Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közös költséget ki fizeti?...

Közös költséget ki fizeti? Tulaj vagy a bérlő?

Figyelt kérdés

Ha külön van a szemét díj akkor mi tartozik egy közös költségbe? (liftes lakás)


Csak kíváncsiságból kérdezem :)



2016. aug. 3. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megállapodás kérdése.

Nálunk a közös költségben volt a vízdíj, de ez eltérő lehet. Villanyszámla (lift, lépcsőház világítása), ha van akkor takarítás (esetleg kertész, portás). Közös képviselő díja, felújítási alap, kéményseprő, kisebb javítások.

2016. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
A rezsi része. Bérlő fizeti. A társasház fenntartására, karbantartására fordítják. pl. lift karbantartás, javítás, Lépcsőház takarítása, fűtése, világítása, házmester fizetése.
2016. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Fent leírták mi van benne, én a bérlőmmel fizettetem az egészet, az a rezsi része nálam, persze ha extra befizetés van valami felújításra azt én fizetem. Ha szőrözne, hogy felújítási alapot ő nem akar fizetni, akkor keresnék más bérlőt, vagy kivenném a felújítási alapot a közös költségből és minumum annyival emelném a bérleti díjat, ugyanott lennénk. Tudom, hogy elvileg így kéne, de én határozom meg a bérleti díjat, így tök mindegy mit akar mit nem fizetni.
2016. aug. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
72%
#3 Eleg érdekes hozzaallas. Nekem is van bérlőm es a haz felujitasat eszem agaban sincs vele fizettetni. Szerintem ez gusztustalan. Sőt, ha nem tetszik neki menjen az anyjaba majd keresek mast. Pfff. Az ilyen emberek miatt tart itt a vilag, mint te..
2016. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%
3-as vagyok, a teljes közös költség 6000 Ft, ebből a felújítási alap kb 1000 Ft, most tényleg ezen kell problémázni? Aki ebben kukacoskodik, azt azért nem akarnám bérlőmnek, mert minden másban is ilyen lenne.
2016. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
74%
A legtobb helyen ez nagyon nem 1000 forint. Nalam 5 ezer + 7 ezer a felujitas. De 1000 forintot sem kérnék el tőle. Sokaknak az is pénz es nem vennem kukacoskodasnak. Nalam ez még csak nem is volt vita targya. Elmondtam hogy ennyi a kozos koltseg+ ennyi a felujitas de azt termeszetesen nem kell fizetnie.
2016. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak teljesen igaza van!!

Egy bérlő miért fizessen olyanért amihez úgymond semmi köze...

Még ha az 1000 Ft is... (bár sok helyen valóban több az összeg mint egy ezres)

2016. aug. 4. 18:37
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Egy ideig egy közös képviselő keze alá dolgoztam:

Hivatalosan nem testálhatja át a tulaj a bérlőre a közös költséget.

Tapasztalataim szerint a közös közös költségbe (tul hányad vagy nm alapján) víz, szemét és általános, üzemeltetési költségek tartoznak bele, illetve "ha valami van" költségek: új nagykuka stb.

2016. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovpet ***** válasza:
73%

"Hivatalosan nem testálhatja át a tulaj a bérlőre a közös költséget. "


Dehogynem, az is rezsiköltség.

A felújítási alapba menő rész kivételével, persze. De minden megegyezés kérdése, az lesz, amit a szerződésben közös akarattal aláírnak.

2016. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az épület karbantartását és felújítását a tulajdonosnak kell fizetnie, mert ez az ő érdekkörébe tartozik. Az ennek finanszírozására szolgáló felújítási alapot nem lehet áthárítani a bérlőre. Ha mégis megteszik, az egyrészt szabályellenes, másrészt abból vita szokott lenni, amikor esedékes egy felújítás vagy hiteltörlesztés, és drasztikusan megemelik a felújítási alapot. Az a tiszta, ha annak tudatában állapodnak meg a felek a bérleti díjban, hogy a felújítási alapot a tulajdonos fizeti. Akkor nincs vita emeléskor sem.


A közös költségből a fogyasztás jellegű tételeket, mint lépcsőház-világítás, szemétdíj és hasonlók a bérlő fizeti.

2016. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!