Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Rozsdamentes lábosokat berakjá...

Rozsdamentes lábosokat berakjátok a mosogatógépbe?

Figyelt kérdés

A lábosok alján elkezdtek ilyen apró, sötét illetve rozsda színű pöttyök előjönni. Elképzelhető, hogy a mosogatógép miatt?

Szerintetek attól még használjam őket?

Férjem szerint semmi bajuk, de azóta én kézzel mosogatom őket.



2015. nov. 30. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a mosogatógéptől van. Én egy evőeszköz készletet dobtam ki nagysokára. Érdekes módon a kanállal és a villával nem volt probléma, de a kések pengéjén én is apró kerek barna rozsdafolt szerű foltokat tapasztaltam - pedig szerintem minden rész ugyanabból az anyagból volt. Csak gondolom a megmunkálás során a pengék kristályszerkezete megváltozott. Eluntam, hogy a késeket állandóan újra kellett mosogatni és törölgetni.
2015. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem a mosogatógéppel van a baj, hanem a sót tartalmazó ételekkel. A rozsdamentes acél ugyanis mindent bír, csak a konyhasót nem. Egyébként meg ott van a szappanos párnaként ismert acélgyapot, amivel kiválóan lehet súrolni az edények belsejét.
2015. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ott az edénnyel van probléma.Valószínű nem igazi rozsdamentes,csak valami utánzat.Én minden inox edényt mosogatógépezek évek óta,a világon semmi bajuk nincs.
2015. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én is beteszek mindent, ami nem bírja a mosogatógéoet az mehet is a konyhámból. Semmilyen rozsdamentes cuccnak nincs baja, mondjuk jó minőségűeket veszek.
2015. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Milyen márkájút érdemes venni?

Az első edénykészletemet lakásavató ajándékként kaptam, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

Utoljára viszont egy darab lábost vettem 5000ért és azon is lett egy folt. :(

2015. nov. 30. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az olcsó fém edénynek sincs semmi bajuk .

Igaz nem is tablettát használunk ,a rövid program miatt .

2015. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mit használsz tabletta helyett? Port?
2015. nov. 30. 17:58
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Én mindent beteszek, a fa tálalókat, deszkákat kivéve - soha, semmilyen edényen, lábason nem találtam még fekete pöttyöket.


Nem lehet, hogy az edényed minőségével van a gond?

2015. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs mosogatógépem, mégis pöttyösek a lábasok, valóban a só miatt, ahogy feljebb is írták. Semmi bajuk, nyugodtan használd őket, egészségre káros hatásuk nincs.
2015. nov. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kerdezö,


pakold be ugy a gepet, mint mindig.

Tegyel az edenyek köze egy darab alufoliat összecsavarva.

Ez meggatolja a rozsdasodast. az alufolia könnyebben oxidalodik, igy könnyeben veszi fel a rozsdat is.


Nem mindig az edenyekkel vagy az evöeszközökkel van a baj, föleg nem azokkal, amik mar eleve rozsdamentesek.

Lehet, hogy maganak a mosogatogepnek a kosara (amibe pakolod az edenyeket) serült meg, a müanyag bevonat levalt es az alatt rozsdasodik. Ez a rozsda aztan a mosogatas közben a masik- egyebkent rozsdamentes labosokra kerülnek. lehet, hogy az edenyben van egy kis csavar, ami nem rozsdamenetes es attol vannak a foltok pl. a rozsdamentes evöeszközökön.


A lenyeg, hogy egy darab alufoliat tegyel mindig a mosogatogep kosaraba. Ha, lejart a gep, akkor szinte tiszta fekete az alufolia.

Eldobod.

Uj menet, uj alufolia.

2015. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!