Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is túl van idealiz...

Szerintetek is túl van idealizálva ez az egyedül elős, találd meg önmagad szingli lét?

Figyelt kérdés

Manapság már a csapból is ez folyik hogy egyedül élni mennyire jó és hogy megtalálod önmagad és bla bla bla, És egyébként valóban el vagyok egyedül, csinálom a dolgom a munkám a hobbijaim, néha atjonnek barátok, ha ők is ráérnek, de szerintem így felnőttként minden héten nehéz összehozni. De azért nekem baromira hiányzik a társaság. És kezdem azt érezni hogy ez az egyedüli élés igazából senkinek nem való csak rá van húzva hogy ez mekkora jó buli. Szerintem az ember még mindig társas lény.

Egyik ismerősöm anyja hangoztatja mindig hogy jaj mert amikor ő egyedül élt és hogy ő mekkora király emiatt (elvált), hogy hogy nem mindenki tudna így egyedül élni mint ő, pedig ezt meg kell tanulni satöbbi satöbbi, közben meg soha nem élt úgy igazán egyedül, mert mindig ott voltak a gyerekei.

Szóval olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik TÉNYLEG teljesen egyedül élnek, úgy hogy senkit nem várnak haza és senki nem várja haza őket.



2022. nov. 6. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

28 éves vagyok, fél éve tudtam lakást venni családi segítséggel és azóta élek valóban egyedül egy másfél szobás lakásban. Előtte 10 évig lakótárssal laktam mindig albérletben.


Nagyon fel kell magad találni. Szerencsére picit rugalmas életem van (heti 2 nap home office, amikor szinte semmit nem kell csinálni), az ismerőseim között sok a 20-25 éves, akik jobban ráérnek még és a kedvük is több találkozni, ez mellett a családom is más városban lakik és a régi barátaim többsége Pesten vagy máshol van, akiket szintén szoktam látogatni, úgyhogy otthon egyedül tényleg csak akkor vagyok szinte, ha akarok. Hétköznap esténként is el lehet menni randizni valakivel, vagy van kb. 2-3 társaság/csoport (nem baráti társaság hanem valami mentén szerveződő csoport), akikhez felnőttként csatlakoztam, akiknek vannak heti vagy alkalmi összejövetelei, azokra is el lehet menni. Vagy simán ha csak böngészed a facebook eseményeket és van olyan, ami érdekel, azokra el lehet menni egyedül is és ott is ismerkedni. Most nem bulikra gondolok, mert azokat nem szeretem.


Na most ha mind ezek hiányoznak valakinek és csak dolgozni és onnan haza jár, akkor elhiszem, hogy rossz egyedül lakni. Én eddig elvagyok így, hogy tudatosan figyelek arra, hogy ne mindig otthon legyek egyedül.

2022. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Éltem már egyedül, de idős szülő miatt haza kellett költöznöm. Szeretem, mégis BÁRMIT megadnék azért, hogy egyedül élhessek. SOHA többé nem akarok együtt élni SENKIVEL. - Pedig sok barátom van, nem vagyok egy antiszoc alkat.
2022. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gugu Gabor ***** válasza:
83%
Ki a tökömet érdekel hogy mit hangoztatnak mások, úgy próbálj élni ahogy neked jó!
2022. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 N vagyok és pont hogy biztos hogy nagyon fura lenne egy pasival együtt lakni, mert a családomon kívül senkivel se laktam még és nem is szeretnék. Egyedül vettem ezt a lakást egyedül fizetem a törlesztőmet nem várok el senkitől semmilyen segítséget. 2 éve élek egyedül és én IMÁDOM ha van időm haza járok 40 km szóval nem egy nagy idő de bevallva se időm se energiám nem lenne egy párkapcsolatra 2 állásom van sokat dolgozom sokszor örülök hogy ha ki tudok takarítani. Hétvégén ha kivételesen nem dolgozom megyünk szórakozni kávézni szóval meg van a társasági élet pedig én nagyon igénylem a társaságot barátságos is vagyok de imádok egyedül élni semmi másra nem cserélném egyébként jól írta itt valaki hogy lehet hogy most kicsit többet van ez nyomatva de mindenki éljen úgy ahogy neki jó értelemszerűen ha nekem nem lenne ez jó én is változtatnék de mint írtam én el nem cserélném másra szóval ezt mindenki maga érzi dönti el.
2022. nov. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a gyakoribb, ha társat szeretnél. De igen, vannak, akiknek egyedül is jó, mert nem akarnak alkalmazkodni senkihez. Aki meg társsal, családban érzi jól magát, annak nagy próbatétel egyedül lakni, évekig meg pláne. A lényeg az, hogy ismerd magadat és tegyél azért, aki szeretnél lenni, ahogy szeretnél élni. Azt tartom hülyeségnek, amikor valaki társadalmi elvárás miatt akar maga mellé valakit, aztán meg nem is neki való. De az is nonszensz, hogy akinek meg szüksége van társra, azt társfüggőnek nevezik, ha ezt őszintén megfogalmazza. Mindkét életmód jó, ha az egyénnek jó.
2022. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy egyedül élni jó, nem azt jelenti, hogy neked egész életedben mindvégig egyedül kellene élned. Olyan mint az ivás, jó néha elmenni sörözni a haverokkal de nem ugyanaz mint bebszva lenni 0-24-ben.
2022. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha lenne párom, idővel valószínűleg szeretnék vele élni. Ellenben 10 évet éltem kollégiumban, albérletben lakótársakkal, na azokkal soha többé. És ha vissza mehetnék az időben akkor is inkább választanám az egyedül élést több pénzből.
2022. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátnőm néhány éve elhunyt, és azóta egyedül élek. Közben lett egy saját házam, most pedig azt érzem megvan mindenem, de még sincs semmim...

Igazából megszoktam az egyedül létet, így nem is hiányzik az állandó társaság. Bár most már azért itt lenne az ideje a tovább lépésnek :)

2022. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Egészen borzasztó hétvégén senkihez se szólni, maximum az utcán az idegen kutyákhoz, és minden problémát egyedül megoldani. Unalmas is, minden elfoglaltság csak menekülő cselekvés.
2022. nov. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
28%

Éljen mindenki úgy ahogy akar. Én azért élek egyedül mert én igy akarok.

Semmilyen ilyen divat vagy más irányzat nincs benne.

Szimplán nem kívánok se egy kapcsolattal se egy gyerekkel foglalkozni.

Meg amúgy időm sincs rá. Se kapacitásom.

Max annyi hátránya van, hogy egy tárcából kell kigazdálkodni mindent.


De senki nem ugat bele hogy ha délután 2-ig alszol.

Úgy intézed a dolgaidat ahogy neked jó. Takarítás, vásárlás, egyebek.

És ez a jövőben sem fog változni.

2022. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!