Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spórolhatnák a mindenna...

Hogyan spórolhatnák a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Nagyon bőkezű vagyok, nem tudok bánni a dolgokkal...

Sajnos most nálunk is szorul a derékszíj, meg kell tanulnom takarékoskodni.Nemcsak a pénzre gondolok, mindenre, ami a háztartásban előfordul.Már rájöttem, hogy kevesebb mosószerrel is kimos a gép, és a mosogatószert is kicsit higítom, így a habot is könnyebb leöblíteni:)Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy hogyan, és mivel bánjak óvatosan, akár pénzzel, akár háztartási dologgal kapcsolatban?Előre is köszönöm a segítségeteket!


2010. máj. 5. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ÍRD(!!!) össze a kiadásaidat! Mindet! És hó végén látni fogod, hogy mire mennyi megy el. Akkor azt is látni fogod, hol tudnál fogni egy kicsit.
2010. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

pl villany

ha korán lefekszel, és keveset világítasz, és csak ott ahol épp vagy, az égőket meg kicseréled energiatakarékosra, a számítógépet kikapcsolod ha nem használod

Ha villanybojler van azt lejjebb tekered

2010. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

olcsó kajákat főzől, pl zöldbosró főzelék, sárga borsó főzelék, lekváros palacsinta, lecsó, bundás kenyér, tojásrántotta, krinolin vagy virsli mustárral.

Rizs+ heck, vagy kimész a piacra ott veszel zöldségeket, húst, meg amit találsz olcsón :)

2010. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
májkrémes kenyér, sütőtök, nem is tudom mi van még olcsó kaja
2010. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv. a klubban :)


Mi már vagy egy éve szűkölködünk, és egyre rosszabb a helyzet :( Mára eljutottunk arra a szintre, hogy tényleg csak a lehető legszükségesebbeket vesszük meg.

- Üdítő, nasi szinte TELJESEN kilőve, szerintem simán havi 500 Ft-ba beférünk :)

- Fűtés: Lejjebb csavartuk jóval, inkább plusz egy réteg cuccot felveszünk

- Egy csomó minden házit eszünk, pl. kenyér, hús, elkezdtem pl. nyulakat tartani, a kertet is rendesen műveljük. Ez mondjuk olyan szempontból is jobb, hogy a gyerek sokkal egészségesebb kajákat eszik, mint előtte :)

- Igyeklszünk inkább olyan helyre menni, ahol nem kell belépőt fizetni (játszótér, túra, ilyen-olyan emlékműveknél séta stb.)

- Ruha, cipő: teszvesz, üdülési csekk, egészségpénztár, használt cuccok (=turkáló)


Hirtelen ennyi.

2010. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Drága vízkö oldó helyett,ecettel törlöm át a csapokat és mosdót.A kifacsart citrom belsejétöl is szép lesz.
2010. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

10:11 vagyok, mégvmi fontos:


Kaja! Semmit nem dobunk ki, mindent megeszünk, ha kell, 2-3 nap után is, a hűtőben simán eláll. A drága kajákat elfelejtettük, szerencsére lehet viszonylag olcsón enni _egészséges_ cuccokat. pl. főzelékek, rizs stb.

2010. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt már többen is kérdezték.Ha visszanézed őket,akkor sok hasznos tanácsot találhatsz.

Az ecet kitünő vízkőoldó,és szinte mindent lehet vele takarítani.A mosógépbe öblítő helyett használd. A mosogatószerbe önts néhány deci ecetet,szebbek lesznek vele az edények. A fürdőszobában,WC-ben,vagy felmosni is jó az ecet,ill.az ecetes víz. Az ablak is szép lesz tőle.

Nézz szét a főzőfórumokon,ott is sok spórolós receptet találhatsz.

Kicsit macerás,de néhány hónapig vezess a kiadásaitokról naplót. Hónap végén megtudod állapítani,hogy hol tudnál spórolni. Ha boltba mégy,készíts bevásárlólistát,és csak annyi pénzt vigyél magaddal,amennyi ezekre kell. Így nem fogsz megvenni olyasmit is,ami nem feltétlen kell.

Tarts otthon az alapvető élelmiszerekből tartalékot: liszt,só,cukor,zsemlemorzsa,tojás stb.A fagyasztóban húsoféléket.

Egyszerre főzz nagyobb adagot,és fagyaszd le. A krumplin és a főzelékeken kívűl mindent lefagyaszthatsz. Ha nincs időd főzni,vagy hónap végén, csak felkell melegítened.

Húst akkor vegyél,amikor akciós,és egyszerre legalább 2-3 kilót. Otthon csontozd ki,és szeleteld fel.Adagonként fagyaszd le. A csontokból főzhetsz levest,vagy zöldséglevesbe főzheted. A szelehúsok mellől leeső darabok pörköltnek,apróhúsnak is jók.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden eddigi segítséget!

Pont tegnap kezdtünk naplót vezetni a kiadásokról.Már néhányszor elkezdtük, de mindig kudarcba fulladt néhány nap után.Remélem most sikeres lesz:)Tényleg, a kaján nagyon sokat tudnánk spórolni.Az adagokkal is mindig túlzok,hiába esszük 2-3 napig, szinte mindig marad kidobandó.

2010. máj. 5. 10:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Két gyerekkel sosem indulok el otthonról ital és harapnivaló nélkül.Igy nem kell útközben drágábban megvenni.A gyerekeknél mindíg sikere van.
2010. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!