Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire ajánlottak a Fuxtec...

Mennyire ajánlottak a Fuxtec termékek? Azt hallottam, nagyon gagyi minőségűek, garanciát is inkább kimagyarázzák! Jobban járok ha a piacon vásárlok?

Figyelt kérdés

#Szar fuxtec
2023. júl. 24. 14:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Mint minden kínai, ennél is kétesélyes, vagy kifogod a jót és akkor az néhány szezonon át működik tökéletesen, vagy kifogod a gyártási hibásr és egyből szervizzel mérgelődéssel indítasz…

Én egy ksp155 vagy valami ilyesmi típusú láncfűrész birtokosa vagyok, konkrétan fél órát nem ment anélkül, hogy baja lett volna, más meg dícséri és évekig használja…


Van egy fűkaszámbis, azt 5.éve, hogy nyúzom, de azon kívül, hogy szereti kirázni magából a csavarokat, azon kívül az árát már sokszorosan visszahozta…

Annyi, hogy az enyémen nincs csillapítás, így baromi kényelmettlen vele dolgozni.


Garanciával nincs tapasztalatom, de van fuxtec facebook csoport, ott sok pozitív tapasztalatot olvastam garanciáról…


Azzal ha piacon veszel bármit, azzal semmiképen nem jársz jól.

2023. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

A legjobb, v. legalábbis egyik legjobb kínai. Méretre sokban azonos a többivel, piacon lehet alkatrészt venni hozzá, de minőségre jobb. Nem egy Husqvarna, persze, de hát ez az árában is látszódik.

Én egy használhatatlan damilfejet küldtem vissza 14 napon belül, az eladó kötözködött, alkudozott, hogy X részét visszafizeti. Fenyegetni kellett, hogy visszautalja a teljes árat.

Viszont a fűkaszát már 13 éve használom, elég sokat, régebben fűrésztárcsával is. Többször kellett már hozzá piacon alkatrészt venni ugyan, de hát ott minden olcsó. (A Fuxtecestől nem éri meg, nagyon drágán adja az alkatrészeket.) Motorikusan meg jó, most kezd már egy kicsit gyengülni, de nem vészes. Összességében, jó vétel volt, ennyire használható gépet, ami nem kínai, minimum háromszor ennyiért kaptam voltam.

2023. júl. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

... kaptam volna.

De ha olyat akarsz, ahol a garanciát kiröhögik, akkor Oleo-Mac.

A láncfűrészemet 1 bő liternyi benzin elfogyasztása után adtam le garanciális javításra. Igaz, hogy ez a liter csak másfél év alatt fogyott el, de hát papíron 2 év volt a garancia. A szerviz meg is csinálta, de a garancia kötelezettje nem volt hajlandó nekik fizetni, zsebből kellett fizetni, hogy visszakapjam a gépemet.

Először azt mondta az importőr, hogy nagyon sokat használtam, azért ment tönkre. (1 liter benzinnel nagyon sokat...) Aztán azt mondták, túl keveset használtam. Aztán azt, hogy nem tartottam karban. Még más ötletük is volt, amiket már elfelejtettem, de mindegyik cáfolható lett volna egyetlen átvizsgálással. De nem is kellett volna cáfolni, mert hát a garancia szempontjából tökmindegy, hogy miért történt a meghibásodás, ők azt vállalták, hogy hiba esetén megcsinálják.

Hát nem.

Biztattak, hogy forduljak a békéltető testülethez, ami az egykori fogyasztóvédelem helyett van.

Megkerestem a testületet, és az volt a lényeg, hogy készíttessek szervizzel szakvéleményt a hiba okáról, mert hát ők nem szakértők, másként nem tudnak dönteni... Csak hát a szakvélemény nyilván többe került volna, mint a javítási költség. Ezt tudja az Oleo-Mac is, és ki is használja.

2023. júl. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Garanciával kapcsolatban nekem sincs tapasztalatom, de azért nincs, mert 6 éve hogy használok egy Fuxtec kaszát (FX-PS152), nem is kicsi területre és azóta, hogy megvettem konkrétan semmi baja nem volt, egyedül a benzincső ernyedt el, azt kellett cserélnem. Gagyinak a legkevésbé sem mondanám ezt a kaszát, hogy a többi termékük milyen, azt nem tudom. Mit akarsz venni tőlük?

Nem akarok tök idegeneket vádolni, de erős fenntartással kezeld mindig az ilyet, lehet aki azt mondta vagy írta neked, hogy hát kimagyarázzák a garanciát, nagy eséllyel egy barbár gyilkos és ezt nyilván nem teszi hozzá, nem mutatkozik be neked, de ha szétszeded az ilyen ember gépét, akkor azonnal megtudod kivel állsz szemben! Hogy az ilyen le van koppintva, azt nem csodálom. Nem kell többet tenni, mint végig menni szezonban a nagyobb kertek/telkek között és figyelni! 10-ből állítom 8 ember úgy bánik a géppel, hogy annál több becsülete volt még a kutyának is a régi időkben. Rángatja, tépi, cibálja, nyekteti, erőlteti, dobálja, szutyokban hagyja, nem keni, nem cserél olajat, nem megfelelő olajat használ, 2-3x terhelésnek teszi ki, mint amekkorának lehetne, majd miután ezt elköveti képes azt mondani, hogy "hát jó azér' tudom, hogy ez nem erre lett kitalálva"... indokolatlan gázfröccsök, húzza-elengedi, húzza-elengedi a gázt vagy túl alacsony fordulaton járatja stb. stb. Van olyan b...meg, aki még beindítani se tud helyesen egy gépet, és évekig elvan és használja enélkül az információ nélkül!

2023. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A fűrész zsákbamacska, a fűnyírók általában jók…

De a fűrész amúgy is már annyiba kerül, hogy inkább vegyél egy stihl vagy husi alapmodellt

2023. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

#1


1. A Fuxtec megbízható német márka.


2. A kínai motorokkal nem szokott probléma lenni. A köré épített elemekkel van a probléma mindig!

2023. júl. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Tervezőasztalon német, de kínai gyártmány hogy pontosak legyünk…

Megbízhatónak meg nem megbízható ezt mint írtam saját kézből tapasztaltam a fűrészemmel…

Fél óra munka után szétesett eltörött a lendkerék.

Cserélve lett a lendkerék szervízben, újabb fél óra munka után elnyírta a lendkerék a kis éket ami pozícionálja így elmászott a gyujtás.

Szervizben javítva lett…

Újabb fél óra munka után kiesett a helyéről a kipufogó… visszatettem, ekkor berántásnál elszakadt a berántó…

Nos ekkor helyeztem egy kecses lendítő mozdulattal a szomszéd kiserdőbe arra a szemétkupacra amelynek azóta is ékes darabja már 5éve…

2023. júl. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a fűrészüket, de egyetlen termék miatt nem kell leírni a márkát. Permetezőgépben és fűkaszában igencsak megbízható konstrukciókat kínálnak. Persze nem ipari kategória, de az előírt karbantartásnál több teendő nem szokott lenni velük háztáji használat esetén.


Egyébként amilyen hibákat leírtál arról a fűrészről, pontosan hasonló gondok szoktak lenni a noname kínai termékekkel. Nem a kínai motor a probléma, hanem az, hogy ami köré van építve az törik, szakad, elmálik és minden használat úgy kezdődik, hogy valamit javítani kell rajta.

2023. júl. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

6

Hogy lenne már német?

Van egy német cég arra, hogy a kínai termékeket kedvezőbb adózási szabályokkal árulhassák Európában. De Németországban semmi mást nem csinálnak, csak kereskednek a 100%-ig kínai termékekkel.

Még csak nem is olyan dolog, mint hogy a Stihl az olcsó fűrészeit Kínában gyártatja. Mert a Stihl adja a rajzokat, és megszabja, hogy mit, miből, hogyan kell gyártani. De a német Fuxtecnek semmi köze a gyártáshoz, csak eladja, amit kap.

Ilyen pl. az Oleo-Mac rotációs kapája. Ahhoz sincs közük az olaszoknak, csak megállapodtak egy kínai gyártóval, hogy a saját kínai terméküket ezután narancsszínű burkolattal gyártsák, amire ráragasztják az Oleo-Mac matricát. Az is ennyiben olasz.

2023. júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
#9 Egyáltalán nem igaz! Honnan ez az információ? Fuxtec ugyanúgy, ahogy a Stihl, úgy gyártat Kínában, hogy kész tervvel és elvárásokkal áll a gyár elé, nem csak brandel egy kínai terméket, az meg is látszana a terméken. Dupla rugós berántóegység már eleve nincs a piaci kínai gépekben, sokan ezért is teszik tönkre a fuxtec berántóját az első pillanatban, mert rángatja vadállat módjára. Amire te gondolsz, az pl. a Straus!
2023. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!