Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen panelházban lakni?

Milyen panelházban lakni?

Figyelt kérdés
Én most készülök lakást venni.A pénzem csak egy panellakásra futja.Kiváncsi vagyok ti,hogy érzitek benne magatokat?És hanyadik emelet a legjobb?
2009. jún. 7. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Sok minden szól ellene, mellette! Amit én pozitívumnak tartok, az számomra a biztonságérzet! Nem kell attól rettegni, hogy a másik szinten váratlan vendég érkezik. Egy normál méretű lakásban (51m2) már egész jól elfér az ember! Mi 3an voltunk testvérek és nem okozott gondot! Ha van lehetőséged mindenképpen középső lakást válassz, h minél kevesebb legyen a hideg falad! 4emeleteseknél szerintem a földszint és a negyedik kivételével bármelyik jó! 10 emeletesnél törekedj arra, hogy minél feljebb vásárolj, ott sokkal melegebb van télen! Persze hátrány a lépcsőzés, de egy kis mozgás nem árt, meg persze ott a lift is! Ha van erkély az nagyon jó, én idén paradicsomot, paprikát, petrezselymet ültettem és már szép nagy mind!

Jó dolog ha csendesebb helyen van, nem főút mellett!

Szóval, szerintem hajrá, ne tarts tőle!

2009. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Én panelban laktam sok zölddel a környéken.Nem vészes,még mindig jobb mint egy belvárosi bérház.Viszont sok a rezsi.Én a 3.-on laktam,de szerintem a legjobb a 2.-5.-ig.
2009. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Én rosszul,állandóan idegbeteg vagyok mikor áztatom be a szomszédot,nem gyullad e ki vmi,reggel arra ébredek,hogy a szomszéd pukizik,este arra fekszem h partiznak,de zólni nem merek mert csak albérlő vagyok.Áthallatszik minden az a legnagyobb baj,lényegében magánéleted nincs,a szomszéd csesztet ha hangos vagy,a fúrás fargás mindnenapos,vki mindig felújít és az elviselhetetlen,éjfél után házibulit sem tarhatsz mert rögtön rá hívják a rendőrséget,de reggel sem moshatsz mert akkor rikácsolnak.Az udvar is kész,a kölykök ordítanak,én tanulni nem tudok tőlük,ilyen h cigi,ne is álmodj róla mert még azért is szólnak, a wc-t este le sem tudod húzni mert azt is hallani és idegesíti őket.Egyzsóval pokol...

Én visszamennék a régi családi házba legszívesebben,ott sosem volt ilyen,pedig régen meg azt utáltam,de most már inkább 20 élet családiban mint 1 panellben

2009. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

Én nem szerettem, reggel hatkor mindig a szomszéd tv-jére ébredtem, meg a veszekedésre.

Legfelső emeletit meg legalsót ne vegyél, semmiféleképp.

2009. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%
Ja, a szomszéd fingása elég kemény, teljesen átjön, ha a wc-n vagy és feletted van akkor olyan mintha lefingana.
2009. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Ugye?Én először azthittem rosszul hallok,sőt egy időben a felsőszomszéd hobbija a kádba fingás volt ,át is költöztem a másik szobába,de itt meg a mellettem lévő álandóan fúr farag.Jah és erkély.A galambok folyton ide sz@rnak,mostanában pedig az a hobbijuk h hajnali 5kor itt b@sznak:S
2009. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
énmeg tök jól nézhetek ki amikro pizsiben rohanok ki elkergetni őket XD
2009. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%
Mi jól érezzük magunkat, nem nagyon hallatszik át semmi, csend van. Igaz két hétig órákig fúrtak minden nap, de mióta felvittem egy normális fúrógépet a felettünk lakónak, azóta csend van, mert hipp-hopp végeztek. :-) Még talán annyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy a legtetejére sem érdemes költözni, mert ha rossz a tető, akkor be fogsz ázni. És minél feljebb mész, annál melegebb van télen is, de nyáron is. Úgy a 5-6. emelet a legjobb szerintem. Mi az elsőn lakunk, ennek meg az a hátránya, hogy itt a ház előtt egy parkoló és hát nem mondhatom meg a szomszédnak, hogy ne este 11-kor jöjjön haza vagy menjen el. Most, hogy jobb idők vannak van egy pad az ablakunk alatt, ahol előszeretettel folytatnak hangos röhögéssel egybekötött tivornyákat, és emiatt sajnos az ablakot nem tudom kinyitni, mert akkor a kisbabám nem tud aludni. De ettől függetlenül jó itt lakni, bár ha soha nem laktál még panelban, akkor furcsa lesz kezdetben. De ami a best of az egészben, hogy nálunk a szomszédok nagy ívben sz@rnak arra, hogy ki mit csinál, nincs pletyka, mindenki éli az életét.
2009. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Én családi házból költöztem panelba,egy 75 mn-es odúba.Számomra ez megszokhatatlan.Első emeleten lakunk négyemeletesbe,mi is azért vettük ezt mert nem volt pénzünk.A fenntartása nem kerül sokkal kevesebbe mint egy normál családi házé,talán a fűtés ami olcsóbban kijön,de az sem biztos,mert mi otthon fűtünk cserép kályhával is annak sokkal jobb a melege más otthonosabb.Én mielőtt ide költöztünk még csak látogatóba voltam panelba,azt is ritkán mert szó szerint fóbiám volt ezekbe a lakásokba,főleg a 10 emeletesekbe.Nagyon rosszul érzem magam benne,nem érzem az otthonomnak.És sajnos itt kell töltenem a gyesemet is.Még jó,hogy anyukám 10km-re van csak tőlünk,így sokat vagyok a gyerekekkel nála.Teljesen más mikor kiülök otthon a teraszra,a gyerekeknek játszótér van az udvarba medence minden,itt meg szegények azt sem tudják mit csináljanak.Én alig várom,hogy úgy álljunk anyagilag,hogy meg szabaduljunk innen.Ezt nem lehet megszokni annak aki nem ebbe nőtt fel.De biztos vannak olyan emberek is akik szeretik ezt a panel létet.
2009. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%
Ha panellakásra futja, akkor kertesre is. Mifelénk pl. egy szimpla panellakás 6-7 millió, egy csádi ház 4-5. Csakhát az emberek rájöttek, hogy panelban sokkal kényelmesebb, és olcsóbb az élet.
2009. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!