Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megoldható vagy kockázatos?

Megoldható vagy kockázatos?

Figyelt kérdés

Van egy négyütemű 7 lovas motorom. Olajleeresztő csavar nincs rajta csak a betöltő nyílás és onnan kell kiszívni pumpával az elhasznált olajat.

Én meg arra gondoltam, hogy fúrnék a blokk aljára egy olajleeresztő csavart.

Szerintetek biztonságosan megoldható vagy kockázatos?



2023. ápr. 28. 06:31
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem megoldható. Vegyél pumpát. 2000ft
2023. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan a helye csak nincs benne furat akkor igen.
2023. ápr. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem simán megoldható csak mosd át a blokkot rendesen utánna.
2023. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vas blokk vagy alu?
2023. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ment már tönkre úgy (kétütemű) motor, hogy a tuningos gazda megreszelte a kipufogónyílást, csak a vasreszelék bekerült a motorba, és a csapágyakat, hengerhüvelyt dugattyút elintézte.
2023. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 veterán vas ***** válasza:
100%
Sosem értettem, hogy miért akarják egyesek a gyári mérnökök munkáját űberelni?
2023. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hogy milyen vastag ott az anyag, ahová a furatot tennéd. Ökölszabály hogy acél esetén az átmérő 0,8-szoros anyagvastagság kell, alumínium esetén pedig az átmérő 2,5-szöröse.

Namármost ha gyárilag van furat, akkor azon a részen gyárilag a blokk meg van vastagítva.

De ha az egész egy pilinszka vékony plé, akkor abban lópikulát sem fog tartani a csavar!

2023. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
7-es válasz az érdemleges. A mérnökök sem istenkirályok,nemegyszer találkozhatunk logikátlan,lehetetlen műszaki megoldásaikkal.Egy gyakorlatias műszaki ember néha kézenfekvőbb megoldásokat alkalmaz.Ez esetben csakis az anyagvastagság a mérvadó(a menet miatt). A forgács belekerülése kiküszöbölhető porszívőval,ragacsos hőálló zsírral bekent fúróval.
2023. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!