Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Porcelánt tényleg nem lehet...

Porcelánt tényleg nem lehet betenni a mosogatógépbe?

Figyelt kérdés
Ezzel csak a gyártó védi magát, hogy a Hollóházi porcelánomról ne jöjjön le a festék? Vagy a kávéscsészék is kézi mosogatásra valóak?
2016. febr. 11. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:

A festék nem fog lejönni. Az rá van égetve 900-1200 fokon. De egy kis koccanásnál könnyen csorbul, vagy törik a porcelán.

Talán ezért nem javasolják a gépi mosogatást.

Én sem teszem be a Zsolnayt.

2016. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
A kézzel festettet azért én se tenném be, de nem is használok ilyet a mindennapokban, pont emiatt, mert ezért nem fogok kézzel mosogatni.
2016. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Anyósom keramikus. a kézzel festett bögréket gépben mosom. Tökéletes rajta a festék, mert rá van égetve, és le van mázazva.

Ellenben a bolti Micimackós bögrével, ami 5 mosogatás után lekopott, és nem felismerhető már a mintája...


Erről ennyit. A törhetősége miatt kell vigyázni a porcelánra, nem a mintája miatt. Ami rá van égetve, az tartósabb, mint ami rá van nyomtatva...

2016. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ünnepi terítékünk Hollóházi. Mindig fantáziáltam a családi banzájok után, hogy de jó lenne mosogatógép, pihenhetnék a családdal. Akkor ugyanott leszek, mint a gép előtt.. Ezt sajnos nem tudtam, eszembe sem jutott kérdezni.
2016. febr. 13. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a felületi réteg. Elbírja-e az esetleges szilárd szemcsék karcolását, a mosogatószer lúgosságát? ha igen, akkor hányszori mosogatásig stb. Ezt ugyebár a vásárló nem tudja, az eladó többnyire szintén nem, a gyártó meg ezt a laboratóriumi hosszadalmas kísérletezgetéssel járó kimérést nem végzi el. Szóval talán az a korrekt válasz, hogy használati porcelánt lehet, de lehetőleg ne legyen túldíszített, pláne kézzel festett, mert ott nem állnak rendelkezésre megfelelő információk.
2016. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na másodszor is kockáztattam, semmi bajuk. Imádom a gépet :D Míg dolgozott én játszottam a gyerekekkel.
2016. márc. 3. 10:04
 7/7 axonbite ***** válasza:
Folyékony mosogató szert használj mert a tabletta úgy hat mint ha homokot fújna a gép és egy idő után elkezdenek fakulni a minták a porcelánon.
2016. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!