Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség felpontozok mindenkit...

Segítség felpontozok mindenkit csak irjatok rohadtul kezd elegem lenni a siemensből tegnapelőtt a mosogatógépem romlott el ma meg a mosógépem mi az istenért lett ilyen ócska?

Figyelt kérdés
a gépek 3 évesek ja és hozzáteszem a laptopom is fujistu siemens és az is 2 havonta romlik el már marhára unom és 120 ezer volt a mosógép is A barátnőimnek whirlpool van és 5-6 évesek semmit sem vigyáznak rá és vigyáznak rá és romlik el ez nem igazságos sírok már megint se mosogató se mosógépem
2011. szept. 19. 23:16
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
A mosogatógép most még siemens de whirlpoolt fogok venni és a siemensbe a nagy romlott el ami a víz körforgását biztosítja a szerelő eztmondta
2011. szept. 20. 21:36
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem semmi a Siemens motor ára!

[link]


Ennyi pénzért -ha egy kicsit megtoldja az ember- már egy olcsóbb újat kap!

Ez kb. a komplett gép árának a fele, és akkor még hol van a többi cucc ára!

2011. szept. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
igen-igen a mosógépnek meg 30.000 lenne az ára a programvezérlőnek a mosogatógép meg rengeteg kinéztem egy felültöltős whirlpoolt van rajta 1 kijelző ami a mosás időtartamát mutatja meg ledek a centrifugánál hőfoknál funkcióknál ez nekem jó is lessz akciós és 65.000 ft 1000 es a centrie is ez nekem elég is lesz néztem a vízfogyasztást még a siemensem kimos 65 literből ez 45 ből a mosogatógép is whirlpool lessz az 59000 ft hát istenem sok lesz sok lesz nem tudok mit csinálni a mosogatógépet meg a mosógépet eladogatom ha unatkozok nő létemre kiszerelgetem a szuterinban az alkatrészt belőlük és megprobálok 1 kis pénzt csinálni
2011. szept. 21. 21:47
 24/26 anonim ***** válasza:

Nekem is Fujitsu-Siemens laptopom van, most is erről írok. Majdnem napra pontosan 5 éves lesz. Van nyúzva rendesen. Az 5 év alatt szinte minden nap megy minimum 10-12 órát. Eddig az ég világon semmi baja nem volt. Az akksija is még 86%-os, igaz legtöbbször hálózatról használom.

Kár, hogy manapság már a laptopok is tömegcikké váltak és ezzel együtt a minőségük folyamatosan romlott. Ha gyártanának még Fujitsu-Siemenst, biztos, hogy olyat vennék.


Te ezek szerint pont kifogtad.

Nekünk Siemensből csak fűtési termosztátunk (made in Switzerland) és termoszstatikus radiátorszelepeink vannak, háztartási gépeink nincsenek.

De ezekkel teljesen meg vagyok elégedve, jól működnek, igaz még csak egy évesek.


Mi Samsung hűtővel szívunk. Szinte napra pontosan a garancia lejárta után, az elején lévő kezelőpanelen a digitális kijelző ledjei, elkezdtek szépen lassan egyre halványabban világítani. Nem mindegyik, csak véletlenszerűen pár darab. Így most gyakorlatilag olvashatatlan, amit kiír. Hűteni szerencsére hűt, de így is nagyon idegesítő a mindenféle krix-krax a számok helyett. Ha egyszer lesz egy áramszünet, vagy ki kell kapcsolni valamiért, fogalmam sincs hogy állítjuk be legközelebb.


A másik ilyen a Wolf márkájú gázkazán. Mindenki isteníti fórumokon, a szerelők sem mondanak rá kimondottan rosszakat. Ezért beruháztunk egy ilyenre. Az árából gyakorlatilag két másik is kijött volna, de nem sajnáltuk rá a pénzt, feltételezve, hogy minőséget kapunk. Szépen rajta is van mindenhol a made in Germay csili-vili felirat, csakhogy gyakorlatilag egy szemét, ipari hulladék. A hivatalos szerviz, márkaképviselet is széttárja a kezét, hogy nem tudnak vele mit csinálni. Soha többet ilyet se!


Ha már szóba került a Hajdú Energomat mosógép, nekünk is ilyen van. Még szüleimtől örököltem és a mai napig ezzel mosok. Lehet van már 30 éves is. A burkolatán alul ennek is van egy-két rozsdafoltja, de soha semmi baja nem volt. Talán még szerelőt sem látott soha. De ha alkatrész kellene hozzá, a Veterán pl fillérekért lehet hozzá venni, vagy pár ezerért veszek egy komplett gépet alkatrésznek, nem úgy mint az a fentebb linket arany árú motor.


A gyártók úgy tűnik tényleg rájöttek, hogy a mai piacgazdaságban az az érdekük, hogy beépített élettartam korlátozással úgy készítsék el a gépeket, hogy pár év alatt tönkremenjenek, így az emberek mindig újabb és újabb termékeket vásároljanak tőlük megfelelő haszonkulccsal. Az már nem éri meg nekik, hogy előállítanak egy jó és tartós terméket, mert akkor 30 évre be is zárhatnának, amíg az adott széria tönkre nem megy.

Nemrég láttam pont erről egy eléggé elgondolkodtató videót. Ha valakinek van kedve, ideje, nézze meg: http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

2011. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
ariston terméket vegyél azok a legjobbak
2012. aug. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Figyelembe kell venni hogy mindent ami árammal müködik ugy gyártanak le hogy valamilyen alkatrészhez hozzá ne tudjon szerelö férni.

Ezt azért csinálják hogy kb 5-6 évente mindenki vegyen egy uj gépet.

Máskülönben nem is kellene olyan sokat gyártani mint amennyi készül és nagyobb lenne a munkanélküliség is.

2016. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!