Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora biztosíték bír el egy...

Mekkora biztosíték bír el egy 5,54kw teljesítményű fogyasztót?

Figyelt kérdés
Lenne egy 3740W infraszauna + 500w medence keringető és van egy 1300w kerti kút szivattyú. rá tudom ezt kötni egyben a kinti áramra, hogy ne csapja le a biztosítékot, ha véletlen egyszerre működik mind a három?

2022. nov. 18. 14:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10#

7 annyit tesz, hogy el kell bírnia a 25 ampert.

Ha 3x20A van, akkor inkább a 3fázishoz kell alakítani a rendszert.

Szerelő megnézi mid van (3x20A).

Aztán elmondod mid van, mit szeretnél, megmutatod a fogyasztók adattáblaját, leírását. Aztán ő elmondja az ajánlatait, változatokat. Megegyezés után megcsinàlja.

2022. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha 20A van fázisonként, akkor nem tudja, és nem lehet 1x25A ra hàlózatot kiépíteni a fogyasztóig.
2022. nov. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Na megcsinálta a szerelő 3*16A ennyit ír a leírása is a szaunának egyébként. Egy gyors kérdés, a fi reléhez nem kell a külön föld szonda? A háznak van és amikor kérdeztem azt mondta, hogy kimért valamit és nem kell.


Illetve baromi drágán dolgozott, az anyag még ok mert annak utána néztem de kint volt 3 órát és még egyet elmondása szerint otthon mert befűzte a védőcsőbe a kábelt és 42 ezer forintot kért. Előzőleg azt mondta háromnegyed nap, jó mondjuk a 4 óra az fél nap, de nem sok ez egy kicsit. Mivel sürgős volt nem kértem mástól ajánlatot, de kíváncsi vagyok amúgy mennyi lett volna a reális ár.

2022. dec. 8. 15:29
 14/16 bamboochatheone ***** válasza:
Nem sok. Ez most teljesen reális, abból lemegy az adó meg a többi költség és mindjárt marad 25.000 Ft a zsebben.
2022. dec. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
ok csak az volt furcsa, hogy azt mondta, hogy 6 óra ha 8 órával számolom és 3/4 napot mondott. Ehhez képest ott volt 3 órát és ok otthon befűzte a kábelt, de 20m-ről beszélünk szóval nem tudom de max 3,5 óra. És ha az általad megmaradt 25 ezer nettólval számolok 168-óra munkahónappal akkor az nettó 1,2 misi/hó. az azért nem kevés.
2022. dec. 9. 13:50
 16/16 anonim ***** válasza:
Az ö órabéréhez az ajánlatt adás, kocsi fentartás, utazás és még egy csomó dolog összejön mire mindent kiszámolsz az utolsó percig. Alkalmazotti fizetésért meg nem sokan lesznek vállalkozók.
2023. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!