Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » BUDAPESTIEK! Milyen ott lakni?

BUDAPESTIEK! Milyen ott lakni?

Figyelt kérdés

aki Pesten él/lakott/faluból vagy akárhonnan oda költözött, milyen nektek ott lakni?

hányadik kerület? panel/kertes?


2011. febr. 26. 17:11
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Akkor még nem voltált a 8. kerület, Magdolna utcában :D
2011. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Az az autótelep merre van? Én egyet tudok, ami ott van ahogy a hév beér Csepelre a Szabadkikötő mellett. Vagyis ott csak volt, mert most valami raktárépületeket húztak oda és kamionok jönnek-mennek folyamatosan.

Ha ugyanarról beszélünk, szerintem nem volt nyomasztóbb, mint bármelyik másik ipartelep a városban.

Egyszer körülnéztem a régi Csepel-művekben is. Egy részében ma is működnek cégek, modern irodák. De van olyan rész, ahol tényleg megállt az idő vagy 50 évvel ezelőtt. Romos, sötét hatalmas épületek, csarnokok, rozsda mindenfelé, régi ma már nem működő neonfeliratok, vörös csillagok, több évtizedes falfeliratok, jegyzetek... Mikor ott voltam borús, esős idő volt, ami még adott egy plusz hangulatot a dolognak. De ez nekem nem volt rossz érzés. Inkább érdekes, volt és örültem, hogy láttam, mielőtt még az idő megenné az egészet.

Hasonló környék egyébként a III. kerületben a volt gázgyár területe.

2011. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
szia! én 16 évig éltem egy borsodi kis faluban, és már 5 éve hogy a 10. kerületben lakom egy panellakásban. mivel a környezet jó, sok a zöld itt, hamar megszoktam, és a kutyám is. hirtelen rámzudult a város, a sok lehetőség, nagyon megszerettem. teljesen más az egész, átformált. nem kell gondolkodnom, ha kell valami, hanem csak elindulok érte. meg persze ezer féle program. nem mondom, hogy soha nem hiányzik a vidéki élet, mert nagyon szerettem, de a vidéki mentalitást nagy boldogsággal hagytam a hátam mögött. egyébként egy nemrég tatarozott panelház, nagyon rendbe van rakva, csótány soha nem volt, havonta csinálnak irtást a biztonság kedvéért. mellettünk meg van egy új építésű lakópark, jót tesz a szemnek reggelente kinézni. :) azt hittem, hogy nehéz lesz megszokni, de nem, és a szüleim, akik már 45 éve éltek faluban, azonnal átálltak a pesti életre, ők is nagyon szeretik, csak a kertet emlegetik sokat :)) ha kirepülök, elköltöznek erzsébetre és vesznek egy házrészt pici kerttel, mert magától a várostól már nem akarnak megszabadulni, ahogy én sem.
2011. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D

írjatok még :D:D:D:D

2011. febr. 27. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!