Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen panelházban lakni?

Milyen panelházban lakni?

Figyelt kérdés
Én most készülök lakást venni.A pénzem csak egy panellakásra futja.Kiváncsi vagyok ti,hogy érzitek benne magatokat?És hanyadik emelet a legjobb?
2009. jún. 7. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként laktam barátokkal bérelt panellakásban. Szerettem, hogy nagyon világos volt, faltól falig ablakok voltak a szobákban. Az tény, hogy nyáron kibírhatatlanul meleg (mi a kilencediken voltunk), sokszor úgy vészeltük át a vizsgaidőszakot, hogy bevizezett lepedőt csavargattunk magunkra. Szerencsére legkésőbb júniusban mindig hazaköltöztünk a szüleinkhez, így a legnagyobb hőségben már vidéken voltunk. Bár ha saját a lakás és nem ösztöndíjból gazdálkodik az ember, manapság már beszerelhető a légkondi. Az biztos, hogy amit megspórolsz a lakásvásárláson, az hosszú távon bőven el fog menni a rezsire: a távfűtés ára ma már csillagászati, és nyáron is bőven megnyomja a villanyszámlát a légkondi, ha nem akartok hőgutát kapni. A hangszigetelés nem egységes a házakban, gondolom, melyiknél hogy sikerült, mi például soha nem hallottunk át semmit a szomszédokból, pedig a szomszéd tizenéves fia elég hangosan hallgatta a zenét (időnként átjártunk hozzájuk), de pl. unokatestvéremék olyan panelban laknak, ahol ha tüsszög egy lakó, 14 másik lakásban hangzik fel hangosan az "egészségedre".
2009. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,milyenek a szomszédok.Ha kifogod,akkor rémálom,ha szerencséd van,akkor elviselhető.Nagyon sok a közösköltség meg a távfűtés.Semmivel nem olcsóbb,mint egy ugyanekkora családiház.Nyáron legyen hova menekülnöd a hőség elől.
2009. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi egy kétemeletes, sátortetős, tömbfűtéses (azaz független a távhő szolgáltatótól) panel első emeletén lakunk. Mondhatni családias, mert össz-vissz 12 család lakik a lépcsőházba. Télen nem fűtjük el a gatyánkat is (a tömbfűtés miatt), az egész házban egységes a meleg. Nekünk nagyon-nagyon hiányzik egy erkély, ahol pl. teregetni lehet vagy egyszerűen kiülni. Szeretünk itt lakni, de egy tízemeletesbe meghalnék. Ugyan itt nincs lift, de mindenki ismer mindenkit és ez sokat számít.


Amire érdemes odafigyelni (nem csak) panel vásárlásakor, hogy mennyi a ház össz vagyona, mi mindent terveznek felújítani, milyen a lakók fizetési morálja. Sajnos (vagy szerencsére?) mostanság nem épülnek ilyen házak, a legfiatalabb is minimum 18 éves, az ilyen korú épületre már kell költeni. Szóval érdeklődd meg, hogy a ház mit, mikor tervez? Pl.: szigetelés, nyílászáró csere, fűtéskorszerűsítés, mennyire lelkes a közös képviselő, szokott-e pályázatokat figyelni, arra indul-e a ház? Mindegyik felújítás horribilis pénzekbe kerül, arra ha nincs előre kalkulálva, akkor komoly pénzösszeget kell az egyes lakóknak befizetni. A lakásban (ha nem akarjátok/tudjátok felújítani) volt-e elektromos vezeték csere? Nagyon sok panelban egyszerűen leégnek a vezetékek a falban és a falak szétverése nélkül csak külön kábelcsatornával lehet megoldani az új vezetékelést, ami valljuk be nem egy szép látvány.

2009. jún. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
100%
télen hideg van vagy hatalmas a fűtésszámla, nyáron meg lehet dögleni benne a melegtől, éjszaka mikor aludni szeretnél, hallod, hogy mari néni mit néz a tv-ben és azt is, hogy a friss párocska hogyan él házas életet a szomszédban, mindenki megmondja, te mit csinálhatsz és mit nem, de az senkit nem érdekel, hogy téged zavar e valami...állattartásról pedig ne is álmodj, mert még a halaidra is azt mondanák, hogy hangosak...
2009. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Panel nálunk sokkal olcsóbb mint a kertes.
2009. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy milyen hatalmas fűtésszámláról beszéltek? Tudjátok ti, hogy mennyibe kerül fával fűteni egy 70m2-es házat? Megsúgom: évi 200 alatt véletlenül sincs meg, úgy, hogy éjjel-nappal 2-3 óránként menni kell a kazánhoz, fát vágni, és még ebben a megemelkedett villanyszámla és vízdíj sincs benne.
2009. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Sok távfűtéses paneles örülne az évi 200eFt-os fűtésszámlának. A távfűtéssel az (is) a baj, hogy nyáron is kell készenléti díjat fizetni (én 5-6ezer Ft/hónapról tudok), télen pedig baromi sokat kell fizetni, nem szokatlan, hogy egy-egy hidegebb hónap 50-60eFt-os távhőszámlával ér véget. Természetesen ez attól is függ, hogy mekkora az a panel lakás.

2009. jún. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Csak tudod mi ezért éjjel-nappal dolgozunk. Nem ám az, hogy hazamegyünk, és meleg van!

Meg ehhez még hozzájön a havi minimum 20e Ft-os melegvíz-előállítás díja. És ha nekünk tönkremegy valami a fűtéssel kapcsolatban, akkor nem visíthatunk, hogy valaki cserélje ki, hanem szépen elmegyünk a boltba, és otthagyunk pár tízezer, százezer forintot.

És nekünk állambácsi semmit nem támogat, sőt, az én adómból fizetik a panellakások fűtését is.

2009. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Tudom, hogy milyen így fűteni, volt szerencsém éjszakákat ülni a vegyes tüzelésű kazán mellett, hogy melegecske legyen a házban, nekem újat nem tudsz mondani. És igen, én vágtam hozzá a fát is.


A paneles távfűtés és a fatüzelésű ház között az az alapvető különbség, hogy míg az első nagyon sokat nem tud ellene tenni, addig a második igen.


Panelban lakom, de nem távfűtésesben, hanem tömbfűtésesben, a te adóforintjaidból nekem egy fillér sem jut semmilyen címen.


De igazad van, nekünk elég szólni az általunk fizetett kazán karbantartónak, hogy szerelje meg, ha valami gond van, de a szerelés összes költségét ugyanúgy ki kell fizetnünk, mint ha nálad romlik el valami. Annyi könnyebbségünk van, hogy nem nekem kell elmenni és megvenni (természetesen ezt is ki kell fizetnem).


Szóval nem értem, hogy miért vagy felháborodva és mire ez a stílus, de nem is igazán szeretném megtudni.

Részemről ennyi.

2009. jún. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

16:40-nek:

Egyrészt családi házat is lehet gázzal fűteni (nálunk is kondenzációs kazán van), másrészt a panel mellett nem a családi ház az egyetlen alternatíva. Laktam lakásonként egyéni fűtésű, téglából épült 16 lakásos házban, a gázszámlám a legnagyobb téli hidegben volt 10ezer forint, a közös költség pedig 7ezer forint volt, amiben benne volt a vízdíj is. A távfűtés azért drága, mert egy csomó hő elveszik még az utcán a föld alatt, mielőtt a csövek egyáltalán a házhoz érnének, és azt mind a lakók fizetik meg.

2009. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!