Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás vélemények?

Panellakás vélemények?

Figyelt kérdés

Érdekelnének a panellakásokról a véleményetek.

Előnyei,hátrányai,felújításnál mire érdemes odafigyelni.

Bármi ami csak eszetekbe jut róla.


Vásároltam nemrég egy panellakást, befektetésnek.

55m2 1+2 félszobásat.


Teljes felújítást igényel,de a felújítása egy következő projekt lesz, várhatóan majd csak tavasszal kezdem el.



2023. nov. 9. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem panelprogramos, szigetelt, akkor:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__12464..

2023. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A másik, hogy le van-e zárva benne a szemétledobó?

Ugyanis 1990 óta olyan forrók a nyarak, hogy felforr a ház, és a csótány megtelepszik benne.

Ha a szemétledobót lezárják a házban, akkor van esély harcolni ellene.

2023. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Érdekes mert szigetelt 4 emeletes panelház a 4. Emeleten van a lakás.

Viszont a régi fa ablakok vannak még itt, míg a többi lakásnál mar uj műanyag ablakok vannak.


Nyílászárókat mindenképpen elsőként cserélni kell.

2023. nov. 9. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Én régi téglában lakom és nem cserélném a nyílászárókat soha műanyagra.

Van újépítésű téglánk és az van a használati utasításban, hogy 3 óránként az egész alkást át kell szellőztetni. És valóban, ha nem tesszük meg, elfogy az oxigén és megfájdul a fejünk.

Ugyanakkor ugyanúgy húz, jön onnan a hideg, mint az üveg ablakok felől.

ellenben a fa és üveg ablakok nem szigetelik teljesen a levegőt, átjár rajtuk - nem a réseken, magán az anyagon -, és ilyen lakásban gyakorlatilag nem tud kritikus szint alá csökkenni az oxiggénszint, az biztos, hogy nem fogsz 2 nap utén elájulni, ha esetleg addig nem kerül sor szellőztetésre.

Én van, hogy egész télen nem szellőztetek.

Szóval energetikai szempontból sokkal takarékosabb a fa+üveg ablak, ajtó.

az élettartamáról nem is beszélve, mert az kb. 15-20-szorosa a műanyagénak - nem biztos persze, hogy csak gagyi műanyag van de amit én szoktam látni, hát ha azt 5-10 év után nem kell cserélni, akkor soha.:)

Ha zajos, akkor persze kell hangszigetelt ablak, de más érvet nem tudok felhozni mellette.

2023. nov. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Éltem panelban.

Sajnos a szomszédság nem volt kultúrált. Nameg engem zavart, hogy minden áthallatszik.


De 4-dik emeletre nem liftes házban biztos nem költöznék.

2023. nov. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én se költöznék, befektetésnek vásároltam a lakást,felújítás után majd kiadom

3-4 egyetemistának


A lakás elosztása nagyon tetszik.

Nappali: 22m2

2 db hálószoba: 8-8 m2


A szobák külön nyílnak, nincs egymásba nyíló szoba.

2023. nov. 9. 16:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Felújításnál arra figyelj, hogy horonymarást tilos panelban. Ne üttess ki falakat.

Villanyvezetékeket valszeg át kell húzni. Mikor áthúzzák, kérdezd meg és jegyezd meg, hol futnak, hogy ne fúrj bele később. Legfontosabb a konyha a szekrények miatt, mert ott sokat kell majd fúrni.

Vigyázz hogy ne terheld túl a vezetékeket. Kérdezz rá a villanyszerelőnél, mit bír el, mi a véleménye. Elég szerintem 2-es főzőlap amúgy. A 4-es már fölöslegesen sok lesz a rendszernek. A légkondit se biztos hogy elbírja. Mivel gondolom a ház vezetékei a régi aluk, így jobb ha a te lakásod nincs túlterhelve, akkor se ha áthúzatod. Föl lehet emeltetni 32 amperra, de szerintem akkor is jobb ha ilyen régi rendszerek nincsenek túlzottan igénybe véve. De persze a villanyszerelő majd megmondja.

Nem lehet rendes elszívást beszereltetni a konyhába,ne is próbálkozz.

Ha a padlót fölszedeted, érdemes padloponnal kitölteni, betömni minden lyukat, hogy ne jöhessenek át bogarak, egerek.

Az ablakokba amúgy kötelező szellőzőt vágatni, amin mindig jön a levegő.

2023. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha úgyse mész bele akkor nem tökmindegy?!

Majd kiveszi bérbe olyan, akinek megfelelő. Kár gondolkodnod rajta. Ha nem újítod fel, akkor is lesz rá kereslet.

2023. nov. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha újra lesz kábelezve, akkor ne csak kérdezd hogy hol megy a kábel, hanem készíts fotókat, méretekkel.
2023. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!