Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is panel lakótelep...

Szerintetek is panel lakótelepen a legrosszabb felnőni?

Figyelt kérdés

Sajnos 10 emeletes betondzsungelben nőttem fel. Ezek nem is otthonok, inkább embertárolók, mindig is gyűlöltem panelban lakni.


És még védekezni se lehet ellene, egy néhány éves gyerek ugyan mennyit tanuljon, hova mehetne dolgozni, hogy ne panelban kelljen felnőnie.


Úgy érzem szar gyerekkorom volt, mindig is szép kertes családi házra vágytam, vagy legalább egy normális lakásra, ami nem szar panel. Undorodtam tőle mindig is, kivagyok most is így felnőttként, állandóan gyötör a gyerekkorom. Nektek mi a véleményetek azokra akik panelba vállalnak gyereket, aki ott is kényszerül felnőni? Tehát még 17-18 éves koráig is.


Az még oké, ha valaki átmeneti megoldásként panelt vesz, pár év amíg összegyűjt egy normális lakóhelyre, igazi otthonra. De ahol csak a panel van, az szerintem szörnyű.



2015. jún. 1. 19:25
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
43%

Amúgy te igen hülye vagy, ne is haragudj...


"Nektek mi a véleményetek azokra akik panelba vállalnak gyereket, aki ott is kényszerül felnőni? Tehát még 17-18 éves koráig is." Mi lenne? Nem mindenki tud magának venni kertes házat. Ugyanúgy lehetnek boldogok, le tud menni játszani, később bandázni a többi kölyökkel.


"Az még oké, ha valaki átmeneti megoldásként panelt vesz, pár év amíg összegyűjt egy normális lakóhelyre, igazi otthonra." Pár év? Mennyi az a pár év, 20? Ha százezreket keresel, akkor simán.

"De ahol csak a panel van, az szerintem szörnyű." És most sajnálni kéne téged, mert panelban nőttél fel? Én is ott nőttem fel, mégis volt gyerekkorom. Ja, egy alkoholista apa és antiszociális anya mellett. És?

2015. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
88%

Ja, neked is ajánlom a tanyát.

Ott nem zavar senki.

Csak győzd magad kiásni télen a hóból, a másik 3 évszakban meg a sárból.

Mellékesen: a kertes ház több kiadást jelent, mint a panel. Hol is tudsz gyakrabban nyaralni menni?

2015. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
84%
10 éves koromig panelban laktunk. minden barátom egy kupacon volt, aztán kiköltöztünk falura. Itt rájöttem, mekkora suttyó, kapaforgató barmok élnek falun. Semmi szórakozási lehetőség, állandóan a buszokhoz kell igazodni, ha bemész a városba bulizni, vagy ott alszol valakinél, vagy korán haza jössz, vagy hajnalig nyomod és örülhetsz, ha nem alszol be a buszon és utazol el a megye széléig...
2015. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%
Paneldzsungelban éltem és imádtam. Még nem volt akkor internet, egész nap bandáztunk a spanokkal és gansta zoleet hallgattunk boomboxon :D
2015. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
Intézetben felnőni rosszabb...
2015. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

Szokatlan a panel egy kertes ház után.. és fordítva is, az biztos. Nem az a lényeg, hogy hol laksz, hanem hogy hogyan és milyen a családod.

Én nem voltam boldog a szuper családi házban egy alkoholista apával... A férjemmel boldog voltam a panelben ahol az életünket kezdtük. :)

Most megint házban lakunk. Mindennek van előnye és hátránya.

2015. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
80%
En panelben nottem fel, a 10. emeleten. Imadam. Nem tudnam elkepzelni, hogy kerteshazben lakjak, ahol az ablak egy szinten van az utcaval. Szamomra ez felemetes. Meg a kertet ha van azt gondozni kell. Maga a haz is sokkal tobb gondozast igenyel, tobb penzt kellene raforditani. Tisztabbnak erzem a lakast, mint egy kerteshazat.
2015. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

Jó pár volt barátnőm szép új építésű drága kertes családi házban lakott. Tökéletes szigetelésű nyilászárók, modern berendezések, mindig szégyenkeztem a panellal.


Szép csendes hely is volt ugyanakkor. Nagy kert, nagy ház garázs, gyönyörű beltér...


Jelenlegi barátnőm átlagos kertes házban lakik egy átlagos faluban és szép csendes, hangulatos, nincs semmi baj ott sem.


Ott szabadság van egyszerüen, nem mint egy panel telepen ahol él még többezer flusztrált ember. Panelban nem lehet csinálni semmit. Kertesben volt jó kis szallonasütés, kutyával játék, sátorozás, nagy társasági ebédek, vacsorák, késő estig tartó beszélgetések, vidámkodás, zene, teraszon, kertben.


panelban ha valaki éjjel beszélgetni mer, felzörögnek az alsólakók. Én is hallom, ha valakik fent beszélgetnek...


Heteket, hónapokat töltöttem sokszor kertesházakban így és imádtam.


A panel meg elavult távhős szar, csak akkor van fűtés, mikor már kabátban kell "otthon" lenni... És akkor sincs olyan jó meleg, mint egy jó kis kertes családi házban.


Unokatesóm pedig csodálatos budai lakásban nőtt fel, ott amik vannak a Móricz Zsigmond tér környékén...


Szép nagy, tágas, hangulatos, nem mint egy szar panel. Állandóan nyaraltak, mindig mentek valahova, volt kocsijuk is mindig.

2015. jún. 1. 19:58
 19/42 anonim ***** válasza:
65%
Igazad van. Gyerekkoromban és most is sajnálom azokat akik 20-30 éves korikban is a szüleikkel élnek egy 2-3 szobás panelban. Nincs magánélete, mert meg kell várni míg a szülők elmennek ha egy jót akar élvezni a csajával. Ez a probléma kertes házba is megvan, de a távolságok jóval közelibbek panellakásban. Jó a kert kiülni, zabálni a szőlőt vagy csak szimplán grillezni egyet. Nem kell aggódni, hogyha túl nagyot fingok a wc.n a szomszéd felröhög felettem. A panel tényleg csak 10-15 év átmenetre elegendő amíg az ember nem tud elmenekülni onnan, mert minőségi életnek nem mondható. Főleg egy olyan, ahol középen van a főfolyosó és jobbra-balra nyílik vagy 6-6 lakás (Füredi út, csepel például). No, az borzalmas. Egy 4 emeletes 8-10 lakásos még akár kellemes is lehet.
2015. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:

panelba bemegy az ember azt kuss van és ennyi. Lehúzzák a wc-t, megy a mosógép, még a szájbabszott köhögés is áthallatszik....


Olyan szinten gyűlölöm a panelt, hogy azt nem lehet elmondani.

2015. jún. 1. 20:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!