Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Komolyan gondolják a budapesti...

Komolyan gondolják a budapesti szakik, hogy egy 2 napos munkára 3 főnek elkérnek 1.5M Ft-ot?

Figyelt kérdés

Vízszerelésre és burkolásra is kaptunk ilyen ajánlatokat.

Vízszerelés: 12m2-es fürdő aljzat felbontás, vízcső és csatorna csere, betonozás. Erre mondtak 2 napot 3 emberrel, csak a munkadíj 1.5M Ft számla nélkül. A másik csapat ugyanennek a burkolására, vízszigetelésére 3-4 napos (nem egész nap, mert a kent szigetelés csak pár óra) munkára adott 1MFt-os ajánlatot anyag és számla nélkül. Kb. kijön minimum 50.000Ft-os óradíj/munkás. Egy szuper professzornál legutóbb egy másfél órás konzultáció volt 35.000Ft.

Ez normális? Csak mert kb. 3-4 csapat is ilyesmit mondott, a legolcsóbb a burkolásra 700.000Ft volt. :((


ápr. 13. 14:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

6: Én legszívesebben egy ilyen embert hívnék, aki tud tanítgatni, és kettecskén megcsináljuk.:)

Jössz Pestre?

ápr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11, köszi, van elég dolgom 3 gyerek meg meló mellett is :D

Egyébként szerintem csak hozzáállás kérdése minden. Van aki bele se kezd.

Tegnap itt voltak apósék így nem haladhattam más dolgaimmal. Kint míg játszottak a gyerekek, kiástam a konyhából kijövő szennvíz csatornát (mondjuk nem volt túl mélyen, csak keresni kellett hol van).

Rá fogok tenni egy megfúró idomot, hogy be tudjak oda csatlakoztatni egy csövet a kazánházból meg a műhelyből, illetve oda lesz majd még bevezetve egy klíma kondenzvíz kivezetése. Az idom meg cső kb 6e Ft volt, plusz majd még pár kanyar meg egyebek. Ki kell vésegetni majd a padlót neki a veranda alatt, stb. Ha erre embert hívok, akkor szerintem 200e alatt nem úszom meg. Vizesek kiszállása 20e-től indul ha csak kijön és fingik egyet. Itt pedig ásni, csövezni, vésni, stb, megkérik az árát.

Aztán vissza már nem biztos, hogy javítják mert végülis tényleg kőműves meló, ha esetleg szeretnéd még burkolni is úgy, hogy jó legyen, esetleg úgy felszedni, visszatenni, akkor többszöröse az ár.


Szóval ez ilyen :) Soha nem használtam még megfúró idomot, de megnéztem 1-2 videót és szerintem jó is lesz, de lehet előtte egy teszt csövön kipróbálom.

Van még egy előnye ennek, hogy ennyi mindent kitanulgattam. Amikor vasárnap, karácsonykor tönkremegy valami, akkor nem esek kétségbe.

ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elszaladtak az árak az építő iparban.
ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem szaladtak el, fővállalkozó hugyé talál segédmunkásokat.

Az ilyen drága vállalkozók a kókler szintet se ütik meg.

ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
Segéd csak lapátolni tud, vagy ha ért hozzá nem megy el segédnek.
ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Na itt a fő probléma. Ha valaki már autóval érkezik, lapáton kívül még hoz fűrészt, kalapácsot, már mindenki mesternek hívja és locsolja neki a milliókat. Betanul pár szakszót és már szobrot állítanak neki.

Ezek után ki a buta? Aki oda adja a pénzt előre vagy a mester aki bontható munkát csinál?

ápr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%

"Komolyan gondolják a budapesti szakik, hogy egy 2 napos munkára 3 főnek elkérnek 1.5M Ft-ot?"


Nem,nem gondolják komolyan,csak ilyen a szaki humor

ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!