Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villanyszerelés!

Villanyszerelés!

Figyelt kérdés

Van egy nagy ház, ami mögé építettünk egy kisebbet.

Az első háznak a villanyszekrényéből kéne bevezetni a villanyt egy melléképületbe, ahol lenne egy másik villanszekrény és egy almérő.

Ez az új villanyszekrény látná el a kisházat.

Itt a rajz az egészről:


[link]


(még annyi, hogy a villanyt, ha behozzuk a házba, akkor annak van egy padlása, és a padlásról lefele kell hozni a mennyezeti lámpa zsinorját)


Kismegszakítonk van, csak bekéne szerelni a villanyórával (almérővel) együtt, és utána onnan az egész házba elvezetni az áramot.

A melléképületben egy bojler is lesz, ami a kisházhoz fog tartozni, szóval azt is elkell látni az új villannyal.

Elnézést, ha érthetetlenül magyarázok, de nő vagyok, nem nagyon értek a dologhoz... :S


Az lenne a kérdésem, hogy egy új almérő, új villanyszekrény beszerelés onnan előlről és az egész kisházban széthúzása mennyibe kerülne kb?

Csak azért érdekel, mert kaptunk egy árajánlatot, amit elég röhejesnek tartok. Szóval, szerintem úgy van vele a pasi, aki csinálná, hoyg nő vagyok, és ez egyenlő azzal, hogy egyben hülye s*gg is... Mert ő anyaggal, munkadíjjal együtt számolt 310.000 Ft-ot... :S:S:S


Csak tényleg egy kb ár érdekelne. Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm.


2011. márc. 31. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudom a választ, szintén nő vagyok :=)

Annyit tudok, hogy ha Pest közelében vagytok, akkor megkérdezem egy vill.szer. ismerősünket, aki elég korrekt árakon dolgozik és ha ennél kevesebbet mond, összeengedlek Titeket :=)

Amúgy pedig ne nyugodj bele sem egy sem két árajánlatba, legalább 6-7 szakitól kérj ajánlatot, mert óriási eltérések lehetnek!Szóval, egy ajánlatod már van, ha Bp. környékiek vagytok, akkor néhány napon belül kapsz egy másodikat is, már csak 4-5 további ajánlatot kell szerezned :=)

2011. márc. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta megoldottuk.
2011. ápr. 1. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez az épület nagyságától függ milyen hosszú vezetékek milyen egyéb dolgok kellenek és milyen munkákat kell rajta végezni én is sokkalom az árát de nekünk 1szintes családi ház újravezetékelése mindennel együtt volt 270e. Ft
2011. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is tudom, hogy az épület nagyságától függ, ezért is linkeltem a képet a lakás rajzáról, amin rajta vannak az adatok (szobák hossza, szélessége)
2011. ápr. 2. 14:32
 5/7 anonim válasza:
szia! én villanyszerelő vagyok, ennyi a reális ára ne aggódj nem húztak le, maximum olcsóbbra tudták volna kihozni de az anyagminőségen meglátszott volna a spórolás:)
2011. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
először azt kéne tudni, hogy egyáltalán elbírja-e a hálózat a 2 ház fogyasztását
2013. ápr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hironnad válasza:
Nem az anyagminőségen látszott volna meg a spórolás, hanem a végzett munka minőségén.... És azt se felejtsük el, hogy ennek az összegnek a kisebbik része az anyag ár.
2016. jún. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!