Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért lesznek fehérek az...

Miért lesznek fehérek az üvegpoharak a mosogatógépben?

Figyelt kérdés
Próbálgatom a port, öblítőt, tablettát, mindegyiktől csúnya.
2011. jan. 13. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A tablettában súrolószemcsék vannak (így tud súrolni a gép, hiszen nincs benne szivacs). A gyengébb minőségű üveget ezek a szemcsék megkarcolják.

Ezzel nem tudsz mit tenni, amit karcol, azt mosd kézzel, illetve érdemes beruházni egy-két garnitúra olyan pohárra, amire rá van írva, hogy mosogatógépben is elmosható. Ezeket keményebb üvegből készítik, így nem fogja megkarcolni a gép.

2011. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én időnként áttörlöm őket puha pamutronggyal. Amúgy nálam csak a füstüveg kávéscsészéken van ez a "jelenség" a sima üvegpoharakon nem. Tablettából Somat 7-et haszálnok, vagy Finish-t, rakok a gépbe sót és öblítőt is. Minden hozzávalóból próbáltam már többfélét, nem volt különbség ebben. Nekem nagyon szép fényesek egyébként az edények, a füstüvegeket meg néha áttörlöm.
2011. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A pohár mosogatógépben mosogatható, nem is volt olcsó, három darabonként több, mint 2000 Ft. Más üvegedényeknél nem tapasztalom, bár azokat nem mosogatom minden nap, úgy mint a poharakat. Finish-t és Somat-ot használok én is, szóval abból sem az olcsóbbakat. A mosogatógép egyébként 2 éves sincs.
2011. jan. 13. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes volt ma felkelnem, mert megint megtudtam valami újat: létezik kemény üveg meg puhább üveg is. Szerencsére az olyan "fontos" terméket mint a sörösüveg biztosan keményüvegből gyártják. Tehát akkor ha pl. műanyagablakot rendelek ott is megadják a "k"-t (k mint keménység) és ott is akkor a magasabb érték a jobb. Talán...
2011. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ha kevés a só(amit unem minden mosásnál kellfeltölteni), vagy nincs is, úgy tusom, hogy attól is lehet ez.
2011. jan. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha visszaemlékszel kémiára, legalábbis nálunk anno tanították, hogy az üveg az egy érdekes anyag, nem olyan, mint mondjuk a gyémánt, hogy csakis azonos atomokból, azonos kötésekkel épül fel. Az üveg lényegében egy folyadék, csak iszonyú lassan folyik, százéves ablakokon lehet látni, hogy az alja nagyon vastag, a tetején meg már alig van üveg. Így már könnyű elképzelni, hogy van mondjuk egy szörp, ami "keményebb", lassabban folyik ki az üvegből, de ha vízzel felhigítod, hígabb, "lágyabb" lesz.
2011. jan. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!