Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Merjek láncfűrészt venni?...

Merjek láncfűrészt venni? Annyi hülyeséget hallok, hogy beakad a lánc, aztán elszakad és levágja a fejem meg ilyenek. Szükség lenne rá de elment tőle a kedvem.

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha az előirások szerint használod ,akkor nem lesz gond .
2014. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ja, de pl udvaron nagy fát kivágni nem feltétlen előírás szerű, a mai láncfűrészeket arra gyártják inkább, hogy az angol nagymama felvágja vele a kerítéslécet fűrészbakon.


Vagy fel akarok darabolni ilyen régi gerendákat és van benne egy szög állítólag attól is ledobhatja a láncot.

2014. dec. 29. 15:43
 3/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél, semmi ok nincs félni tőle. Én is sokáig nem mertem venni, főleg, hogy láttam is pár ilyen balesetet, de nem rég rászántam magam és nem bántam meg. Oda kell figyelni fűrészelés közben, be kell tartani az alapvető szabályokat, és akkor semmi baj nem lehet.
2014. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem kell minden baromságot elhinni. Sok kocsmatudós van. Minőségit darabot kell venni s megtanulni használni. Ha komolyan gondolod menj el egy tanfolyamra ott komoly gyakorlott szakemberek megtanítanak használni. De sok okos oktatóvideó van a neten is.
2014. dec. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A fűrésznek aztán baromi mind1, hogy bakon vágja a fát vagy dönti. Más kérdés, hogy ha ennyire nulláról kezded, akkor lehet, hogy nem egy több tonnás fával kéne birkózni, mert könnyen agyonnyom ám ha feléd kezd dőlni...


Óh, nem mondod, hogy a szög kinyírja a láncot?! Talán mert nem arra tervezték. De adok egy tippet: ne vágj bele. Mindenki így csinálja, hogy nem vág bele a szögbe, vagy kihúzza, vagy nem vág agyonszögelt fát, mert kicsit drágább az új lánc, mint az a fahasáb.

2014. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja, de ha nem tudom, hogy szög lehet benne?... barátnőm is fűrészelt (egyenlőre kézi) fűrésszel úgy fát, hogy bele volt nőve egy szög :D
2014. dec. 29. 15:56
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát tudod mit akkor ne vegyél és kész. Ha már úgy is el döntötted magadba hogy el szakad a lánc és le vágja a fejed. A múltkor volt a tv ben hogy valaki el vágta a saját nyakát fűrésszel de megnyugtatlak öngyilkosság volt.
2014. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 dirtboy ***** válasza:

szög nem egyenlő azzal hogy elszakad a lánc,vékonyabb szögeket elvágja,vastagabban elvileg elakad de nagyon ritka mikor egy lánc elszakad,még ritkább ha úgy szakad el hogy a láncfűrész használóját is elkapja.

szerintem alaptalan a félelmed mert autóban ülve vagy városban sétálva hamarabb érhet baleset mintsem hogy lánfűrész láncának szakadásától sérülnél meg.

2014. dec. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne vegyél láncfűrészt.

Hívj egy fűrészes vállalkozót, aztán feldarabol, kivág mindent, amit kérsz. Szakadjon nála a lánc.


egyébként is, milyen láncfűrészt vennél? elektromos, benzinmotoros, erős, gyenge? drágább, olcsóbb, kamionról leesettet?


ezekkel csak macera van, karbantartás, védőfelszerelés, izgalom, stb...


igaz, nekem két, üzemképes, kiváló láncfűrészem van, az egyik 31 éves, a másik kicsit fiatalabb...


a jó, hibátlanul működő láncfűrésznek egy ttka van csak...nem szabad kölcsönadni senkinek..mondom senkinek. akkor örök darab.


ha elvettem a kedved, akkor nyertél hatvanezret.

2014. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

:D köszi.

Bár nem tudom hol találok kivágó vállalkozót.

2014. dec. 29. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!