Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » BUDAPESTIEK! Milyen ott lakni?

BUDAPESTIEK! Milyen ott lakni?

Figyelt kérdés

aki Pesten él/lakott/faluból vagy akárhonnan oda költözött, milyen nektek ott lakni?

hányadik kerület? panel/kertes?


2011. febr. 26. 17:11
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
mesélj :)
2011. febr. 26. 21:39
 22/34 anonim ***** válasza:
Nekem eddig London volt még olyan város, aminek a hangulata meg tudott fogni annyira, hogy ott élni is tudjak. Budapesten kívűl persze.
2011. febr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Ugyan nem egy kis faluból, hanem Pécsről családi házból költöztem Budapestre a XXI. kerületbe egy panel lakásba 10 évvel ezelőtt. Azóta ingázok a két város között. Kezdetben az egyetem miatt, később mert Pécsen lehetetlenség álláshoz jutni.

Az első három hónap volt a legrosszabb, aztán hozzászoktam az egész városra jellemző bűzhöz, koszhoz, az órákon át tartó utazásokhoz, átszállásokhoz, a nemtörődömséghez és igénytelenséghez, ami már az utcai átlag emberek öltözködésén, beszédén is látszik, a retkes, összegraffitizett buszokhoz, közvécének használt közterületekhez, aluljárókhoz, a rengeteg hajléktalanhoz, akik vagy kéregetnek, vagy csak fekszenek valahol az utcán vagy aluljáróban, miközben a tömeg úgy megy el mellettük, mintha ez a világ legtermészetesebb mindennapos dolga lenne, a sok románhoz, cigányhoz.

Később ezekhez mind hozzászoktam és már fel se tűnik, de kezdetben nagyon nyomasztottak ezek a dolgok. És maga a lakás is. Azelőtt egész életemben kertes házban éltem, aztán pedig be voltam zárva egy doboz formájú lyukba. Csak egy vékony fal választott el más emberektől, folyton zörögtek, futkostak, fúrták a falat, énekeltek, ordibáltak, vagy szexeltek. A parkolóban éjszaka ordibáltak a részegek, vagy szólt fél éjszaka egy autóriasztó. Az első időszakban nagyon rosszul aludtam ezektől a dolgoktól, de aztán megszoktam.

Maga a kerület, Csepel egy proli panelos viszonylag csendes környék. Ránézésre is látszik, hogy nagyon sok az anyagilag lecsúszott szegény ember. De azért annyira nem rossz hely. Jártam már olyan környékeken a városban, pl a VIII., IX., X. kerületek bizonyos részein, ahol szó szerint el voltam hűlve, hogy egyáltalán Európában a XXI. században vannak még ilyen helyek. Hát oda, de még azoknak a helyeknek a környékére se mennék vissza még fényes nappal se.

Visszatérve Csepelre az a pozitívuma hogy megfizethető és viszonylag közel van mindenhez. Az egyetemen BKV-val fél óra alatt bent voltam, a belváros legnagyobb rész is fél-egy óra alatt elérhető. Ez budapesti viszonylatban nem sok idő, nem nagy távolság.

Most már lenne rá anyagi lehetőségem, hogy egy nem ilyen régi panelos, hanem kicsit jobb környékre, jobb lakásba költözzek. Csakhogy Csepelen a panel eladhatatlan. Lehet ez máshol is így van. A lakás egyébként elég előnyös tulajdonságokkal rendelkezik: 1. emeleti, fűtéskorszerűsített, viszonylag jó állapotú. Mikor beköltöztem, előtte lett minden kicserélve benne, de még a csövek is a falban. Ennek ellenére annyiért sem kell a kutyának se, mint amennyiért 10 évvel ezelőtt vettük. Pedig azóta volt egy kis infláció.

Munka. Azért itt sem annyira rózsás a helyzet, hogy kapkodnának az emberért a munkaadók. Sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint mondjuk 5 vagy 10 évvel ezelőtt. Legalábbis én is ezt tapasztalom és ismerőseim is ezt mondják. Ha az ember keres, előbb utóbb akad valami. Lehet hogy csak minimálbérért, de az is jobb, mint a semmi.

Összességében tehát én nem szeretek itt lakni, de nagyon nincs más választásom. Ha élni szeretnék és nem szeretnék disszidálni, a munka miatt valószínűleg nyugdíjas koromig ide leszek kényszerülve.

2011. febr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
sajnálom kedves utolsó. Én egyszer voltam Csepelen valami autó telep féleség mellett hát tényleg elég nyomasztó az a hely, mármint olyan züllött minden. Különösen a 6-ik kerület érdekelne :D
2011. febr. 27. 13:05
 25/34 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy írtam korábban, teljesen máshogy néz a városra a vidékről felköltözött és az ide született. De a szülőhelyével gondolom mindenki kicsit elfogultabb.
2011. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
elvagyok a szülőhelyemmel, de azt beismerem, hogy itt nincs semmi :D
2011. febr. 27. 13:25
 27/34 anonim ***** válasza:

Imádom! :D a 11. kerületben élek, előtte 20 évig a 22.ben laktam. no azt utáltam mint a fene, mert a közlekedés konkrétan egy kalap híg fos volt. kb csak 1 busz járt, jobb esetben 10 percenként, hétvégén 20. egy óra volt, mire valami emberileg elfogadható helyre bejutottam.

na de most! :D imádok itt élni, közel van minden, a 4es villamos kb itt áll meg a ház előtt, de mégsem zajos, ki tudok menni sétálni az Infoparkba, vagy a Dunára a Kopaszi gátra.

az egyetemen benn vagyok 15 perc alatt, boltok, szórakozási lehetőségek karnyújtásra, de ha szeretném, akkor csak bevackolom magam a kis lakásomba, és netezek, teázok, olvasok.

hozzáteszem, h panelban élek, de soha nem költöznék kertes házba, nekem az nagyon idegen lenne. én pl örülök, hogy úgymond sosem vagyok egyedül, normálisak a szomszédaim, a környéken max átutazóban járnak cigányok, a házban csupa normális ember lakik, akik tiszteletben tartják az együttélés szabályait.


jó volt olvasni az előzőket, örülök, h kb senki nem húzta le hőn szeretett fővárosunkat :D

2011. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

köszi a válaszodat :)

saját lakás vagy albérlet?

mennyiért vetted/havi bér és mennyi a rezsid?

/melyik lakótelep? /

2011. febr. 27. 18:24
 29/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, félreértettél! Én nem azt írtam, hogy Csepel lenne züllött és nyomasztó. Épp ellenkezőleg! Azt írtam, hogy az a környék még viszonylag elmegy a megfizethető helyek közül, mert van sokkal rosszabb is. Nyilván nem a Rózsadombbal kell összehasonlítani Csepelt.

Amiket írtam negatívumokat, azokat sz egész városra általában értettem.

2011. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

értelek :D

de ott az autótelep környéke az nyomasztóbb volt minden részénél Pestnek :D

2011. febr. 27. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!