Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért fagyok meg 24 fokban?

Miért fagyok meg 24 fokban?

Figyelt kérdés
Szigeteletlen panelban mióta bejött a hűvös, hideg idő majd megfagyok. Nem vagyok lázas vagy beteg vagy ilyesmi. Egyszerűen úgy érzem, hogy "árad" a hideg. De közben a hőmérők szerint 23.5-24.5 fokok vannak idebent. Mégis! Nadrág, póló, fázik a lábam, mindenem. Mikor a kertesben vagyunk ott 23.5 fokban tök jó. Ennyire sugározzák a falak a hideget vagy miért ennyire nem komfortos ugyanaz a hőfok? Alattunk, felettünk szomszéd, nem teljesen szélső az oldalsó fal se... mégis. Ablakok újak, ott azért nem fúj be a szél. Tudom persze, öltözzek be rendesen. De 24 fokban? A hőmérő nem rossz és nem egy van.
2023. nov. 8. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Több dolog is közre játszhat.

Kis lakásban kevesebbet mozogsz, alacsonyabb a vérnyomásod ezért kevesebb saját hőt termelsz.

Szigeteletlen házban nagyon lecsökken a páratartalom ami rontja a hőérzetet.

Szimplán rossz a lakás.

Nálam egyik sarok 24 fokos, másik 19.

2023. nov. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Elcsúszott a hőmérő higanytartó edénykéje?

Lehet, húz is az ablak.

Tegyél fel oda egy pokrócot, ajtó alá huzatfogót!

Panelprogramos, szigetelt ház?

2023. nov. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én körbevittem a hőmérőt, max fél fokot tér el. Tényleg nem értem, de nagyon bosszant. A házban ennyi fokban bugyiban és pólóban ülök be a géphez adminisztrálni, itt meg most ülök alkar középig érő felsőben és melegítő alsóban és plédet kellett keresnem. A hőmérő egy méterre tőlem 24.2 fokot mutat.
2023. nov. 8. 22:44
 4/11 A kérdező kommentje:
2-es nem, nincs szigetelés, sajnos. Csak az ablakokat cseréltetük ki, mikor felújítottuk. Szélső, de a szélsőfalnak csak a fele igazi szélső, mert a többi egyben van a másik lécsőházzal, ilyen cikk-cakk alakban épültek egymás mellé a lépcsőházak.
2023. nov. 8. 22:46
 5/11 A kérdező kommentje:
ja és digitális hőmérő és homepod-ok mérnek. A páratartalom a homepod szerint jelenleg 55%
2023. nov. 8. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:

És van vastag függöny, szőnyeg, lakástextilek?


Kárpitos fotelban ülsz vagy egy fa vagy bőr vagy műanyag széken, ami hideg?

2023. nov. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

4: Hát pont ez a baj a panellal, átfúj a panelok közt a szél.

Emiatt beszélnek róla annyi rosszat.

4-5 M Ft volt, és annyiért se vették Pesten a belvárosban - de még a csúszózsalusat se, pedig azzal nincs ilyen probléma -, amikor a tégla lakások 10-13 milliók voltak (ugyanakkorák).

2023. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
A szélső fal sugározza a hideget.
2023. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Nèzd. Anyósom családiházba lakik. Magas a páratartalom, alig fűt, alulról dög hideg, jó ha 19 fok van. Mezitláb jár pólóba.

Nálunk a társasházba 22-23 fok van. Ha ide jön, zokniban pulcsiba van, mert szte hideg van.

2023. nov. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Padló milyen anyagból van? Más is fázik vagy csak te?
2023. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!