Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is panel lakótelep...

Szerintetek is panel lakótelepen a legrosszabb felnőni?

Figyelt kérdés

Sajnos 10 emeletes betondzsungelben nőttem fel. Ezek nem is otthonok, inkább embertárolók, mindig is gyűlöltem panelban lakni.


És még védekezni se lehet ellene, egy néhány éves gyerek ugyan mennyit tanuljon, hova mehetne dolgozni, hogy ne panelban kelljen felnőnie.


Úgy érzem szar gyerekkorom volt, mindig is szép kertes családi házra vágytam, vagy legalább egy normális lakásra, ami nem szar panel. Undorodtam tőle mindig is, kivagyok most is így felnőttként, állandóan gyötör a gyerekkorom. Nektek mi a véleményetek azokra akik panelba vállalnak gyereket, aki ott is kényszerül felnőni? Tehát még 17-18 éves koráig is.


Az még oké, ha valaki átmeneti megoldásként panelt vesz, pár év amíg összegyűjt egy normális lakóhelyre, igazi otthonra. De ahol csak a panel van, az szerintem szörnyű.



2015. jún. 1. 19:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
52%

"Jó pár volt barátnőm szép új építésű drága kertes családi házban lakott. "

Ja... Sznob vagy. Így már értem a hatalmas problémád. :)

2015. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a kérdezőnek ugyanaz a problémája, mint sok más itteni kérdezőnek- és ehhez a panel csak egy indok: azt látom, egyszerűen képtelenek az emberek boldogok lenni, mert mindig másra vágynak, mindig a másikét nézik, hogy annak több van, jobb van, s miközben azon anyagi javak után sóhajtoznak, "elfelejtenek" a jelenben élni :-(


Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem sokkal rosszabb putriban, intézetben, hajléktalanként vagy Afrika éhező részein felnőni - csak sajnos sokan nem tanulták meg megbecsülni a meglévő javakat - mert az olyan természetes...


Az egyik kedvenc mondásom és a boldogsághoz vezető út:


"„Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a miénk” (Simon Weil)


A boldogság nincs összefüggésben azzal, hogy valaki panelban lakik vagy sem. Belvárosi (társasházi) ismerősöm kiköltözött vidékre, s mikor mondtam, hogy kertes házban biztos jobban érzi magát, írtózatosan elkezdett panaszkodni, hogy hajnalban még aludna, de már ugat az utca összes kutyája, a jó levegőről annyit, hogy állandóan égetnek, stb.


Panelban is lehet találni megoldást a boldogságra - rosszul érzed magad ott? Gyűjts össze egy biciklire valót, tekerj egész nap, kirándulj, élvezd a természetet s este hazaérve garantáltan nem fogod hallani a szomszédot, olyan fáradtan - és boldogan! - rogysz be az ágyba :-)


Kérdező, ha jól értem, most is panelban laksz? Akkor megkérdezem: megpróbáltál tenni érte valamit, hogy ne ott kelljen lakni? mert vágyakozni lehet, de az a helyzet, hogy ritkán pottyan csak úgy az ember ölébe valami :-)


Társasházi lakásban lakom, én is szívesen élnék kertes házban, de mivel nincs rá lehetőségem, más megoldást kerestem: elvállaltam egy ismerős nyaralójának, kertjének a gondozását - így gyakran van lehetőségünk kijutni a szabadba :-)


Végezetül azt írod: az anyagiak nagyon fontosak - hát ez a baj...hogy sokan abban látják a boldogság forrását, pedig milliomosok is lehetnek boldogtalanok. Jelenleg a rezsi, adó kifizetése után havi 40 ezer ft-ból élünk ketten a fiammal és tudom, hogy ez nem divat ma Magyarországon, de BOLDOG VAGYOK! Miért?


- mert van kezem és lábam (nem mindenkinek van és anélkül sokkal rosszabb lenne élni)

- mert látok :-) van nem látó ismerősünk és mindenért 5x annyit kell küzdenie, tanulnia, mint egy látónak

- mert van munkám (amit zömmel én teremtettem meg magamnak)

- mert van lakásom

- mert nem lakoltatnak ki devizahitel miatt,

- mert az esetek nagy részében egészséges vagyok

- mert nem vagyok rákbeteg (voltam kórházban, láttam tüdőrákban meghalni embereket :-( )

-mert van egy szuper barátnőm! (igazi barátság)

- végezetül, mert van egy szuper fiam - Hála Istennek :-)


Bocsánat, ha hosszúra nyúlt, de kikívánkozott belőlem :-)


Végezetül egy tanulság - féle:

HA ROSSZUL ÉRZED MAGAD, NÉZZ KÖRÜL, HOGYAN, MIVEL TUDNÁD JOBBÁ TENNI AZ ÉLETEDET, A KÖZÉRZETEDET - siránkozással, panaszkodással biztos nem, az csak lehúz!

2015. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
86%

Hát tény hogy a panel az egyik legrosszabb ahol lakni lehet. Viszont van jó oldala is. Pl nincs ház körüli munka és ez jól jön annak akinek kevés a szabadideje.

Kertes házban tavasztól őszig fűnyírás van, ősszel leveleket kell összeszedni, télen hólapátolás. Ha szeretnéd hogy rendezett legyen az udvar akkor locsolod a füvet, virágokat ültetsz

Van olyan város ahol egy panel 8 millió, annak az árán falun lehet kapni egy tűrhető állapotú családi házat. Csakhát sokan nem akarnak falura költözni.

2015. jún. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tűnik sokan nem tudják mi a különbség egy téglaépítésű régi vastagfalú, vastag salakos hangszigetelésű födémes bérház vagy kevés lakásos tégla társasház és egy betonpanel feelingje között is akár. Nem a lakók a probléma meg hogy nem tud szocializálódni a kérdező, hanem a megépített épület alkalmatlan a hosszútávú minőségi életre. Az meg már csak önigazolás keresése ha egy nyugodt külvárosi kertest ledegradál valaki egy Örs vezér téri panellal szemben - nem térek ki rá ki hogy mi lehet az oka. Kertvárosban is nagyon jó szomszédságok alakulnak ki, ott is össze lehet röffenni akár a fél utcának vagy el lehet menni otthonról. Nem mindegy, hogy napi rendszerességgel a felettem, alattam lakó reggeli ajtócsapkodása az alapzaj vagy madárcsicsergés. Nyilván aki panelban nőtt fel, annak utóbbi lenne a fura. Filozófiai értelemben Platón - Barlanghasonlat műve lenne ide az adekvát olvasmány. Anélkül kár is mit mondanom.
2015. jún. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem nem!Én is panelben nőtem fel és nem volt rossz élményem. Itt is fúrtak, halljuk a felső szomszéd fürdését, de mindenhol vannak idegesítő körülmények. Kertes házban nem laktam, de ahogyan olvasom az ott alkókaté s a rokonaim mesélik van ott is idegesítő körülmény. Neked tényleg egy tanyára kéne menned....én sokat voltam tanyán hétvégenként,ott biztos nincs semmi zavaró körülmény.

Ha meg zavara a panel, tegyél érte, hogy ne menj vissza vagy menj el, ha még ott laksz.

Egy hozzászólónak igaza van: neked mindig az kell ami másnak van, igényesség, szép ház, szép bútorok....

Van aki ennél rosszabb körülmények között nőtt fel, az mit szóljon.

Nem lennék a párod az biztos!

Nálad van a hiba, nem a panelbe...akkor minden panelos ilyen sérült mint te, több ezer ember akik ott élnek? Na ne, ezt te sem gondolod komolyan? Nálad van a gond, ezen gondolkozz el!

2015. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
74%

Tessék, megfizethető árú kertes ház... egy panel árából kettő is kijön.

[link]


NEM a panel a legrosszabb.

2015. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
20%

:D és -(

Ugye? én is ezt mondtam( 32-es vagyok)

2015. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Xbox imádo válasza:
39%

14 éves vagyok, bármikor lemegyek 10 spanom lent van lepacsizok velük kezdődhet a foci vagy valami hülyeséget csinálunk. Bandázunk védjük a másikat ölünk egymásért ha kell.


Egyik tömb 5-haver

másik tömb 10 haver stb.

Felcsöngetgetünk hívjuk le őket

volt mikor 25 -ember jött össze és jártunk bandába

2015. aug. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:
89%
Ne feledd hogy az a ház típus, amit te most szidtál százezrek életébe hozott napfényes, fűtött, száraz lakhatási lehetőséget!
2016. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
85%

"Nem mindegy, hogy napi rendszerességgel a felettem, alattam lakó reggeli ajtócsapkodása az alapzaj vagy madárcsicsergés."


Volt egy barátom, kertes házban laktak és gyakran szidott egy jelenséget:D hajnalban, amikor aludni szeretett volna, egy rigó "ordítozott" a kertjükben. Belvárosi lakóként nem értettem a dolgot, mert igen szeretem hallgatni, amikor a rigó fütyül a háztetőn. DE! egyszer elmentünk nyaralni és az ablak mellett fütyült a rigó - na ekkor megvilágosodtam !:D Olyan iszonyat nagy erővel, hangosan fújja a magáét, hogy tényleg nem lehet aludni tőle :D - ha nagyon közel van :-)

Nem, nem vagyok természet ellenes, én is jobb szeretnék kertes házban élni - de én örülök annak, hogy van egy lakásom - még ha belvárosi,társasházi is :-)

2016. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!