Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Új albérletbe költözünk,...

Új albérletbe költözünk, viszont ott fizetős a parkolás. Lehetséges, hogy állandó lakcímmel igényeljünk kártyát?

Figyelt kérdés
Zugló olyan részére költözünk hamarosan, ahol már nem lehet ingyenesen parkolni. Azt olvastam, hogy ha állandó lakcímmel rendelkezem, akkor háztartásonként egy autóra ki lehet váltani a parkolási kártyát. Az előző albérletünk tartózkodási helyként volt megjelölve a lakcímkártyánkon. Lehetne, hogy az új helyen legyen az állandó lakcímünk? Elviekben lehetséges, azt olvastam, sőt valójában így is lenne törvényes, a lakástulajdonosok azonban nem nagyon szeretik ezt a dolgot. Lehet valamilyen hátránya ebből a tulajnak? Tényleg csak a parkolás miatt kellene.

2017. nov. 2. 11:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, csak állandó lakcímre adnak kártyát.

Zugloiparkolas.hu:

"LAKOSSÁGI VÁRAKOZÁSI HOZZÁJÁRULÁS igényelhető az adott parkolási övezetben bejegyzett lakóhellyel (állandó lakcímmel) rendelkezőnek, valamint az, akinek állandó lakóhelye a Kerepesi út – Gvadányi út – Füredi út – Vezér út – Fogarasi út – Róna utca által határolt területen vagy az azt határoló útvonalon van."


ez így elég fekete-fehér, nem?

2017. nov. 2. 13:15
 12/29 anonim ***** válasza:
79%

Parkolási díjat a lakóhelyeden 8-18-ig kell csak fizetni hétfőtől-péntekig, tehát munkaidőben. Szombat-vasárnap-ünnepnapok ingyenesek.

Ezt egy kicsit fejben tartva, ha normál időben dolgozol, gyakorlatilag ingyen parkolsz.

Egyébként nekünk állandó lakosként is lehetne problémánk, mert lakásonként egy autóra van csak a kedvezmény és nálunk két autó van, de rendszerint este 6 előtt nem is érünk haza. Simán kezelhető a történet!

2017. nov. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Értem-értem, de csak arra vonatkozik ez (nem?) akinek a lakóhelye, tehát állandó lakcíme oda szól (nem?).
2017. nov. 2. 13:48
 14/29 anonim ***** válasza:
32%

Azert remelem az megvan, hogy hivatalosan oda kell bejelentkezve lenned, ahol laksz.


Tudom, hogy a gyakorlat ettol elter. De azert nem normalisnakk nevezni azt, aki torvenyes akar lenni...

2017. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Miért? Nem az albérletben lakom? Vagy azt a százezret csak úgy kifizetem hobbiból? :D
2017. nov. 2. 14:27
 16/29 A kérdező kommentje:

Vagy bocsi, úgy érted, hogy pont ez lenne normális? Hogy ahol lakom, életvitelszerűen, az az állandó lakcímem...


Bocsi, itt annyira élből nekem támadott mindenki :D

2017. nov. 2. 14:28
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

#13


Nem! Ez mindenkire vonatkozik.

A lakókra a 0-24-ig ingyen érvényes.

2017. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Köszi szépen utolsó, ez nagyon hasznos infó.


:)

2017. nov. 2. 14:38
 19/29 anonim ***** válasza:
50%

Szívesen!:)

De itt le is van írva:

[link]

2017. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Egyébként a mi szitunk kicsit bonyolultabb. A férjemé az autó, ő két helyen is dolgozik, és nem meghatározott munkaidőben.
2017. nov. 2. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!