Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csinált már valaki úgy tetőtér...

Csinált már valaki úgy tetőtér beépítést hogy nem a meglevő tetőt szigetelte?

Figyelt kérdés

Be kell építeni egy terőteret.

Jelenleg csak pala van rajta így a beépítés egy "önálló" leválasztott laktér lenne, kb 2 szoba minimum.

A meglevő tetőhöz nem érne hozzá.

Könnyűszerkezetes falak lennének, belül hungarocell szigeteléssel, de óvva intem a tulajt hogy a pára nem lesz a barátja ebben a történetben, szerintem a külső falak állandóan párásak lesznek ami a fal és a tető közti légtérben képződik. Azt még nem tudom mi fogja kívülről borítani a falat, belül egyértelműen gipszkarton.

Kérem aki jártas a témában erősítsen vagy cáfoljon meg benne hogy működhet-e a dolog, illetve hogyan.



jan. 1. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem. Nem fog működni.

Belülről nem szigetelünk.

jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen érthető számomra a dolog. Tehát nem ferde falak lesznek ezek szerint, hanem két oldalt is szeretne függőleges falakat építeni könnyűszerkezetből?

Amennyiben történik párazárás és az jól van megcsinálva, akkor ez így rendben van, csak jó szar lesz dolgozni a fal és a ferde tető között!

jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 Tulajdonképpen nem belülről történne a szigetelés, ha jól értem, hanem kvázi kívülről! Hisz a fal külső felére kerülne a szigetelés!
jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

3!

Nem teljesen tiszta.

Én a legrosszabbra gondoltam.

A párazárás kulcsfontosságú, nagyon nehéz jól megcsinálni és nem is olcsó, ha minőségi anyagokból készül.

jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Lássuk csak:

- palatető

- "könnyűszerkezetes falak, amik nem érintkeznek a tetővel" (???)

- vélhetően régi fagerendás födém


Nekem az első benyomásom az, hogy itt elég durva kókányolás-pénzkidobás lesz.

jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem látok pára problémát.

Alapvetően van a párazárás.

Ami mégis kimegy, egy jól szellőző helyre jut, ahonnan gond nélkül kiviszi a szél a pala rései között.


Nincs ezzel semmi gond, bár nem értem, hogy miért jó egy ilyen, kisebb dobozt építeni, egy szépen, jól megcsinált, tágas, szigetelt tetőtér helyett.

jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen belülre szeretne egy kvázi önálló "lakódobozt"

Vasgerendás födém van.

A benti falak nem érnek majd a régi tetőkhöz.

Én se láttam még ilyet de szerintem sok teret el fog venni így hogy nem használja a régi tetőt semmire.

jan. 1. 18:38
 8/14 A kérdező kommentje:

1/7

Nem belülről szigetel hanem önálló falakat épít, a régi tető érintetlen marad

jan. 1. 18:39
 9/14 A kérdező kommentje:

6. Hozzászóló

Én is így látom ahogy te, viszont jelenleg nincs pára zárás a tetőn, csak pala van és ott nem is lesz.

Én így úgy látom hogy a falakra fog rácsapódni a pára és folyamatosan áztatni fogja.

A benti falakon nem tudom hogy tervez-e pára zárást, de hungarocell lesz a falak belsejében.

jan. 1. 18:59
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy tudom elképzelni hogy valmi nagy a padlástér és azon belül lesz ez a lakótér. Valami ipari épület lehe nem? Különben nem lehet értelmezni... egy normál padlástérben nem lehet értelmes méretű dobozt leválasztani így.

Szerintem simán megoldható ha van elég hely. Ha lehet a déli sarkon is normálisan leszigetelt lakóteret építeni, akkor egy padláson is megoldható nem? :D

A lényeg, hogy egy hozzáértővel tessenek konzultálni hogy milyen anyagokból és hogyan, milyen rétegrendben legyenek összerakva a falak.

jan. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!