Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Dömötör WC tartály öblítőszele...

Dömötör WC tartály öblítőszelepe nem zár. Hogyan kell javítani ha nem akarok egész szelepet venni?

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 03:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor előfordul, hogy a tartály fenekére ráülő gumimembrán benyálkásodik (baktériumoktól), olyankor elég, ha letörli az ember (persze ahhoz ki kell emelni előbb).
2015. dec. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy:

[link]

2015. dec. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem zár?...nem a töltőszelep beállítása miatt "folyik túl"?(magas a víz szintje,és "átbukik" a víz).
2015. dec. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiveszed a szelepet, és a gumit beáztatod valamilyen vécétisztító folyadékba pár órát, utána szivaccsal jól letisztítod. Az "ülőkét", amire ráfekszik a gumi, szintén le kell takarítani a vízkőlerakódástól. Ha viszont megöregedett a gumi, és apró repedések láthatók rajta, jobb, ha új tömítőgumit vásárolsz. Ha viszont a rugó gyengült ki, és nem tudja jól rányomni a szelepet az ülőkére, akkor próbáld meg a következőt. Utolsó előtti kérdező kommentje.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__7300008-h..

2015. dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
elnézést elírtam nem öblítőszelep hanem TÖLTŐszelep hiba. Az úszó jó helyen állítja meg a vízszintet de utána szépen lassan eléri a szint a 4 lyuk magasságát.
2015. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sejtettem...3-s vagyok.

Az úszó szárának a tövénél,gyakorlatilag ahogy belemegy a szár a töltőszelepbe,ott annak a műanyagnak a tetején kéne lenni egy(általában berohadt) csavarnak...ha újabb fajta,akkor ez műanyag csavar.

Ezt kéne bejjebb(az óramutató járásával megegyező irányba) tekerni 1~2 fordulatot...majd próbálni,hogy jó-e.

2015. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

:) A csavar totál szétrohadt, de ha belenézek látom hogy több centivel a lyukak alatt zár az úszó. És utána nagyon lassan telik fel a lyukakig. Szét lehet szedni a szelepet vagy vennem kell?

Ha hozzányúlok a csavarhoz szerintem atomjaira hullik szét.

2015. dec. 11. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van barkács vénád,szerszámod,türelmed,időd,a csvart "kiműtheted",és csavarboltban vehetsz másik réz csavart.Nagyobbra fúrni nics értelme,mert apróra szét kell szedni,és ha 4-s menetet akarsz bele fúrni(a 3 helyett) képes könnyen elrepedni a műanyag(lehet,hogy már is repedt.

A mostaniaknak már erősített ez a része,és műa.-ból van a csavar is(azt hiszem 5-s)

2015. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, ezeken a körökön túl vagyok, semmi nem segített. Csak a csere. Egy wc tartály nem egy nagy összeg.
2015. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!