Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki mit tippel, meddig fog...

Ki mit tippel, meddig fog állni az ingatlanpiac? És mi adhat neki lökést ilyen vagy olyan irányba?

Figyelt kérdés
Tudom, nem jósok olvassák a kérdéseket. Akinek van elképzelése róla, hogy merre alakul, hogyan, miért, az válaszoljon!

2023. jún. 25. 23:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Én a héten vettem meg az első lakásomat, utánam még lett volna 5 érdeklődő. A hirdetés 1 hétig volt fent. Ez Budapesten, szerintem nem áll az ingatlanpiac, maximum belassult, de jól árazott lakások hamar elkelnek, amimeg túl van árazva és alku sincs benne, az meg a tulajra rohad.
2023. jún. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez lehet, hogy igaz Bp-re. De amikor egy másik városban (nem Bp.) az azonos nm-ű lakások mind hasonló áron vannak hirdetve, akkor arra nem lehet azt mondani, hogy MIND túl van árazva. Az a túlárazottság, ha az azonos/közel azonos nm-ű lakások mind olcsóbbak lennének, és 1-2 van magasabb árért, akkor azok túl vannak árazva.
2023. jún. 25. 23:38
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Pedig hidd el nagyon számít az állapot. Itt az én példám:


Egy hónapja egy sokkal rosszabb állapotú, de hasonló elosztású lakást néztem meg, mint amit, most megvettem, azonos áron volt hirdetve a kettő. Az elsőnél viszont egy ablakot sem lehetett kinyitni, a loggia egy tákolmány volt (az egyik szobához tartozót vissza kellett volna bontani, stb.), járólapok több helyen be voltak verve. Mondtam a tulajnak, hogy ezért én 10%-al kevesebbet tudok adni, mert az ablakok es a loggia miatt kapásból rá kell költeni 5 millió forintot. Nem fogadta el az árajánlatot, a mostani pedig amig megvettem, annyi dolgom van vele, hogy az egyik szobát újra laminálom, csinálok egy glettelést és festést (tapéta volt), az egyik ablakot cserélem. Bőven 1 millión belül vagyok vele, és itt az ablakra hivatkozva le tudtam alkudni a 10%-ot. Az első eladó azóta is hirdeti a lakását és nem vitték el, pedig neki sürgős is lenne, mert a folyamatban lévő építkezésébe kéne a lakás ára...

2023. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Elhiszem ezt. És 10% alku rendben van.

Olyat én is hallottam, hogy elkezdte hirdetni a lakását, és hogy majd akkor tud kiköltözni belőle, ha úgy áll az építkezése. Aztán vitte egyre följebb a lakása árát, mondván hogy az építkezése is drágább, mint ahogy hitte. Irreálisan magasan van a lakása ára. Még most is hirdeti.

2023. jún. 25. 23:54
 5/18 Lilluci27 ***** válasza:
75%
Ami jó és reális áron van hirdetve az most is elmegy. Persze pár éve a világvégi lepukkant romok is elmentek, na azok most nem kellenek senkinek.
2023. jún. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a jegybanki alapkamat vissza megy 5-7 % közé, akkor megindulnak a hitelfelvételek is. Mivel a forint értéket ezzel tudták féken tartani annak idején, és ezért emelték ennyire meg.

A csökkentéshez az inflációnak a fenti érték alá kéne mennie, ez pedig nem idén fog bekövetkezni, de még 2024. dec. is necces. 5 hónap alatt 25,7%-ról lement 21,5%-ra.

Kihozhatnak kamu statisztikát, hogy megvan 2024.01-re a 6%, de ne felejtsük, hogy az élelmiszer infláció jelenleg 37,9%! A világpiacot pedig egy excel tábla nem veri át!

Érdemes megnézni az előző hasonló eset, időbeni lefutását:

[link]

1996-2002 között 6 (!!!) évbe került mire ténylegesen 6% alá ment. Szóval, ha a kormány ezt 3 év alatt meg tudja csinálni akkor igen ügyesek voltak.

2023. jún. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az is kérdés ki mennyit akar várni és mennyi önereje van. Szerencsés helyzetben vagyok mert örököltem, és nem volt még saját ingatlanom, albérletben laktam, összesen 13 millió forint hitelt kellett felvennem, aminek 15 fixre 130 ezer körül van a torlesztője. Az albérletem 180 ezer. Hiába magasak a kamatok nekem ez így is jobban megéri hosszútávon és ezzel sokan hasonlóan vannak.
2023. jún. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
15 év fix futamidőre*
2023. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Amíg ki nem fut a 30 feletti babaváró (2024 év vége), addig én nem számítok jelentős árcsökkenésre.


A banki kamatok nem olyan magasak (8-9% körül), a babaváró meg megfelel önerőnek egy 40-50 milliós lakáshoz.


Ha azt 30 év fölött kivezetik, akkor fél évvel utána a panelok, egy évvel utána a családi házak ára is csökkenni fog, vagy inkább úgy mondom, hogy lesz 1-1 tulaj, aki nem fogja tudni kivárni, hogy jöjjön jó vevő és nagyobb alkuk is lehetségesek lesznek bizonyos lakásokra.

2023. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
7. Ugyanez a helyzet nálam is, csak vidéken. Örökségből kaptam 12 milliót, tettem bele néhány millió saját félretett pénzt is, a 15 éves hitelre pedig most fizetek 80 ezer törlesztőt. Az ugyanilyen albérlet kb. 120 ezer lenne.
2023. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!