Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Új albérletbe költözünk,...

Új albérletbe költözünk, viszont ott fizetős a parkolás. Lehetséges, hogy állandó lakcímmel igényeljünk kártyát?

Figyelt kérdés
Zugló olyan részére költözünk hamarosan, ahol már nem lehet ingyenesen parkolni. Azt olvastam, hogy ha állandó lakcímmel rendelkezem, akkor háztartásonként egy autóra ki lehet váltani a parkolási kártyát. Az előző albérletünk tartózkodási helyként volt megjelölve a lakcímkártyánkon. Lehetne, hogy az új helyen legyen az állandó lakcímünk? Elviekben lehetséges, azt olvastam, sőt valójában így is lenne törvényes, a lakástulajdonosok azonban nem nagyon szeretik ezt a dolgot. Lehet valamilyen hátránya ebből a tulajnak? Tényleg csak a parkolás miatt kellene.

2017. nov. 2. 11:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
80%

► Veheted ezt is támadásnak, de úgy gondolom, hogy a # 7-es [2017-11-02 12:03] válasz írója okkal érdeklődött az idézetről (amit nem válaszoltál meg), mert az lényeges, hiszen jogszabályi kötelezettséggel szabná meg, hogy lakóhelyként (régi, köznyelvben ma is szokásos elnevezéssel: állandó lakcím) kell bejelentenetek a bérlet címét.

Én is kérdezhetném, mert nem találtam, hogy honnan való az idézet? Lényeges, mert ha érvényes jogszabályi rendelkezés, akkor szükségtelen a kérdésed arról, hogy lehetséges-e állandó lakcímmel igényeltek a kártyát? Akkor úgy kell, és punktum.


► A kérdéshez fűzött magyarázatból úgy látom, hogy nem albérlők lesztek, hanem bérlők.

(Bérlő: tulajdonostól bérel. Albérlő: bérlőtől bérel; persze, ez utóbbihoz, a tulajdonos hozzájárulása szükséges.)

„[Bérleti szerződés]

(1) Bérleti szerződés alapján a bérbeadó meghatározott dolog időleges használatának átengedésére, a bérlő a dolog átvételére és bérleti díj fizetésére köteles.” ← Ptk. 6:331. §

„[A használat átengedése harmadik személy részére]

(1) A bérelt dolgot a bérlő a bérbeadó hozzájárulásával jogosult albérletbe vagy harmadik személy használatába adni.” ← Ptk. 6:334. §

[link]


► Törvényi meghatározás szerint a bérlet a lakóhelyetek lesz (~állandó lakcím~). ◄

„A polgár lakóhelye: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá - a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével - az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy - amennyiben más lakása nincs - megszáll.” ← 1992. évi LXVI. törvény 5. § (2)


► A lakcímbejelentéshez nem szükséges a szállásadó hozzájárulása, ha van bérleti szerződés. Lásd: (3) bekezdés. ◄

„(1) A szállásadó bármely járási hivatalnál személyesen vagy az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján nyilatkozhat arról, hogy a lakcímbejelentéshez szükséges hozzájárulását olyan módon adja meg, hogy

a) a lakcímbejelentéskor a bejelentkezővel együtt személyesen jelenik meg, vagy

b) a lakcímbejelentéshez az elektronikus azonosítást követően elektronikus kapcsolattartás útján előzetesen járul hozzá.

(2) Ha a szállásadó nem él az (1) bekezdés szerinti nyilatkozattételi jogával, akkor a bejelentéshez szükséges, a 26. § (4) bekezdése szerinti hozzájárulást a lakcímjelentő lap aláírásával adja meg.

• • • (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani. • • • ← 1992. évi LXVI. törvény 27/A. §

[link]



Mindehhez csak bérleti szerződésre van szükség, ami bizonyára lesz. Ha nem, az nem csak a parkolási ügy miatt problémás.

2017. nov. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk Angyalföldön a következő szükséges hozzá: bejelentett kerületi lakcím. A lakcímnek szerepelnie kell az autó forgalmijában is. Teljesítmény-adó elmaradás esetén nem adnak engedélyt. Lakcímenként 2 autóra lehet igényelni az ingyenes parkolást (2000Ft kezelési és matrica-díj megfizetése után). Egy személy csak egy autóra igényelhet matricát, vagyis ha két autó van a nevemen, csak egyre igényelhetem (persze házastárs, albérlő, bárki, aki be van jelentve ugyanazon a lakcímen, igényelheti a másikat, az ő nevén lévő/üzembentartott autóra).

A matrica csak a lakhely szerinti övezetre érvényes, vagyis a kerület másik részén, más övezetben (kettő van jelenleg), nem vagyok jogosult ingyenes parkolásra.

2017. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 xswerdy ***** válasza:
80%
semmivel nem nehezebb kitenni egy állandóra bejelentkezett embert, mint egy ideiglenest, vagy egy olyat, aki abszolute elfelejtett bejelentkezni. A szerződés alapján lakhat a lakásban, nem a bejelentkezés okán. Amúgy nem kell a tulajnak semmit aláírnia, bejelentkezhetsz a bérleti szerződést felmutatva.
2017. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

A hetes válaszolót nem is vettem támadásnak, igaza volt ez nem egy jogszabály, csak egy cikk, ahol elmagyarázták a dolgokat. Innen van: [link]


Pontosan azért tettem fel a kérdést, hátha valaki ért ehhez, mert én sajnos nem találtam, illetve nem is igazodom ki a jogszabályok között.


És lám, akkor ezek szerint igazam volt, nem?

Pontosan ezért vettem támadásnak a többi, hogyképzeliabérlőhogybejelentkezikállandóra-típusú hozzászólást.


De nagyon köszönöm, hogy bemásoltad nekem ezeket, 21-es. Nagy segítség volt.

2017. nov. 3. 09:40
 25/29 anonim ***** válasza:
41%
Pusztán csak kíváncsiságból, aki lepontozta az Angyalföldön érvényes parkolással kapcsolatos információkat, leírná az ezzel kapcsolatos ellenérveit, tényeit?
2017. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Én zöldkezeztem, és köszönöm :)
2017. nov. 3. 09:53
 27/29 Estádio de Felchút ***** válasza:
25%

Állandóra nem hiszem, hogy bejelentkezhetsz, ideiglenesre viszont a jogszabályok szerint kötelességed, a tulajdonos véleményétől függetlenül.

Ideiglenesre is kiadnak parkolási kártyát, nem?

2017. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
72%
Állandóra ugyanúgy bejelentkezhetsz, mint ideiglenesre. Lakó- illetve tartózkodási helynek hívják ezeket hivatalosan. A tulajdonosnak nincs joga megtiltani a bejelentkezést, vagy megszabni, hogy csak ideiglenesre lehet. Semmi köze hozzá.
2017. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
0%

Szerencsére nem az ingatlan tulajdonosa dönti el hogy bejelentkezhetsz e vagy sem.

Ha érvényes bérleti szerződésed van akkor azzal kell besétálni az okmányirodába és kapod is a lakcímkártyád!

2019. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!