Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csinált már valaki úgy tetőtér...

Csinált már valaki úgy tetőtér beépítést hogy nem a meglevő tetőt szigetelte?

Figyelt kérdés

Be kell építeni egy terőteret.

Jelenleg csak pala van rajta így a beépítés egy "önálló" leválasztott laktér lenne, kb 2 szoba minimum.

A meglevő tetőhöz nem érne hozzá.

Könnyűszerkezetes falak lennének, belül hungarocell szigeteléssel, de óvva intem a tulajt hogy a pára nem lesz a barátja ebben a történetben, szerintem a külső falak állandóan párásak lesznek ami a fal és a tető közti légtérben képződik. Azt még nem tudom mi fogja kívülről borítani a falat, belül egyértelműen gipszkarton.

Kérem aki jártas a témában erősítsen vagy cáfoljon meg benne hogy működhet-e a dolog, illetve hogyan.



jan. 1. 13:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Átlagos családi házak szélessége a 2*5 métert (gerenda hossz alátámasztás nélkül) nem igen haladja meg, szintén átlagos 30-40 fokos magastetővel számolva nincs annyi hely a padláson, hogy egy kockányi szoba elférjen.
jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Volt munkahelyenem a padláson volt ilyen irattár/raktár. Régi, 100 éves épület, kb 6 méteres belmagasságú padlástérrel. Ide csináltak egy kutyaólat hogy el lehessen pakolni ami nem kell és ne csak úgy simán fel legyen szórva a padlásra, hanem normális, tiszta helyen legyenek. Szóval megoldható, csak legyen hozzá hely.
jan. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Normál alapterületű ház, kicsit hosszúkás tehát nem Kádár kocka.

Szerintem se lesz elég hely, pedig meredek a tető.

A falvastagság is lesz kb 30 cm így az is sokat el fog venni.

Kíváncsi vagyok én is, főleg hogy hogyan lesz bent sok természetes fény mert csak a két végében lesz ablak.

jan. 1. 22:03
 14/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem ez a probléma ezzel, hanem az, hogy ennek az épített falnak a külső felét nem fogja tudni szigetelni! Tehát oda be kell tudni jutni nem csak EPS táblákkal, mert az még megoldható egy ajtónyíláson, de be kellene tudni jutni OSB táblákkal is! Utóbbit egy ajtónyíláson nem tudod becibálni. Ha hagy egy ajtónyílást, utána azt zárni nem lehet, hisz akkor aki zárja, az mögötte marad. Ha ajtót tesz be, akkor az lesz a leghidegebb pont! Szóval nem azon kell aggódni, hogy pára, mert hogy kicsi lesz a hely. Meglátásom szerint ez úgy, ahogy van hülyeség! Sötét egyébként nem feltétlen lesz, nálam is a tetőtér két végében van ablak, de nagy ablakok vannak, elég fény van a tetőtérben.
jan. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!