Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Denevér költözött az erkélyünk...

Denevér költözött az erkélyünkre. Persze reggelre eltűnik, de addigra éjszaka összeszarik mindent. Hogyan lehetne elzavarni, vagy kiírtani?

Figyelt kérdés
2008. jún. 20. 10:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nem pont attól félek, hogy beleragad a hajamba, bár este már nem megyek ki az erkélyre, de a múltkor berepült a szobába éjszaka. Két héttel voltam szülés előtt, és arra ébredtem, hogy bent van a denevér!!!!!!!!!!

A férjem persze dolgozott, úgyhogy egyedül voltam a kislányommal. Ráadásul velem aludt, és ami a legszörnyűbb,hogy kimenekültem a szobából, a gyereket meg bent felejtettem az ágyban. Anyukám jött át az éjszaka közepén(még jó, hogy közel lakik).

Na mindegy, a lényeg az, hogy nem merem nyitva hagyni az erkély ajtót, így viszont elég érdekes aludni.

Ja, és nem egy denevér van, hanem négy vagy öt...

Köszönöm a válaszodat.

2008. jún. 25. 18:35
 12/26 anonim válasza:
55%
dezodor+öngyújtó
2008. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

Nemcsak törvénytelen bántalmazni a denevért, de kegyetlenség is! A fent említett módszerekkel, mint a mozgásérzékelő lámpa, ultrahangos riasztó, ami tudtommal nemcsak 30 ezerért, hanem sokkal olcsóbban is megvehető, netán néhány leterített újságpapírral is megoldható a probléma. Az ajtóra, ablakra pedig szúnyoghálót is fel lehet tenni, mert az tényleg ijesztő, ha berepül a lakásba, még akkor is, ha nem bánt senkit. Egyébként pedig a jó oldalát is lehetne nézni ennek a dolognak, nem mindenki figyelhet meg közelről denevéreket a szabadban.

Sajnos az ember egyre inkább kiszorítja őket természetes környezetükből, s aztán még neki áll feljebb, ha a sajátjának vélt életterében is megjelenik.

2008. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nálunk is van. A családdaé egy társasházban lakunk és van szerencsénk minden este látni repkedő feketeségeket, hihetetlen. A másik, hogy a kissszoba ablakán már kb. 10-szer repült be denevér, volt, hogy egyszerre 3, de nagyon-nagyok voltak. Tudom, hogy ez a Te esetedben nem megoldás, így hogy nyár is van, de nálunk éjszakár mindig bevan csukva az ablak. Egyébként egyszer feltettem egy burgonyahálót az ablakra, sima cellukszal és bevált, nade a ronda kinézete miatt nem maradhatott. Így egyértelműen egy drótszövésű rovarhálót udok ajánlani.
2008. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Három denevér repült be egyszerre???!!!

Rosszul vagyok!!! A barátnőmhöz is bement éjszaka, ő meg arra ébredt, hogy mászik fölfelé a karján!!!

Eszméletlen módon el vannak szaporodva, ráadásul a fény sem nagyon zavarja már őket, sokszor a nap még le sem ment, de ezek már itt cikáznak.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2008. jún. 27. 22:23
 16/26 anonim ***** válasza:
61%

itt már nincs mód békés megoldásra, mi vagyunk a tápláléklánc csúcsán és ha kell elpusztítjuk a betolakódokat

próbáld ki azt a légyragasztós technikát vagy mégis azt az ultrahangos bigyót

remélem sikerrel jársz

2008. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
65%

Ne báncsátok de neméri meg pénzt kidobni mert nálunk is vannak.

nálunk a redőnytokban vannakéséjjelhülye hangokat adnak.

zörgesd meg ahol vannak rendszeresen és elmennek nálunk ez történt

2008. jún. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Annyira jó fejek vagytok, hogy ennyien válaszoltok!!! :)))

Köszönöm!!!

2008. jún. 28. 22:47
 19/26 anonim válasza:
55%
fokhagyma,szenteltvíz,ezüst golyó...de a dezodor öngyújtó is tetszett:D
2008. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszett az is, de a Tiéd sem semmi!!! :)))))
2008. júl. 1. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!