Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet-kérdés.5-en lakunk...

Albérlet-kérdés.5-en lakunk egy 3 szobás albérletben. Jól megvoltunk, de az egyiknek baja lett a másikkal és elküldte. Most már így nem ötfelé megy a pénz, hanem csak négy felé. Az ő bajuk miatt nekem miért kellene többet fizetnem?

Figyelt kérdés
Én nem akartam, hogy elmenjen az a lány, de aki itt a főnöknek hiszi magát elküldte, mert kupi volt a szobájában meg sokat beszélt hozzá. Ilyen hülye indokkal elküldte és most azt várja el, hogy amíg nem jön oda új lakó, addig négyfelé osztódjon az albérlet és a rezsi. Megteheti ezt??
2011. dec. 5. 04:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kevesebben használtok ugyanannyi helyet, tehát mindegyikőtöknek több hely jut a lakásban.
2011. dec. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Egyszerűen mondd meg neki, hogy nincs több pénz, annyit tudsz fizetni, mint eddig, ha kardoskodik.

Vagy keress másik albit.

2011. dec. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Van erre egy borzasztóan egyszerű megoldás, aki azt a lányt elküldte átvállalja a költségek rá eső részét. Hiszen mások helyett nem dönthet, nincs joga másoknak, albérlőtársainak plusz költséget okozni indokolatlanul. Ti miért pénzelnétek az ő személyes alapokon nyugvó konfliktusát?
2011. dec. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Másrészt ha arra vagy kíváncsi elküldhette -e, nem.


Adott ugye egy közösség, melynek tagjai ha jól értem egyenlőek. Egyenlő részben vállalják a költségeket és egyenlően használják a lakást is. Ebből a társaságból akkor van joga valakinek kizárnia bárkit is, ha előzőleg a többi tagtól erre felhatalmazást kapott. Ellenkező esetben kizárólag a társaság valamennyi tagjának megkérdezésével (lehet, hogy viccesen hangzik ilyen kis csoport esetén de szavazással) lehet dönteni a kizárásról, melyben az érintett véleménye semmis.

2011. dec. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Szólj a tulajnak, akinek fizettek, hogy mi történt.
2011. dec. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
70%

Amennyiben viszont a lányt elküldeni kívánó személy és az elküldendő személy közt előzőleg konfliktushelyzet alakult ki, úgy ő mint a haragosa szintén nem vehet részt a szavazásban, véleménye semmis elfogultság miatt.


Ha viszont ez nem áll fenn, de a szavazás nem vezet eredményre (öt főből négy szavazhat kettő ellene kettő mellette, tehát döntetlen) akkor a teljes szavazás semmisnek minősül és az eredeti állapotok fenntartásával kell a társaságnak tovább működnie, tehát a lány nem küldhető el.


Hja kérem, a demokrácia nem egyszerű dolog. :)

2011. dec. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha öt főből kettő nem szavazhat, akkor marad három, és mindenképp dűlőre juttok.


Egyébként aki elküldte, azért hiszi magát főnöknek, mert ti hagyjátok. Ha hárman határozottan kijelentenétek, hogy nem fizettek az ő hülyesége miatt, azzal nem tudna mit kezdeni.

2011. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Magáért a szobáért tuti nem fizetnék többet és megmondanám neki a magamét.

Vagy ne küldje el, vagy keressen a helyére mást.

Alapból a tulaj/főbérlő kiadhatta volna úgy a lakást, hogy szobánként fix összeg, nem pedig az egész albit kell még osztani a bérlők között.

Pl. ha a víz mérőórás az még osztható négyfelé, mert ezentúl csak 4-en használjátok így gondolom kevesebb is lesz.

2011. dec. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

szerezzetek új lakót.

Ha neked lett volna egy számodra kibírhatatlan szobatársad vagy csak simán lelépett volna az ötödik fő, akkor mit tennél? Próbáltatok esetleg békíteni vagy szobát cserélni, ha már ők ketten nem jöttek ki egymással??

Nekem is volt energiavámpír lakótársam, szerencsére nem egy szobában laktunk, de volt, hogy leült a küszöbre és ott mondta a sirámait, nekem meg dolgom lett volna, hét én sem bírtam volna vele egy szobában.

2011. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű vizsgaidőszakban költöző emberkét találni! Nem laktak egy szobában, ez a vicc. Ha nem szimpi neki elkerüli, köszön neki és nem kell beszélgetniük szerintem. Veszekedés sem volt, csak utálja. Nem barátok, hanem lakótársak, nem szeretetből vagyunk együtt, hanem mert így olcsóbb és semelyikünket sem vet fel a pénz, erre most vagy 2-3 hónap mire találunk valakit, az vagy 20ezer Ft plusz nekem, ha 3 hónapig nem jön más a személyes problémája miatt.
2011. dec. 5. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!