Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik a jobb diákoknak...

Melyik a jobb diákoknak albérletbe? A cirkófűtés, vagy a konvektoros fűtés?

Figyelt kérdés
Minden szobában alszanak, tehát ki van használva az egész albérlet.
2010. aug. 18. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A cirkósnál ugyanaz a felmelegitett viz kering körbe,igy olcsóbb.A konvektorosnál minden helyiségben külön ég a gáz. Ha mindenki egyormán szereti a meleget, a cirkós olcsóbb,de a konv. lehetőséget ad az adott szoba jobb vagy kevésbé meleg felfűtésére.
2010. aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
a cirkó gazdaságosabb is. a konvektor iszonyat pazarló...
2010. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a konvektor mitől pazarló? kemény 6000ft-ot fizettem télen fűtésre. csak azt a szobát fűtöttem amiben voltam...

mondjuk én egyedül vagyok a saját lakásomban...

2010. aug. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A cirkófűtés jobb abból a szempontból, hogy egyenletes meleget ad mindenhol, de tovább tart, amíg bemelegszik a lakás. Egyébként a konvektoros, egyáltalán nem drágább! Saját tapasztalat...
2010. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a viz lassaban hül le, mint a levegő,mivel sűrűbb közeg.Igy a cirkóval fűtött radiátor tovább tartja

a meleget, mint a fém konvektor és a szoba levegője.Cirkóval a mellékhelyiséget is tudod fűteni, konvektornál, ha nincs kémény vagy parapet lehetőség a fürdőben, csak eseti fűtést alkalmazhatsz. pl. villanyhősugárzót.

2010. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A cirkós fűtést is lehet szobánként szabályozni, ha van a radiátorokon termosztatikus szelep.

Ha egyszer albérletbe kényszerülnék, nem hiszem, hogy ez lenne a fő szempont.

Mindenesetre nekem a radiátoros fűtés szimpatikusabb.

2010. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

a konvektorellenzős vagyok.

nos, amikor én olyan lakásban laktam, akkor 30 rugó elment egy hónapban, pedig nem vagyok pazarlós, csak esténként gyújtottam be, és a fürdő meg a konyha olyan hideg volt, hogy befagyott a popóm..


ismerősöm meg 20 rongyból kifűti a 60nm-es lakását cirkóval, és mivel baba is van, ezért nem is tud annyira spórolni.

2010. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor tehát jobb a cirkós, mert úgy nem tudjuk megoldani, hogy csak azt a szobát fűtjük, amiben alszanak, mert mindenhol alszanak és tartózkodnak. Talán a nappali az ahol nincs senki, de cirkósnál nem igazán lehet választani, hogy felfűtjük-e vagy sem.
2010. aug. 18. 12:18
 9/11 anonim ***** válasza:
A radiátort szabályozhatod, mennyire nyitod ki.Teljesen el is zárhatod, ha nem kell.Én sem szeretem a konvektort.Egyrészt büdös a gázszag miatt, másrészt nálunk pl. pattogott a burkolata amikor melegedett és amikor hűlt. Ezenkivül néha olyan hangot adott ki, mintha mindjárt robbanna.Régen az volt a vélemény, hogy kis lakásba nem éri meg cirkót szereltetni a ktg-k miatt, de nagyobbnál már igen.Nekük cirkónk van 20 éve.Már nem mennék konv-ba.Vagy átszereltetném.
2010. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel többen bérlitek a lakást,Jobb a cirkó.Minden szoba egyenletesen van fűtve.Könyebb elosztani a rezsit.A konvektornál esetleges vita tárgya lehet,ha valaki alacsonyabb hőmérsékletet füt a szobában.
2010. aug. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!