Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért árulják az emberek...

Miért árulják az emberek ingatlanközvetítőn keresztül az ingatlanjaikat? Miért éri ez meg nekik?

Figyelt kérdés
Adtam is el ingatlan az elmúlt időszakban, illetve jelenleg keresek is megvételre saját részre, és azt látom, hogy az ingatlanosok 90%-a teljesen alkalmatlan a feladatára (tisztel a kivételnek) Mintha nagyon felhigult volna a szakma, könnyű pénzszerzési lehetőséget látnak bene. De sokszor semmit sem tudnak az adott lakásról/házról, műszakilag analfabéták, még egy méretarányos alaprajzot sem tudnak megrajzolni a hirdetéshez. És természetesen verik fel az árakat, hogy több legyen a jutalék. De az eladókat nem értem, akik pár ezer forintból meg tudnák hirdetni az össze portálon kiemelten az ingatlant (én is ezt tettem), és nem kellene több százezret, milliót fizetni az ingatlanosnak jutalékként.
2023. máj. 12. 11:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Addig oké, hogy meghirdeted.


Aztán meg hívogatnak naponta 50-szer ingatlanosok, meg mindenféle kisebbségek, lakásturisták.


El is kell menni megmutatni a lakást, beszélni velük, megmutatni mi rossz és mi nem ami egy csomó idő. Nem mindenkinek van ehhez idege, ideje.

2023. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 L.. István ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem ott van az eladó ingatlanom ahol élek és nem akarok szaladgálni-utazgatni.
2023. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

mi pont eladni keszulunk Bp, Hidegkut... hol keresel?

Ingatlanoson is gondolkodtunk de tenyleg pofatlansag milyen %-at kernek el

2023. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

1. Szépen meg kell nézni mennyi a havi fizetésed és meg kell nézni, hogy mennyi pénzt fizetnél ki jutalékba az ingatlanosnak. Igen, ha havi 1 milliót keresel és szuper fontos munkád van, akkor lehet megéri odaadni az ingatlanosnak párszázezret azért, hogy ezeket ő intézze. Bár akkor is belegondolhatsz, hogy mennyi minden másra nem fizetnél ki ilyen sok pénzt, miközben erre pedig ilyen lazán.

De ha te is egy átlagember vagy és keresel maximum néhány százezer forintot akkor nem, biztosan nem éri meg anyagilag odaadni az ingatlanosnak 1-2 havi fizetésedet ezekért.


2. És ez az esetek hány százaléka, ha valaki ingatlant ad el? 10? 5? Oké nálad ez a helyzet, de a legtöbb ingatlaneladáskor nem.

2023. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

"azt látom, hogy az ingatlanosok 90%-a teljesen alkalmatlan a feladatára"


Ha az ingatlanosokat alkalmatlannak találod, akkor mit gondolsz a tulajdonosokról? Jó eséllyel ők még kevesebbet tudnak a szakmáról.


Egyébként hagyományos eladáshoz nem sok szükség van ingatlanosra, ha az ember tudja, hogy mondjuk miképp kell képet/alaprajzot készíteni a lakásáról és hogyan kell hirdetést írni vagy bemutatnia.

Ha erről fogalma sincs, vagy pl messzi ingatlant ad el (örökség pl), akkor van csak értelme ingatlanost fogadni.

2023. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Estek 30 - 50 %ot az adásvételi számok tavalyhoz képest. A rossz ingatlanosok sztem most úgyis kikopnak a piacról
2023. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Az ingatlanosok a saját hasznukat keresik,és nem az eladókét.
2023. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor házat kerestem és találtam egy hirdetést, az adott ingatlanosnak mondtam, hogy megveszem, ha eladja az enyémet. Két hét alatt lezavart mindent, csokot, ügyvédet, hivatalos papírokat intézett, mindkét ingatlannál. Nekem mindössze 2x kellett aláírnom. Szerintem megérte.
2023. máj. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

#4 Ilyen alapon gondolkozva a boltba sem éri meg elmenni, mert hát otthon feleannyiért is megtermelsz mindent meg megcsinálhatod magad is a villanyszerelést meg felújítási munkákat.


Én azt látom, hogy az ingatlanosokon keresztül futó hirdetések alapvetően drágábbak, a magán hirdetők pedig olcsóbban adják, nagyjából annyival, hogy ugyanott lennének mintha ingatlanossal intéznék.


Cserébe övék az egész stressz, meg idegeskedés a vevőkkel. Nem minden csak a pénzről szól.

2023. máj. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Ingatlanos szerintem csak pár speciális helyzetben kellhet, de az a baj, hogy a tapasztalatom szerint akkor is teljesen haszontalan a többség.

No lássuk csak, alapvetően szerintem ezek a verziók vannak:

- Az ingatlan könnyen eladható és a közelben élsz: abszolút semmi szükség az ingatlanosra. Jó eséllyel pár nap (!) alatt találsz vevőt, pár megtekintés után is.

- Az ingatlan könnyen eladható, de nem élsz a közelben: ilyen esetben ha van egy megbízható rokon vagy szomszéd, akkor neki is adhatsz kulcsot a lakáshoz és akár még pénzbeli "jutalmat" is ajánlhatsz neki, mert így is sokkal olcsóbb lesz, mint az ingatlanos x százalékos jutaléka. Vagy még egyszerűbb, hogy a hirdetésre érdeklődőknek mind megmondod, hogy xy napon jöjjenek és arra az egy napra odautazol és megmutatod egy nap alatt több embernek is az ingatlant.

- Ha az ingatlan nehezen eladható és a közelben élsz, akkor továbbra is tudod magad is mutogatni, nem jár plusz megterheléssel.

- Ha az ingatlan nehezen eladható, akkor megérheti az ingatlanos (amennyiben ugye nincs megbízható rokon, barát, szomszéd, aki segítene helyben). De az a tapasztalatom, hogy mondjuk egy várostól viszonylag messzebb lévő ház esetén még egy ingatlan iroda sem szívesen foglalkozik a vevőjelöltekkel. Adtunk el úgy a családban házat, hogy a vevővel nem volt hajlandó foglalkozni az cég akit megbíztunk. Végül az irodát megkerülve nyomozta ki a későbbi vevő, hogy ki a tulajdonos és személyesen keresett meg minket...

2023. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!