy benne, hogy ne kelljen albérleti díjat fizetni érte?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyi ideig, amennyi a szerződésben le van írva.
2015. dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerzödés nem szabályozza, akkor amíg a vevö megengedi.
2015. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés, vagy pedig a vevővel való megegyezés alapján.

Mégis, mi honnan tudjuk??

Egyáltalán nem biztos, hogy maradhatsz benne, akár bérleti díj ellenében. (És nem "albérleti"!!)


Azt sem tudhatjuk, az új tulajdonos bérbe akarja-e adni egyáltalán.


Hogy lehet ilyen butaságot kérdezni, de komolyan...?

2015. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akartam mindent leírni mert hosszadalmas lett volna.Persze,hogy albérletezésre akarja használni.Csak kíváncsi voltam hogy a jogszabályban szabályozzák-e? Van-e átfutási idő.Ha sértegetsz akkor miért válaszolsz fontos kérdésekre. Nem azt kértem,hogy ítélkezzél hanem ,hogy ha tisztában vagy jogi kérdésekkel akkor válaszolj!"


1. Tisztában vagyok a jogi kérdésekkel, mert ügyvéd vagyok, ráadásul többek között bérleti szerződésekre specializálódtam.

2. Te viszont - figyelemfelhívás ellenére - nem vagy tisztában még azzal sem, hogy a "bérlet" és az "ALbérlet" két teljesen különböző fogalom.

3. Ha a lényeget nem írod le, igen nehézkesen várhatsz normális választ.

4. Ha sértegeted a válaszolókat, akkor meg pláne ne várjál tőlük semmit.

5. Nem kértem személyes üzenetet. Itt írtam, ha valamit akarsz, azt is ide írd.

2015. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xswerdy ***** válasza:

Egy adásvételi szerződésben még nemigen láttam olyat, hogy ne lenne benne, hogy az eladó mikor adja a vevő birtokába a lakást. Ez lehet konkrét időpont, de lehet "legkésőbb..." jellegű kikötés, vagy "a teljes vételár kifizetését követően...-ig", vagy bármi hasonló.


Ha alapvetően az eladó bérlőként maradna, akkor bérleti szerződést kell kötniük. Ha a vevő amúgy is kiadásra vette, akkor jó eséllyel nincs ellenvetése, hogy az eladó legyen a bérlő (bár lehet, hogy egy jelentős felújítást követően drágábban akarja kiadni).

2015. dec. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!