Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennetek ezt az alap...

Megvennetek ezt az alap nelkuli vertfalu hazat?

Figyelt kérdés

Tolna megye elfogadhato reszen neztem ma 7millio ft-ert egy kivul-belul szaraz vertfalu paraszthazat. A teto javitva lett szakszerutlenul, emiatt az egyik szobaban megrepedt a mennyezet. Legalabbis ezt mondtak az orokosok.

A kornyeken hasonlo hazak 10millio korul mozognak, honapok ota hirdeit, arvereseket is nezegetem, amin 8-9millioert elmennek, kicsit elbizonytalanodtam, ez miert olcsobb es miert nem vettek meg.

Villany, vezetekes viz, csatorna talalhato, gazcsonk az utcaban, ami aggaszt az az, hogy nincs alapja. Repedes egyatalan nincs rajt, nincs felujitva, nincs elrejtve.

Kornyek jo.

Elso hazvasarlas elott allok, bele merjek menni az adas-vetelbe? 100eve mar biztonsan all, ha eddig nem sullyedt, nem repedt, nem vizesedett mennyi az eselye, hogy igy is marad?

Utolag alapot csinaltatni mennyi lenne 80m2-re?


Mint irtam elso hazvasarlas lenne, 25 eves fiatal no vagyok, nem repdesek a millioktol, nem sokat ertek az ilyen dolgokhoz..tudom, tudom lathatlanban nehez, de ha esetleg vett mar valaki hasonlot es leirna a tapasztalatat azt nagyon megkoszonnem!



2023. máj. 8. 20:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Lol vagy nem lol, ne okoskodj olyanba, amihez nem értesz, simán alá lehetfalazni, rohadt nagy munka, de semmi akadálya attól, hogy vályog.
2023. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Az más kérdés, hogy egy 100éves ház esetében full felesleges
2023. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#19 Szövegèrtéssel semmi gond. Egy tégla hàzat se fűtesz ki rendesen ha nincs normàlis fűtésed. Mit gondolsz ha tègla hàzad lett volna kàlyhákkal akkor ott este jó melegre mész haza? Ugyan mitől lenne meleg? Ugyanúgy este kellene begyújtogatni meg behordani a fát. Ugyan mitől kenne meleg ha nincs aki rakja a tüzet? Normàlis központi fűtés az ideàlis gázzal . Megy akkor is ha nem vagy otthon. Gondolom mas se èrti miről is beszélsz azért nullàztàk le a válaszol.
2023. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
17%
Èpìtőiparban vagyok mérnök, epìtésvezető, ilyen roncs repedezett vert valyog falu ház alà nem engednék oda senkit, hogy szedjen alá. Persze aztán te felőlem azt csinálsz amit akarsz, nem igazan érdekel.
2023. máj. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Egy háznak legyen normális alapja, falazata , beton koszuja. Ezek nélkül én max dózert küldenek rà , de mindenki azt csinál amit akar. Egekben az elo munka ès az alapanyag ara. Pont elég ha az ember energetikailag rendbe tesz egy házat, hogy a rezsit tudja fizetni, mi a francból fizet ki milliókat azert, hogy utólag alapokat,koszorút, nyilas kivaltasokat készítsen újra

. Ilyen árakon sztem roncs házakat nem eri meg felujitgatni.

2023. máj. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézetném statikussal
2023. máj. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Én a helyedben egyedülálló, fiatal nőként nem házakat nézegetnék, hanem lakásba költöznék.

Egy házzal millió gond lehet, amit egy társasházban élőként észre sem veszel.

Én egyedülálló, akkor még fiatal nőként költöztem tégla(!) családi házba - és azonkívül is hogy a kert nem magától lesz szép, tehát ha igényes vagy a környezetedre, a szabadidőd javát elveszi - ha jön egy szelesebb idő és elmozdul 2 cserép, veszélyesen megdől a fa, potyog a kémény, csőrepedéskor fel kell ásni a fél udvart, eldugul sz eresz és ezért ázik a falad (ezek csak "apró" példák) ez mind a te gondod, brutál pénzeket kifizethetsz, ha egyáltalán találsz rá embert!...mert borítékolom, hogy nem találsz!

Hidd el, nem hiányzik ez neked, vályogtól teljesen függetlenül!

2023. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 mindentudó99 ***** válasza:
88%
#27 Gondolom nem azért venne ilyet mert ez tetszik hanem mert erre telik. #25 Évszázadokig elvoltak alap meg koszorú nélküli hàzakban anélkül hogy ràjuk dőlt volna. És meg mindíg olcsóbban jön ki újítgatni egy házat bármilyen régi mint felépíteni egy újat. Főleg hogy megspórol rengeteg adminisztrációs dolgot . Es dolgozhat a maga hàzán a tulaj. Az teljesen helyzetfüggő melyik házzal érdemes foglalkozni melyikkel nem.
2023. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

#28

27-es vagyok

Gondolom nem nekem akartad ezt írni, vagy totálisan félreértelmezed a válaszom.

Nekem nincs ellenemre a vályogház, sőt, kifejezetten szeretem. A nyaralónk is vályog a Balaton felvidéken.

Amiről beszéltem és változatlanul fenntartom, hogy egy családi ház nem való egyedülálló nőnek, különösen ha az már a vásárláskor sem jó állapotú, problémás. Anyagától teljesen függetlenül!

2023. máj. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

29, ebben egyébként van valami! Sok özvegytől is hallani hogy "nincs férfi a háznál" aztán teszem azt egy ajtókilincs sincs megjavítva.

De a nők se egyformák ám, mert van amelyik lebetonozza maga a teraszt, meg kicsempézi a konyhát, lerakja a járólapot, de a többségre nem ez jellemző. Hogy a kérdező milyen, azt persze nem tudhatjuk.

2023. máj. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!