Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennetek ezt az alap...

Megvennetek ezt az alap nelkuli vertfalu hazat?

Figyelt kérdés

Tolna megye elfogadhato reszen neztem ma 7millio ft-ert egy kivul-belul szaraz vertfalu paraszthazat. A teto javitva lett szakszerutlenul, emiatt az egyik szobaban megrepedt a mennyezet. Legalabbis ezt mondtak az orokosok.

A kornyeken hasonlo hazak 10millio korul mozognak, honapok ota hirdeit, arvereseket is nezegetem, amin 8-9millioert elmennek, kicsit elbizonytalanodtam, ez miert olcsobb es miert nem vettek meg.

Villany, vezetekes viz, csatorna talalhato, gazcsonk az utcaban, ami aggaszt az az, hogy nincs alapja. Repedes egyatalan nincs rajt, nincs felujitva, nincs elrejtve.

Kornyek jo.

Elso hazvasarlas elott allok, bele merjek menni az adas-vetelbe? 100eve mar biztonsan all, ha eddig nem sullyedt, nem repedt, nem vizesedett mennyi az eselye, hogy igy is marad?

Utolag alapot csinaltatni mennyi lenne 80m2-re?


Mint irtam elso hazvasarlas lenne, 25 eves fiatal no vagyok, nem repdesek a millioktol, nem sokat ertek az ilyen dolgokhoz..tudom, tudom lathatlanban nehez, de ha esetleg vett mar valaki hasonlot es leirna a tapasztalatat azt nagyon megkoszonnem!



2023. máj. 8. 20:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
9, a vert fal is vályog, pusztán nem téglák vannak belőle formázva, hanem egy zsaluba tömködik.
2023. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
75%
11: így van. Épìtőiparban dolgozom. Egy valyog vagy hasonló régi technikával épült ház esetében egy csomó modern anyag nem is használható, vagy csak katasztrofális eredménnyel. Én meg így sem mernék vele mit kezdeni, egy laikus , nem ebben mozgó ember számára meg mèg nagyobb lutri sztem. Én ezeket feneketlen penz temetőnek hívom magamban, aztán persze mindenki azt csinál amit akar. Legalabb egy régebbi teglaban gondolkoznék aminek van alapja, tégla falazata illetve koszorúja .
2023. máj. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

Egyebként alapot alá nem tudsz csináltatni ilyen háznál utólag mert osszedől, maximum te a belső aljzatra gondolhatsz kérdező. Az meg a falak alatt nem tart semmit mivel pont a fal belső oldalaig er el

. Egyebkent az ilyen házaknál sok esetben nem hiába van föld aljzat,homokba vagy hasonló dologba rakott fa burkolattal. Tudjon szellőzni az épület. De a falakat sem szokták pont ezért leszigetelni. Vags hat maxkozet gyapottal plusz légréssel. Ezt a házat a helyedben elengedném sztem nem neked való lesz.

2023. máj. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 mindentudó99 ***** válasza:
75%
#3 Mi köze a vályognak ahhoz hogy te fáztál? Semmi. Minden házban fázol ha nincs fűtés. Talán csinálni kellett volna rendes fűtést bele és nem fázol.
2023. máj. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Kérdező mindent fel kehet újítani utólag még alapot is lehet alá önteni. De egyedülálló nőkét nulla hozzáértéssel inkább ne vedd meg.
2023. máj. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 15# írja.

Lehet jó az a vályogház alap nélkül is, sok áll még hasonló adottságokkal. Bármit lehet rajta javítani, alá alapozni akár.

De egyedülálló nőként, simán átvernek, ha nem találsz megfelelően hozzáértőt, aztán 2-4 év múlva lesz egy sz@r házad, ami jó is lehetett volna.Pénzed semmi.

Csak olyan a vágj bele, amihez valamennyire értesz. Az meg a mai ház, mai anyagokkal felújítva, javítva

Ide speciális dolgok kellenek, de így is az emberek nagy része most sem képes ezt felfogni, és csak kinlódik a csodasnakk hitt vályogházában.

2023. máj. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
ne vedd meg, inkább menekülj.
2023. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%
Alap nélküli vertfalú házért egy fillért se adnék. Maximum ha a telek kéne, megvenném lebontásra és építenék a helyére egy tisztességes téglaházat.
2023. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
14 látom nem jött át a mondanivaló neked sem, nem baj, szövegéttés nélkül is lehet élni…
2023. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
22%
Alà alapozni tégla ház alá is nehéz utólag, szakaszosan lehet, és viszonylag kis hosszokban. Nem ilyen agyon repedt valyog vagy vert falu házaknál lol
2023. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!