Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Flex vagy Makita sarokcsiszoló?

Gábor t kérdése:

Flex vagy Makita sarokcsiszoló?

Figyelt kérdés

Akkumulátoros sarokcsiszoló . A makita lenne a logikus döntés mert olcsóbb és sokkal több gépe van, de a flex felé húz a szívem . Flex gépeim vannak de nem 18 v-osak, és most ilyet szeretnék. Makita 2 akkuval töltővel, 98 ezer, flex-nél kb. ugyan ez 135 ezer. (akku teljesítménnyel most nem bonyolítanék) . Tudom van még sok más márka, ezek között dilemmázok .

Az ötleteket válaszokat előre is köszönöm.



2020. máj. 10. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Én a mestereknél is Makitát láttam .A minőségre hagyatkoztak,és nem az árára .

Az árképzést sok minden befolyásolja .

2020. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Fantom83 ***** válasza:
61%

Én egyiket sem választanám,ha ennyi pénzem lenne.

Milwaukee,vagy AEG.


Nálunk egy helyi lakatos cégnél egyetlen öreg Bosch flex van,a többi gép mind Milwaukee,nem véletlenül.

Mondta az egyik tulaj,h a nagy márkák sorra leszerepeltek náluk,csak ez az egy ami igazán bírja a kiképzést.

2020. máj. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel sem lőhetsz mellé. Flex, Makita, Milwaukee, Dewalt, Metabo, stb.. mind kifejezetten jó minőséget képviselnek. Én ilyenkor a géppark egyéb részeit és a jövőbeli terveket szoktam figyelembe venni. Milyen gépek jöhetnek szóba a jövőben, és a komplett gépparknál milyen árakkal számolhatsz. Ha a meglévő Flex gépeid akkusak, és a töltő tud 18V akkut tölteni, akkor elég a gépet és 1-2 akkut megvenned, 10-15 eft-al olcsóbban kijön. Ha nem, akkor a Makitát venném mert olcsóbb. Úgy is nézheted, hogy ha megveszed 98-ért a Makitát, a Flexhez képest maradék 37 eft-ból van még egy akkud vagy egy fél géped.
2020. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Úgy gondolom hogy mindkettő jó minőséget képvisel, tehát az 1-1 gyári hibás szerszámon kívül nagy panasz nem lehet.

Nem gondolom hogy sokan vannak akik mindkét márkából használtak mondjuk 1000 szerszámot hosszútávon és komoly összehasonlítást tudnának írni megbízhatóság, akkuidő, erősség, stb szempontjából. Egy szakember nem gondolom hogy néhány évente lecserélné a bevált szerszámkészletét csak hogy legyen egy kis változatosság.


Ebből a kettőből én Makitát vennék mert szimpatikus, sok jót hallottam róla (csavarbehajtókról), tetszik a színe, van kábeles Makita sarokcsiszolóm és elégedett vagyok vele.


Persze ennyire nem szórom a pénzt, én Ryobi-t gyűjtök, amire használom arra bőven elég.

2020. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2. Neked is köszönöm a választ (minden , valamiért jó válasznak megy a zöld , így eddig az összesnek)

Nincs ennyi pénzem meg van is, bevétel után kell kiadás , nem akarom annyira a nav-nak fizetni , inkább szerszámot veszek.

2020. máj. 10. 16:28
 6/12 A kérdező kommentje:
A tanácsotokra meg nézem a Milwaukee-t ...
2020. máj. 10. 16:30
 7/12 A kérdező kommentje:

Meg néztem a Milwaukee-t,

Most már 3 esélyes van. :)

2020. máj. 10. 16:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a Milwaukee sem drága. 45-55 eft között mennek a CAG 125-ös gépek (attól függően hogy van-e rajta stop funkció), egy 18V-os töltő 10-15 eft, egy 5Ah 18V akku 20 eft. 100 körül azt is ki lehet hozni 2 akkuval.

Sokakban él még az a berögződés az árakkal kapcsolatban, hogy a Milwaukee drága. Ez olyan 2010 tájékán valóban így volt, én most raktam össze magamnak egy komplett gépparkot és a Milwaukee volt a legolcsóbb. Jelenleg a piacon a legdrágább a Metabo, Flex és a Hilti. Legolcsóbb a Makita és a Milwaukee, a Dewalt, Bosch, AEG közepes áron kapható. Ami különösen érdekes, hogy a Milwaukee sok helyen olcsóbb az AEG-nél, pedig elvileg az AEG ugyan annak a gyártónak a felső-közép kategóriás termékcsoportját képviselné. Amerikában valószínűleg drágább a Milwaukee, mint itthon.

Dolgoztam egy olyan Milwaukee szettel amit USA-ból hozott be a volt főnököm, hát a mai hazai gépekhez képest ég és föld, az a 65Nm-es fúrógép erősebb mint amit itthon kapsz "135Nm"-es nyomatékkal. Ezzel arra célzok, hogy valószínűleg a minőség arányos az árral.

2020. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8. Köszönöm a válaszod , van egy kicsi Milwaukee vésőkalapácsom megy egy sarokcsiszolóm (230v-os) kb. 10 éve meg vannak , teszik a dolgukat. +1 a Milwaukee-nak :)
2020. máj. 10. 17:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az akkus gépekről nem tudok nyilatkozni, de hálózati áramról működő Original Flex sarokcsiszolókat ipari szinten használok már 25-30 éve és nincs gondom velük. Időnként szénkefe, 1-1 csapágy vagy kábel csere és mennek tovább.
2020. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!