Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet-kérdés.5-en lakunk...

Albérlet-kérdés.5-en lakunk egy 3 szobás albérletben. Jól megvoltunk, de az egyiknek baja lett a másikkal és elküldte. Most már így nem ötfelé megy a pénz, hanem csak négy felé. Az ő bajuk miatt nekem miért kellene többet fizetnem?

Figyelt kérdés
Én nem akartam, hogy elmenjen az a lány, de aki itt a főnöknek hiszi magát elküldte, mert kupi volt a szobájában meg sokat beszélt hozzá. Ilyen hülye indokkal elküldte és most azt várja el, hogy amíg nem jön oda új lakó, addig négyfelé osztódjon az albérlet és a rezsi. Megteheti ezt??
2011. dec. 5. 04:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ja, értem. Hát ez nagyon meredek, akkor legközelebb mást fog elüldözni?
2011. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Amúgy Bp.-en van a lakás?

Mert nekem nem lenne rossz, bár csak rövid időre kéne.

3-4 hétre.

2011. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem sem fair, meg is mondtam neki, hogy ne várja, hogy többet fizessek, a rezsi mehet 4 felé, de a lakbért intézze ahogy akarja, nem önszántából ment el a lány, hanem mert elküldte. Ha meg nem tetszik neki elmegyek én is és csak nézni fog, hogy mennyit fizet, vagy a többiekkel elköltözünk egy másik albérletbe. Agyára ment a vizsgaidőszak.
2011. dec. 5. 21:46
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg most szopóka-nyalóka van, tetszik vagy sem.

Oké, hogy elüldözte a lányt a másik, de na azért felnőtt ember, nem kellett volna lelépnie, hanem azt mondta vona, h csibuk van, nem megyek sehova, nem te vag a góré.

Jah, sok hasonló sztori volt már évfolyamon is... mindegyiknek az a vége, hogy vagy fizettek szépen, vagy ki lesztek rakva, mert a főbérlőt ugyan nem hatja meg, hogy ti nem tudtok megegyezni, ha nem kapja meg a teljes összeget. Ha valaki valamilyen okkal lelép, és nincs új lakó, azért bizony az ott lakók felelnek. Általában van felmondási idő, az alatt találhattatok volna mást. Ha meg nem lakta le, arra az időre ott a kaució.

Most vagy lenyeled a békát, vagy fogod magad, és keresel másik lakást, vagy megvárod, hogy ki legyetek téve. Veszekedhettek, de tök feleslegesen, még a végén a másik csaj is lelép, mert megun titeket, meg nem akar fizetni majd, akkor meg fizetheted a harmadát mindennek, jó lesz?

Tanulság: legközelebb olyan szerződést köss, ami egyénileg van. Közösen max nagyon jó barátokkal szabad lakást kivenni, bár én akkor se tenném igazából. Úgy tiszta, ha mindenki a maga részét fizeti, akkor nincs ilyen vita, max majd nem tetszik a lakótárs, akit a bérbeadó kerít nektek.

2011. dec. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a választ, de szerintem rosszul látod a dolgokat. Nincs itt semmi veszekedés, de mindegy inkább nem is reagálok többet a leveledre.
2011. dec. 6. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!