Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy acél konyhakést ki lehet...

Egy acél konyhakést ki lehet úgy élezni mint egy szamurájkardot?

Figyelt kérdés
Ha igen,ti hogyan csinálnátok?Szóval olyan az éle hogy rá ejtessz egy papírt és ketté vágja

2016. jún. 24. 15:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%

Ha nagyon jól meg akarsz élezni egy kést, kezd durvább, kb. 800-as finomságú kővel, és haladj a még finomabb szemcse felé, 1200-as elég lesz neki. Összehasonlításul a kézi borotvát 8000-s finomságúval élezik.

Youtubon sok ilyen vidi van, keress rá.

2016. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Látom itt sokan keverik a legendát a valósággal.


Először is: Igen, el lehet érni, hogy olyan éles legyen bármilyen konyhakés, mint a híres-hírhedt katana.


A sok legendát félretéve, a katana is csak egy edzett acél, amit megfelelő eljárások mentén megéleznek. Ezeket az eljárásokat lehet késeken is alkalmazni (és alkalmazzák is).


Kérdés, hogy a puhább fémből készült kések meddig tartják meg az élüket, de ez nem változtat azon, hogy meg lehet-e őket élezni.


Végül, a katana nem olyan éles, hogy szétvágjon egy ráejtett papírt. Ennyire finom élnek nem is lenne értelme mert nem tudná megtartani.

2016. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Egy 3000 forintos kést is meg lehet úgy élezni mint egy katanát, a kettővel előttem válaszoló elmondta. Ezer meg egy youtube videó van fenőköves élezésről.

A ráeső hajszál meg papírdarab elvágása legenda, semmi több. Egy átlag mai japán konyhakés egyébként sokkal jobb minőségű acélból készül, mint a régi idő katanái.

2016. júl. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Sztem soha nem lesz olyan eles a kesed mint az igazi Katana.. ami a raejtett hajszalat nem hiszem hogy elvagja viszont lattam videot rola ahogy egy MG42-es geppuskaval kozvetlen kozelrol lottek a Katana elet es ugy vagta a golyokat mint a vajat..probald meg ezt egy 3000Ft-os kessel! :D
2016. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Utolsó: mutasd már azt a videót ;)
2016. júl. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Youtube-on lattam, Te is megtalalhatod! Nekem most erre nincs idom, h keresgessem ha nem haragszol. ;)
2016. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=YPQ1W3qobys


Nna, most orulhetsz mint majom a farkanak! Plane hogy nem MG 42-es hanem egy nagyobb kaliberu, erosebb geppuska van a videon, amennyire latom. Es a lassitott felvetelen megnezheted hogyan szeli a golyokat a Katana.

Es kerlek nehigy elkezdd, hogy de a vegen sza rra lottek a kardot.. nem az oviban vagyunk, ahol azt probaljuk bizonyitani hogy karddal menj egy geppuska ellen!! ;)

2016. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Hát ez nem úgy vágja a golyókat mint kés a vajat :DDD
2016. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
ja, hat vegulis csak az elso 6 lovedeket birta ki.. vajon egy konyhakes mennyit birna??
2016. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!