Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés. Mért nem jó ha a...

Fűtés. Mért nem jó ha a radiátoroknál a szabályzó és a torló szelep is teljesen nyitva van?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jó???

Ezt nem tudtam,nálunk is teljesen nyitva van mindkettő az összes radiátoron.(kombikazánunk van hozzá)


Na,erre én is kíváncsi vagyok,hátha ír valaki,aki tudja...

2011. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

na, 100 éves kérdés....😀

gyorsan átszalad rajta a víz, nem hül ki benne. melegen tér vissza a kazánba, mivel kevés hőt vesz fel, rengeteg, a tüzelőanyagból származó hőenergia a kéményen át távozik.

2015. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
csak tökig nyitva használom, mert sose melegedne vissza a lakás pár fokot, egész nap menne az állítólag 120w-os szivattyú, ami feleannyi számlàt csinál, mint a komplett nyári villanyfogyasztásom. amikor csak ez a fogyasztó volt, néztem mennyit evett. könnyen tartja a hőt a rendszer, nem kerreg egy órát a szivattyú, amikor ki se nyitom az ablakot..
2015. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

Ketté kell osztani a problémát, mert az otthoni kazános megoldásnál annyi HŐT kell termelni, amennyi szükséges!!!!!!!!

Emeletes házaknál, kap a tömb egy bizonyos hőt, amit el kell osztani, ezért két kezelő van a radiátoron, alul egy "TORLÓ SZELEP, ezzel kellene beállítani a rendszert a fűtésszerelőnek (LEPLOMBÁLNI!!!!)

Aztán van egy hőfok szabályozó szelep, amivel a lakó állítja be a pillanatnyi HŐMÉRSÉKLETET!!!!!! Mivel ezt a beállítást senki sem végzi el,

jön az ablak nyitogatás, az energiapocsékolás!!!!!!

márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!