Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Komolyan gondolják a budapesti...

Komolyan gondolják a budapesti szakik, hogy egy 2 napos munkára 3 főnek elkérnek 1.5M Ft-ot?

Figyelt kérdés

Vízszerelésre és burkolásra is kaptunk ilyen ajánlatokat.

Vízszerelés: 12m2-es fürdő aljzat felbontás, vízcső és csatorna csere, betonozás. Erre mondtak 2 napot 3 emberrel, csak a munkadíj 1.5M Ft számla nélkül. A másik csapat ugyanennek a burkolására, vízszigetelésére 3-4 napos (nem egész nap, mert a kent szigetelés csak pár óra) munkára adott 1MFt-os ajánlatot anyag és számla nélkül. Kb. kijön minimum 50.000Ft-os óradíj/munkás. Egy szuper professzornál legutóbb egy másfél órás konzultáció volt 35.000Ft.

Ez normális? Csak mert kb. 3-4 csapat is ilyesmit mondott, a legolcsóbb a burkolásra 700.000Ft volt. :((


ápr. 13. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem találsz olcsobbat akkor normális.
ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Elöször is ez lebontva személyekre és napokra egyáltalán nem annyira sok, másrészt ez nem csak munkadíj, hanem a kiszállás is benne van (jármühasználat) eszközhasználat is.

Másodszor ne azt nézd, hogy nálad egyszer mennyit kapnának, ugyanis nem minden nap van munka, és azért a többi napon is meg kell valamiböl élni.


Ha meg sokallod, megvan a lehetöséged, hogy elvégezd egyedül, hidd el, egy ócska eredmény mellett majdnem ugyanennyibe kerülne, ha hozzáveszed, hogy az idö alatt - ami jóval több lennek, mint 2-3 nap - a saját munkádra nem kapsz fizetést.

ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Hát igen, most pedig jön az otthon felújítási támogatás...

Most ismét emelkedni fognak az építőanyagok árai és a szakik munkadíjai velük együtt

ápr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Drága a melós Actimel meg a Hell.
ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Számla nélkül, anyag nélkül valóban sok érte. Számlával áfával anyaggal lenne reális ez az ár. De ha sok kérj mástól. Ha meg nincs más akkor nem nagyon tudsz mit csinálni.
ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem normális, vagyis az a nem normális, hogy van aki kifizeti ezt nekik. Ezért mernek ennyit elkérni.

Vagy kinyögöted, vagy kitanulod a szakmákat egyenként és megcsinálod szép lassan. Én így tettem, igaz 7 éve tart a felújításom, de mivel nagy a ház, így nem gond. Rengeteg pénzt spóroltam vele az évek alatt.


A minőség sok esetben van olyan mint egy tipikus melósé.

ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
6 A költségeidbe azt is beleszámoltad hogy 7 éve épitkezésen élsz, vagy hogy sok milliot kiadtál egy fölöslegesen nagy házra?
ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Miért lenne fölösleges? 3 gyerekünk van (azóta). Az 3 szoba a tetőtérben, plusz egy hálószoba nekünk. Egy dolgozószoba szintén ott.

A földszinten egy nappali és ebédlő+konyha. Fürdő.


Az első évben csak a földszint lett felújítve, úgy ahogy, akkor még nem értettünk hozzá. Kaptunk segítséget persze.

Elsőnek elkészült az emeleten a mi hálószobánk. Közben jött az első gyerek, mire ő elég idős lett, addigra elkészült neki fent a saját szobája.

A 2. gyereknek mire kellett a saját, az neki is meglett.

A 3. még velünk alszik, mire neki kell, az is meglesz. A tetőtérben kis folyosó van, így nem számít, hogy az egyik ajtó egy szétbombázott területre visz.


A földszinten a fürdőt kb 1 éve újítottam fel, mert tönkrement a lefolyó, így szétvertem végül az egészet nullára. 3 hónapig tartott, szerencsére korábban csináltam az emeltre is egy kisebb wc-t, így nem volt gond.

A fürdő teljesen fel eltt újítva. csatorna, víz, áram, betonozás, burkolás, fűtés, stb. Bútorok, zuhanykabin, egyebek, a vége kb 1M volt. Ha munkásokkal csinálom, akkor a munkadíj lett volna rá még 1-2M Ft minimum és tuti össze is ba..ák volna, mivel mindenki siet, senki se várja ki, hogy a betonozás kössön/száradjon rendesen.


A házon kívül nemrég felhúztam egy ideiglenes könnyűszerkezetes dolgozószobát (fejlesztő vagyok, most is ott ülök).

Betonozás, fal váz, áram, fűtés, gipszkarton, festés, stb. Ez talán olyan 600e-ből kijött. Munkásokkal biztos, hogy ráment volna még 1-1.5M.

Az évek alatt szerintem 10-15M-t spóroltam.

Alapvetően nem építkezésen élünk. A házon kívül vannak részek ahol sok anyag van összedobálva, azt kell max kerülgetni, ha pl a ház mögé akarunk elmenni a gyerekekkel ahol a hinta van. Jah igen, egy durván elburjánzott területet pucoltam ott ki és füvesítettem. 2x felrotáltam, leszórtam a legolcsóbb tesco-s fűmaggal. Lassan 2 éve szuperál a fű. Nem stadion gyep, de nem is gazos terület. Ezzel spóroltam vagy 100-200e-t, hogy én csináltam.

Hintát is én raktam össze, 3 hintás, olyan masszív, hogy 3 felnőttet is elbír. Szerintem max 50-70e körül lehetett max az ára, de lehet annyi se. Miközben ismerős fém hintát egy kicsi gagyi várral vett annó 600e Ft-ért, és jó ha elbírja a gyereket.


Dolgozó szobába masszív, robosztus asztalt a múlt hétvégén rajtam össze. Talán 70e volt. Ahogy néztem, a gagyi szarokat dobálhatják 100-150e -t. Ilyen kaliber többszörse lenne, főleg ha asztalossal csináltatom.


Készül hátul a garázs is ugyanígy. Sorolhatnám.


Szerintem jól csinálom. Egy dolog gond, hogy néha belefáradok. Néha elgyengülök és engedek benne, hogy más csinálja. Sajnos nincs benne köszönet.

Ablakcsere nokomment hogy sikerült melósokkal.

Gázkészülékcsere még okés (bár nyilván azt nem is csinálhatom meg), de 1 év múlva szivárgott a gáz az egyik frissen felrakott csap tömítésénél. Nokomment....

ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező balek vagy, pont ott keresel szakembert ahol a csalók hirdetnek.

Valószínű drogot termesztenek és várnak a balekokra közbe.

facebook csoportba keress vagy kérdez mást kivel csináltatta.

ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

2: Egy budai fogorvos kér el 1 órára 15 000 Ft-ot, abban is benne van az eszközhasználat és az asszisztens bére is, és az ingatlan bére/vételára is.

Szóval "ne gyere nekem" az eszközhasználattal...

ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!