Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rejtett hiba. Az elozo tulaj...

Rejtett hiba. Az elozo tulaj kivagta mind a ketto szellozocsatornajat a tarsashaznak. Kerdes?

Figyelt kérdés

kiderult, hogy a padlotol plafonig futo konyha es furdoszoba szellozojet kivagta az elozo tulajdonos az en lakasomban, amit nemreg vettem. A vasarlaskor ez nem latszodott, minden korbe volt epitve a konyhabutor korpuszaval, es el volt takarva falpanelekkel. Legtechnikussal kell helyreallitani az egeszet, akit a tarsashazkezelo intez.

Kenyszerbol ki kellett bontanom emiatt az egesz konyhat, minden kuka, mert semmi se visszaepitheto a megvaltozott vizkiallasok, hely stb miatt.

Utolag erdemes ugyveddel betamadnom az eladot?

A tarsashaz valoszinuleg a 4 eventi kotelezo szellozocsatorna karbantartast se vegeztette el, akkor ez mar hamarabb kiderult volna. Tehat a kozos kepviselet is masszivan hibazozz. 2016-ban epitette at a konyhat az elozo tulaj, en augusztusban papiroztam az adasvetelit.

Megmondtam a tarsashazkezelonek h en nem fizetem ki a legtechnikus koltseget, mert nem en okoztam a kart. De nem is akarja amugy ram terhelni a koltseget, de ki tudja mi lesz a vegen..

Tovabba szerintem ez rongalas kategoria, feljelentheti-e a tarsashaz az elozo tulajt?

Tudom bizonyitani az ingatlanhirdetes fotoival h hogyan nezett ki a konyha, mar minden adat ossze van gyujtve/dokumentalva stb. Mar mindent atkuldtem a tarsashazkezelonek.

Ma delutan jonnek amugy ki a legtechnikussal.



#ügyvéd #hiba #Legtechnikus #Legcsatorna #Szellozo #Elozo tulaj
2023. febr. 13. 08:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg ügyvéddel. Ez rejtett hiba, amit az eladó elhallgatott, helyszíni szemlénél pedig nem láthattad. A csőnek funkciója van, ami most teljesíthetetlen.
2023. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, amugy megyek ugyvedhez kovi hetfon konzultaciora, csak kattog az agyam, ezert irtam ki a kerdest. Telefonon azt mondta az ugyved h mindenrol kerjek szamlat addig is, ugyh igy teszek. Pl. uj vizkiallas kell majd, meg elvezeto, ezek az uj szellozo utjaban lesznek..
2023. febr. 17. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!