Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Jantar asztali orosz óra ki...

Jantar asztali orosz óra ki tud róla valamit?

Figyelt kérdés
Menyire jó minöségü a Jantarasztali orosz óra ?

#óra #asztali #jantarorosz
2016. dec. 20. 18:39
 1/1 anonim válasza:

Amatőr óragyűjtőként-javítóként volt már dolgom olyannal is. Eléggé megbízható, be lehet állítani pontosra, és viszonylag sokáig bírják. Nem egy svájci csúcsminőség, de nem rossz. Viszont két hibával találkoztam eddig.

1. A rugóház nagyon vékony a rugó erejéhez képest (nyilván a hajtó, nem a hajszál), ezért hajlamos szétrepedni. Ezt egy esztergált gyűrűvel lehet kezelni. Ez a falióráknál is gyakori ennél a márkánál.

2. A billegős része elég érzékeny, épp ezért egy műagyag borítás szokott lenni rajta (én hülye egyszer leszedtem: pont akkor borult el a szerkezet, szét is tört a billegője). Esetleg egy képet elfogadok az óra külsejéről és a szerkezetéről. Remélem, tudtam segíteni. Ha esetleg ajánlhatok márkát asztali órához, akkor a Hermlét mondanám. Az német, de nagyon megbízható. De persze a Jantar sem rossz, ne becsüljük alá a szovjet ipart. :)

2016. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!