Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire és miért egészségtele...

Mennyire és miért egészségtelen/rossz vasút mellett lakni? 20-30 m-re.

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy 20-30 méterre lakni a vasúttól járna bármilyen egészségre ártalmas tényezővel. Bár többen állítják, hogy a felsővezeték "sugárzása" daganatos betegségeket okoz, de ha esetleg nincs, akkor semmi probléma (nem írtad, hogy hol lenne a ház). Viszont a zajjal és a rezgéssel számolnotok kell, bár az előbbi megszokható (24 évig laktam kb. 100 méterre egy dupla vágányos fővonaltól). A ház megnézésekor vizsgáld meg, hogy van-e látható hatása a vonatok haladásából származó rezgéseknek (repedések), illetve az a legjobb, ha pont a házban vagytok, amikor elhalad egy vonat.
2010. okt. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
a felsővezetékek elektromágneses tere nem veszélyes, a zajterhelés meg a rezgések inkább
2010. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Mi így lakunk :-(

Nagy a zaj, egymás szavát sem lehet néha érteni. Rezeg az egész ház.

És ami feltűnt az utóbbi időben: az autón ilyen rozsdapor szerű izé rakódott le. Kicsit lehet látni is, de érezni simán lehet, ha végigsimítod a karosszériát.

2010. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 46 éve lakok vasút mellett, kb 40 méterre a sinektől.

A vonatokat sokszor már észre sem veszem, a családunk többi tagja sem. Amikor csecsemők voltak a lányaim, akkor sem zavarta őket. (amikor az egyikük beköltözött az egyetemi koliba, ami jóval messzebb volt az úttól, mint a házunk a vasúttól, és nem is volt főútvonal, hónapokig nem tudott aludni a buszoktól)

Egészségkárosító hatását sem tapasztaltuk (apukám 65 éve lakik ugyanígy a vasút mellett, de a sérve biztos nem a vasút közelsége miatt lett)

A rezgéstől vannak a házon repedések, de korántsem akkorák, mint a barátnőmék házán (2 év eltéréssel épült házak), akik egy forgalmas főút mellett laknak. Na, ott én sem tudok aludni az állandó autózajtól, a teherautóktól meg még jobban beremeg a lakásuk, mint nálunk a vonatoktól.

2010. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Egészségtelen a közelsége akkor, ha gyerekeidet kiengeded játszani. Ha a gyerekek véletlenül a vágányon vannak mikor jön a vonat az elég egészségtelen lehet számukra. Én nem kockáztatnék.
2010. okt. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is vonat közelében laktunk. Hugommal imádtuk, mindig felszaladtunk az emeletre, az erkélyre számolni a vágányokat, meg hogy szivárvány színű-e... jó ötven méterre voltuk tőle, csak a lugas miatt nem látszott. A házon ma is alig látok repedéseket, semmi bajunk nem lett tőle...
2010. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha elektromos vezetékes rendszerű a vasút, akkor a mágneses mező miatt egészségtelen, más esetben nem az. Ha meg tudod szokni a gyakori zajt, akkor meg rossznak sem mondható. Én például liftes házban lakom. A lift a lakásom mellett van. Az első itt töltött éjszakán már felébredtem a lift zajára. Aztán soha többet. Megszoktam, ma már meg sem hallom.
2010. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ és higy leírtátok a tapasztalatokat!!

Fóton lenne a ház, azt hiszem, villamosított vonal, de mondjuk jobb, mintha a dízel mozdonyok pöfögnének ott. Egészségkárosításra nem is igazán a vezetékre gondoltam, hanem a porra (amiről valaki írt is), ill. a fékezéskor esetleg keletkező azbesztporra - úgy tudom, van ilyen. Az állomás kb. 100 m onnan.

A rezgés gondolom, nem érezhető - csak a falak érzik meg és esetleg megrepednek.. Namost ez kb. egy 30 éve épített és 10 éve kiegészített ház, szerintem ami már meg akart repedni, az megrepedt (lehet, h nincs igazam).

A kert végében van a vasút, ahol kerítés van és egy bokros-fás sor, nem a sínre lépnénk ki :)

Nem tudom, mennyire hangos a vonat, viszont itt csúcsidőn kívül és hétvégén óránként megy 1-1 vonat.

2010. okt. 4. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!