Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 100x125 cm-s láda "beltere"...

100x125 cm-s láda "beltere" elvileg 1,25m3 ha nem tévedek, persze nem mindegy mit raksz bele. Hasogatott akácfával teli, megrakva - megdobálva (kb. 25-30 cm-es vagy nagyobb darabok)a fa mennyisége 1,25 m3 vagy ez ténylegesen kevesebb?

Figyelt kérdés
Lehet hülye vagyok, de valamit nem értek: az idén sokkal gyorsabban fogy a tüzelőanyagom (szilárd tüzelő, akácfa). Oké, hogy sz..r a családi ház hőszigetelése, de 10 éve itt élünk, kb. fel tudom mérni a tüzelőanyagot mi meddig elég.

2022. dec. 8. 07:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igazából ez utóbbira voltam kíváncsi, a magasság 1,25 m, a szélesség (a kocka mind a 4 oldala 1 m).
2022. dec. 9. 07:13
 12/18 A kérdező kommentje:
Csak most vhogy el kell magyaráznom, hogy ez a m3 nem az az m3 ami nekem lett mondva, úgy h ne sértsek meg senkit (nem ingyen jött a fa). Nyilván csak tudatlanságból lett így számolva. thx mindegyikteknek
2022. dec. 9. 07:15
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ott már nincs mit tenni.

Neki is volt egy elképzelése, hogy adott mennyiségű fát mennyiért akar adni. Meg neked is volt egy elképzelésed, hogy mennyiért akarod megvenni. Itt mindketten hibáztatok, hogy nem egyeztettétek az elképzeléseket még az üzlet létrejötte előtt. Nem vert át téged, mert ő feltehetőleg mindig, mindenkinek így adja, és nem gondolt rá, hogy te esetleg másként gondolod.

Én pl. most árulok nordmann fenyőket karácsonyra, 4000-ért méterét, ez áll a hirdetésben. Ennek ellenére hívogatnak olyanok, akik valamiért azt gondolják, hogy a komplett fát adom ennyiért. Na mármost, ha ez a tévedés csak a fa kivágása után derülne ki, akkor lenne probléma. Mert se én nem akarnám odaadni olcsóbban, se ő nem akarná megvenni drágábban, mint elképzelte. Ezért is van, hogy ha úgy látom, valakinek nem tiszta a dolog, akkor elmondom, hogy métere ennyi. Aztán vagy csodálkozik, hogy miért ismételem el, vagy csodálkozik, hogy hát nem darabja ennyi? De letisztázzuk a dolgot, ez a lényeg.

A tűzifánál se mindegy, hogy ki mit ért m3-en.

Szerintem ezzel már nem tudsz mást csinálni, mint hogy többet nem veszel tőle. Esetleg, ha jó haver, megemlíted, hogy te másként gondoltad, de fordított esetben te se adnál vissza pénzt, legfeljebb magadban arra gondolnál, hogy hát ez hülye, hát miért nem kérdezett rá.

2022. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ajó a tüzifában, hogy annyiféle m3 létezik, hogy az már borzalmas és sztem ertelmetlen. Az erdei még ok, mert eredetileg ott összerakva a méterfa alég levegős.

De ez a hasogatott tüzifa mizéria, csak arról szól, hogy az eladónak jobban megerje, a látvány pedig meglegyen.

2022. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Látod, másnak is szemetszúrt, hogy a 1*1,25 méter az területet jelent, nem térfogatot.


Nem mindegy, hogy a 3. szám 1 vagy 1,25 méter.


A tűzifának minimum 1 évet kell konyhakész állapotban, száraz, szellős helyen állnia.

Ha méterben, pláne rönkben van, akkor csak minimálisan szárad, ugyanis hosszirányban adja le a legtöbb vizet.


[link]


Ez egy nagyon fontos táblázat.

Sok fát feldolgoztam már, de azt én sem tudtam, hogy a méteres erdei köbméter vagy a köbölt rönk csak 1,4 összetakott, konyhakész űrmétert ad ki.

Mindig csodálkoztam, hogy miért nem 1,7-et.

2022. dec. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ok, igaz, nem értek hozzá, tehát 3 értékem van, 1 m x 1 m és 1,25. Ha a táblázat szerint nézzük, akkor az én kockaládám ömlesztett fája olyan 0,75 - 0,80 m3 körül van? vagyis semmiképp se nem 1,25 m3?! Mert 4 ládikóval volt, ha 4x 1,25öt számolsz az kerek 5 m3, ha pedig mondjuk 4x0,75-öt, akkor az 3 m3, tehát elég lényeges az eltérés (nem mindegy, tekintettel arra, hogy le van még beszélve pár szállítmány, tehát tisztába kellene tenni a dolgot)
2022. dec. 9. 21:37
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem 1,25 m3. Csak szórt m3, nem rakott m3. Ezt nem tisztáztátok a tárgyalás során, hogy ki melyikre gondol.

Ha azt beszélitek meg, hogy visz egy teherautórakomány fát, akkor is rá kellett volna kérdezned, hogy Liazról van-e szó, vagy valami Toyota kisteherről.

2022. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A táblázat szerint 1 szórt űrméter az fél erdei köb, tehát a te 5 köbmétered az 2,5 erdei.
2022. dec. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!