Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Merjek láncfűrészt venni?...

Merjek láncfűrészt venni? Annyi hülyeséget hallok, hogy beakad a lánc, aztán elszakad és levágja a fejem meg ilyenek. Szükség lenne rá de elment tőle a kedvem.

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 15:38
1 2
 11/19 dirtboy ***** válasza:
van az csak drága,jobb a magánszemély,kérdezősködj ismerőseidtől csak tudnak a közelben valakit
2014. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

NE vedd meg piacon, ne vedd meg házalóktól, amit olcsón kínálnak, az HAMIS. Ezek a "Stihl-fűrészek" okozzák a legtöbb balesetet. Vedd meg Baumaxban vagy az OBI-ban, garancia is jár hozzá és nem hamisított.

[link]

2014. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kenése a láncnak és megfelelő a feszessége akkor nem szakadhat el. Szögtől is legfeljebb kimegy az éle, vagy elgörbülnek a vágóélek de nem szakad. Sérült lánccal persze tilos tovább dolgozni.
2014. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Így van, szögtől nem nagyon szokott szakadni, inkább csorbul, meg lehet kérdezni bármelyik ácsot. (Első használt fűrészemet tetőkészítőktől vettem vagy 15 éve, adtak hozzá ajándékba egy szatyor használt láncot, amik között rengeteg volt a törött és teljesen vékonyra köszörült fog, a rengeteg elkapott szög miatt.)

De még ha szakad is a lánc, akkor a szakadás a szög és a csillagkerék közötti (nem túl hosszú) szakaszon történik, mert az összes többi részen belazul a lánc. Ezt az egy-másfél araszos láncdarabot meg berántja a kerék, tehetetlenségéből adódóan nincs ideje visszacsapódni, meg nem is elég hosszú hozzá, hogy gondot okozzon.

Baj esetleg abból lehet, ha a lap felső élével vágsz, mert akkor a felül szakadó lánc visszacsapódhat lentről. De erre nagyon-nagyon kicsi az esély, és inkább profiknál fordul elő, akik nagyon sokat vágnak, és gyakran nem ideális (kényszer-)helyzetben. (Vagy ha amatőrök csinálnak nagy baromságot.)

2014. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Először csak bérelj egyet gépkölcsönzőből egy napra. Olcsóbb, mint venni egyet, aztán rájönni, hogy nem neked való. A kölcsönzőben majd elmondják, hogy mit kell csinálni, hogy ne legyen baj.
2014. dec. 31. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kedves utolsó! Tudsz esetleg budapesten ilyen gépkölcsönzőt? (tudom google...) de mégis jobb szeretem (mint szerintem mindenki) a szájhagyomány útján ajánlott helyeket.

2014. dec. 31. 14:03
 17/19 A kérdező kommentje:
Vicces, hogy én is pont most reggel, felkelés után gondoltam a kölcsönzésre. Mondjuk hozzátenném, hogy 5 ezer forint + kaució + a kockázat mellett, hogy az én kezemben hal be a gép 10-12 körül sajátot, újat is kaphatok már barkácsáruházban.
2014. dec. 31. 14:05
 18/19 dirtboy ***** válasza:

/10-12 körül sajátot, újat is kaphatok már barkácsáruházban./


csak az addig is tart.

na meg furcsa hogy te félsz a láncszakadástól de egy 12ezres gépel árult lánctól nem pedig sokszor 45os vezetővel árulják őket.

pedig ha van gyenge anyagból készült lánc akkor az tuti ezeken a gépeken van és nem a stihl,husqvarna stb gépeken.

márkás gépek láncai kapásból ott vannak hogy 45os vezetőre 5-6ropi alatt nem is kapsz.

kiválaszthatod hány szemes lánc kell neked és úgy áraz.

[link]


ha egy jó lánc ennyibe van akkor hogy áll össze a 12ezres gép?

legolcsóbb lánc amit vettem egy husq boltban volt akciókor, oregon lánc,és 40es vezetőre 3/8ados,1,3as lánc került talán 3300 vagy 3500forintba.

2014. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én innen szoktam kölcsönözni, mert nekem ez van közel:

[link]

III. kerület, külső Bécsi út.

2014. dec. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!