Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spórolsz a mindennapokb...

Hogyan spórolsz a mindennapokban? Milyen spórolási trükkjeid, praktikáid vannak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy szoktam spórolni (kollégista vagyok),hogy mindneből a legolcsóbbat veszem meg, pl Spar Budget termékeket, ezenkívül csapivizet iszok, vagy ha megkívánok valamit, akkor italból is olcsót, meghát nem eszek sokat. Szerintem kaján lehet a legjobban spórolni! Hogy nem iszunk meg napi 2l coca kólát meg csipsz meg csoki, meg ilyen egyébként is hízlaló cuccokat,ami ugye nem létszükség. Itthon meg kevés vízben fürdünk (hát nem extrémen kevésbe csak nem engedjük tele a kádat), nem hagyjuk felkapcsolva a villanyt, meg ilyesmik. Nameg nem veszünk márkás ruhákat, meg felesleges dolgokat. Bár anyukám annyira nem tud meg nem is szokott spórolni de én mindig spórolok mert én ilyen fajta vagyok.
2010. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha a pörköldböl marad,másnapra átalakítom csilis babá.

Bot mixer,pár füszer,1 konzerv bab.Kész.

2010. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
92%
ha a fűtést csak 1 fokkal lejjebb tekered,máris 5-6%-al kevesebb a fűtésszámlád :)
2010. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

ha nem vagyok gyomorkorgatóan éhes, akkor nem eszek. csak ha már nagyon nem bírom, de akkor is olcsót és keveset.

a kajálással pazarlod a legtöbb pénzt.


zuhanyzok, en.tak. égőt használok.


kb ennyi.

2010. febr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszünk semmilyen készételt, nem eszünk büfékben, kifőzdékben, étteremben, gyorsétteremben, csak én főzök itthon. Keressük az akciókat, olcsó dolgokat, vagy közeli szavatos, leértékelt cuccokat, pl húst veszünk meg, abból aztán jó sokat: szétcsomagolom, bevágom a fagyasztóba és ott szépen elálldigál még hosszú hetekig is akár.

Itthon a wc-t, fürdőszobát, kamrát leszámítva csak energiatakarékos izzóink vannak, csak zuhanyozunk, van mosogatógép (rengeteg vizet, energiát spórol). Ha elmegyünk itthonról, letekerem a termosztátot, így addig csak temperáló fűtés megy.

Nagyjából ennyi.

2010. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz,a kajával tényleg sokat lehet spórolni.Én például a fürdővizet,vagy a mosógépből kifolyó utolsó öblítővizet használom felmosáshoz.
2010. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
86%

tényleg a kaján lehet a legtöbbet spórolni. én ezt úgy oldottam meg, hogy hordom haza az ebédet. naponta 2*500,-Ft azaz 1000,-Ft a menü. leves+második. azt otthon megmelegítem a mikróba.

így sokat spórolok, mert nem használom a gáztűzhelyet, és nem kell mosogatni annyit, csak az ételhordót és a tányért meg a kanalat, villát.

de mi csak ketten vagyunk. így 1000 ft-ból minden nap főtt ételt eszünk, ami változatos és finom is.

próbáltam, hogy főzök, de 1000 ft-ból max. túróstésza jött ki. de ezt persze úgy számolom, hogy nincs itthon semmilyen hozzávaló és mindent meg kell venni.

igaz hétvégén nincs menü, de ha szombaton főzök, az elég vasárnapra is és hétfőn is míg nem megyek az ebédért.

nekünk ez tökéletesen bevált.

2010. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!