Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen kismegszakító kellene?

Milyen kismegszakító kellene?

Figyelt kérdés
Röviden tömören a problémám az, hogy amikor mosok (mosógép: 2250W-10A) akkor a C10 kismegszakító leold egymásután többször is, illetve a kábel enyhén melegszik, valószínűnek tartom, hogy a kismegszakító kevés neki, tervezem egy C16-os beszerelését, szerintetek elég lesz neki? Vagy más lehet a probléma? Kérlek csak rendes válaszokat adjatok!
2012. nov. 30. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Ezt csakis szakemberrel csináltasd!Ne magad barkácsold.
2012. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
16A és 3X1,5-es MBCu /rézvezeték/ a villanyóra kismegszakítójától végig /csak ELMÜ matathatja a plombát.
2012. nov. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
a melegedés miatt a vezeték kötéseket is át kellene nézni(és megfelelő keresztmetszet), C16 vszínűleg elég lesz neki, de ezt az elektromos művek csinálja amennyiben az óránál lévő a kicsi.
2012. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ha melegszik a vezeték nem szabad nagyobbra cserélni. Át kell nézni a vezetékhálózatot. Ahogy már írták, külön biztosított kör kell neki, a villanyórától. Ez nem feltétlen jelenti annak a kismegszakítóját. Szokott lenni elosztódoboz az óra után, az óra kismegszakítójából oda fut be a vezeték, onnan kell egy külön szálat húzni a mosógépnek, külön biztosítva. Kelleni fog a 16A, mert így is 9.8A-t fogyaszt a mosógép, és hiába a C karakterisztika, le fog oldani.
2012. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még annyit írnék, hogy ha csövezve van a lakás, akkor jó a 1.5-es MCu is.
2012. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Hát nézd én villanyszerelő vagyok.

A c10 es kismegszakitónak még éppen jónak kellene lennie 2300 wattos teljesitmény működtethető róla a c karakterisztika miatt inditáskor lassabban reagál 13-14 ampere sem oldana le.

Mosógéped már üzem közben is több áramot vesz fel ami valami meghibásodásra utal vagy fog következni.

Ami alatt a motorra gondolok talán szorul valahol.

c16 kismegszakitó helyet én inkább először egy c12-esel próbálkoznék.

De a kérdésedre válaszolva a c16 biztos nem fog leoldani soha hamarabb leold majd a villanyóra b16-osa

2012. nov. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Panellakásról van szó, így sajnos aluvezeték.. De ez a lakásban lévő belső kismegszakító és ehhez hozzányulhatok, mert a villanyóra a főmegszakítóval a folyosón van egy szekrényben és az az ÉMÁSZ tulajdona! Kint 25amperórás megszakito van, bent pedig 3 darab 10amperórás, és ebből az egyik a fürdőjé, ahol a mosogép található, és ezt szeretném 16amperórásra cserélni!
2012. nov. 30. 20:15
 8/14 anonim válasza:

Hali!


Szerintem is cseréld le C16-osra, sajnos attól is melegedhet a kábel, hogyha nem olyan jó az kábeled, nálam panelba MMfal kábel van, de szerintem érdemes lenne talán még fi-relét is berakni ha nincs, bár az nem szükséges... van a főelosztónál, ahol "A" karakterisztikájúnak kéne lenni, de sajnos nem látod mert plombálva van, azt megnézeted, de szerintem ha kicseréled c16 karakterisztikájúra nem fog leoldani, vagy kicseréled a kábelt, mert elöregedett :)

2012. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A kábel kicserélése körülményes és anyagias lenne sajnos :( 40éve elégedettek voltak azzal hogy az alu kábelt mindenféle pvc kábelcsatorna és kábelvezető nélkül bebetonozták a falba.... ehhez inkább nemfűzök semmit! Igen, a kábel melegedhet attól mert a kismegszakító levan terhelve, ugyanis csak a kijövő fázis meleg, ahol bejön a főmegszakítótól a kismegszakítóba a fázis ott nemis melegszik! A mosógépet többször átnéztem, az nemlehet hibás, fél éves Whirpool és nemvolt megpiszkálva sosem, ugyhogy azt kizárom, valószínű hogy a kismegszakító a hibás, holnap kicserélem, és leterhelem a hálózatot, meglátjuk mi sül ki a dologból! Köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 30. 23:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesebb lenne falon-kívüli csatornában -vagy a parketta szegő, vagy a mennyezet szintjén átkábelezni 1,5-ös rézre, mert a kismegszakító csere, csak a tűzveszélyt fokozza!
2012. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!