Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » SOS! Villanyszerelés! SOS! (? )

SOS! Villanyszerelés! SOS! (? )

Figyelt kérdés

Van egy nagy ház, ami mögé építettünk egy kisebbet.

Az első háznak a villanyszekrényéből kéne bevezetni a villanyt egy melléképületbe, ahol lenne egy másik villanszekrény és egy almérő.

Ez az új villanyszekrény látná el a kisházat.

Itt a rajz az egészről:


[link]


(még annyi, hogy a villanyt, ha behozzuk a házba, akkor annak van egy padlása, és a padlásról lefele kell hozni a mennyezeti lámpa zsinorját)


Kismegszakítonk van, csak bekéne szerelni a villanyórával (almérővel) együtt, és utána onnan az egész házba elvezetni az áramot.

A melléképületben egy bojler is lesz, ami a kisházhoz fog tartozni, szóval azt is elkell látni az új villannyal.

Elnézést, ha érthetetlenül magyarázok, de nő vagyok, nem nagyon értek a dologhoz... :S


Az lenne a kérdésem, hogy egy új almérő, új villanyszekrény beszerelés onnan előlről és az egész kisházban széthúzása mennyibe kerülne kb?

Csak azért érdekel, mert kaptunk egy árajánlatot, amit elég röhejesnek tartok. Szóval, szerintem úgy van vele a pasi, aki csinálná, hoyg nő vagyok, és ez egyenlő azzal, hogy egyben hülye s*gg is... Mert ő anyaggal, munkadíjjal együtt számolt 310.000 Ft-ot... :S:S:S


Csak tényleg egy kb ár érdekelne. Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm.


2011. márc. 30. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
nem vagy átverve az árajánlattal. Kb ennyi az ára anyagostól munkadijastól. Csak ha a munkadijat nézzük kb. 180-200 ezer. plussz az anyag ami lehet 100 ezer. Függ attól is hogy hol kell szerelni.....kiszállás 4oo-as benzinnel stb.5oo-600.- ft. a főkábel/m 2o ezer a villyanóra szekrény stb.Pontos számolással lehet, hogy lehetne "faragni" belőle de lehet, hogy több is lenne. /vill szer/
2011. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát, azóta megkérdeztem mástól is, és azt mondta, hogy igen is át vagyok verve, méghozzá elég rendesen.

De hát mindegy, ez csak egy árajánlat volt...


Azért, ha még más is tud írni választ, nyugodtan.

2011. márc. 31. 16:38
 3/5 A kérdező kommentje:
Mármint egy másik villanyszerelőtől kérdeztem meg.
2011. márc. 31. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
az első vagyok! ha küldesz privibe e-mail cimet kiszámolom Neked egy kicsit pontosaban is.....
2011. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
...ja és még annyit, hogyha nagyon olcsó ajánlatot kapsz biztos nem lessz valami rendbe....kontár munka, vezetékek alulméretezése stb.Esetleg leég a házad stb.... ezeket is vedd figyelembe /pl a kömüves vakoljon ne villanyt szereljen/
2011. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!